bugün

Yeni başlayan durumdur. Zaten kullanmıyordum iyi oldu. Evet.
Burada çalışan birisini tanıyordum.
Çalışanlara her ay ücretsiz verilen pınar ürünlerini bile almıyordu. O derece tiksiniyordu.
Ülker kullanmıyorum, reklamdan dolayı değil çok önceden beri. Şimdi listeye pınar da eklendi. Ohh. Bir ürün bir üründür. Gidip küçük firmalardan, hayırlı işler diyebileceğim birinden alacağım.
nadir katıldığım boykotlardan birisi, beter olup batsınlar.
arkadaşlar tutuşmuş olacak ki yaşar holding yönetim kurulu açıklama yapmış

"yönetim kurulu başkanı nın görüş ve açıklamaları yalnız kendisini" bağlar diye,

yandı gülüm keten helva, bu ülkenin yarısı daha sizden çöp almaz.
Evet diyen de hayır diyen de onlar için birdi hani? Ne bu öfke bu kin?
torku gibi kooperatif markası varken zaten almadığım dandik ürün. ben almıyorum siz de almayın.
gözden geçirecekmiş

biz gözden geçirdik bile

1.ci sırada ülker vardı

2.ci sıraya kaşar gurubunun tüm mamullerini yazdık.

artık recepçilere pazarlarsın mallarını.

yallah.
babamı pınar muzlu süt öldürdü.
Gida muhendisi arkadasimdan duydugum kadariyla yeterince sagliksiz urunler uretiyorlar. Ayrica son aciklamalarindan sonra asla evimize girmeyecek ürün topluluğu.
Bu kadar alternatifi varken yaptığı cami kapısına işemektir. Beter olur inşallah.
ne zaman markete gitsem sürekli ürünlerinin azaldığını görür,
ve bunlar bu sahtekar oğlu sahtekarlara yalakalık yavşaklık etmedikleri
için öteleniyorlar, zaten o yancıların marketlerine giremiyorlar bile deyip,
ürünleri rakiplerinden pahalı bile olsa şu adamlara destek olayım
diye bir şeyler alırdım. hele ülker muadili olanları çok daha pahalı bile olsa
pınar diye alırdım. dön baba dönelim, gelelim de recebi yalayalım.
süper fikir.
her zaman kullandığım bir üründü ama bu saatten sonra kullanmam.

o değil de benim bildiğim oytunkaran akpli bir kardeşimizdir. ama bu başlıkta tam aksi bir davranış sergilemiş. ne olduğun belli değil amk.
Pınar'ı çok severdim, can arkadaşlarım var içeride çalışan. Ama bu adam, yıllardır sevdiğim markadan bir dakikada soğuttu. Üzgünüm pınar, bay bay.
destekleyeceğim boykottur.
survivor'da pınar adlı yarışmacı'nın elendiği haftaya denk gelmesi düşündürücüdür.
Zaten piyasadaki emsallerinden gereksiz yere çok daha pahalı.

Sek alın, sütaş alın...içim bile alabilirsiniz, hiç olmazsa ülker ikiyüzlülük yapmıyor, neyse o yıllardır.
Yaşar Holding daha sonra açıklama Selim Yaşar'ın fikirleri Yaşar Ailesini kapsamadığını belirten bir açıklama yaptı. Açıklama tam olarak şu şekildedir:

“Demokrasinin önemi ve gereğine inanan Yaşar Topluluğu olarak, Sayın Selim Yaşar’ın görüşlerinin şahsi görüşleri olduğunu, söz konusu görüşlerin Yaşar Topluluğu ve Yaşar Ailesi’ni temsilen verilmediğini, Topluluğumuzun tüm siyasi görüşlere ve partilere eşit mesafede durduğunu hatırlatmak isteriz.”
desteklenmesi gereken kampanyadır. türkiye'de katma değer yaratan, pınar vb. ürünleri en çok kullananlar hayırcılar zaten. evetçiler bim'den dost yoğurt falan alıyor amk.
hayırcıların gelirleri daha yüksek. evet verenlerin yarısı kırsalda yaşayan kendi yaptığı ekmeği, katmeri yiyen markete ayda yılda bir uğrayan kişiler. senin hitap ettiğin kesimin % 70 i hayır oyu veren kişiler.. pınarın gelir oranlarına bakma şansımız olsa eminim gelirlerin çoğunluğu hayır veren kitle sağlıyordur. 3-5 ay sonra ağlamaya başlarlar.
Yurt disinda yasiyorum, burada turk peyniri adina tek pinar satiliyor. Buna ragmen o igrenc firansiz peynirlerini yerim pinarin hicbir urununu evime almam.
görsel

adam haklı.
hakkaten de almanya´da türk mamülü olarak sadece pınar ürünleri satılıyor, bi de almanya´da üretim yapan türk şirketleri var. ben ise genellikle alman şirketlerinin ürünlerini alıyorum. pınar şirketiyle ilgili yapabileceğim en etkili iş,kaufland yetkililerine telefon edip pınar ürünlerini boykot etmezlerse erdogan diktatörlüğünü destekleyecekleri konusunu onlara anlatmak olur.

kaufland pınar´dan alışveriş yapmazsa, bu pınar´ın canını çok acıtır. çünkü almanya´da 300-400 tane var, ve bütün kaufland´lar hayvan gibi büyüktürler.

telefon edildi, görevli not aldı.
Süt ürünleri için sek var kardeş lerim (böyle yapınca camide hutbe veren imam gibi hissettim), et ürünleri için maret.
Konserve ürünler için tat
Migrosun süt ürünlerini de sek üretiyor.
Gücünün farkına var ve sek maret
Ürünleri dışında ürün kullanma.
Sek 3 kg yoğurt, dost 3 kg yoğurttan ucuzdur mesela.
Bunun dışında çoğu hazır tüketim ürünleri yeşil sermayenin elindedir.
Sek ve maret ürünlerini ısrarla sorunuz, yoksa alış veriş yapmayınız.
Unutmayın, bunlar istediği güce kavuşurlarsa size yiyecek ekmek bile vermezler.
#boykot
kendi adıma çok pis boykot ederim

10 senedir ülker den bir çöp almam, 5 lira 5 lira, kendi batmaz ama benim de 5 liram olmaz.

mado ; bedava verse almam.

türkcell ; hattları iptal ettirdim, sürekli mesaj sms, geri dönene şööle kampanya zart zurt, nah dönerim.

aklıma geldikçe eklerim.