bugün

pyd’nin Kobani’deki Mıştenur Hastanesi’ni ışid’ten geri alırken büyük bir katliam yaptığı ortaya çıktı.
pyd-ypg’nin havaya uçurduğu hastanede bulunan 19 doktor, 28 hemşire ve 100'ü aşkın hasta hayatını kaybetti. Yüzlerce sivil ölüme rağmen pyd operasyonu zafermiş gibi sundu.Katliam olaydan iki gün sonra ortaya çıktı.

PYD'nin siyasi Komite Başkanı Ömer Alluş, olaydan sonra yaptığı açıklamada 15 ışid militanını öldürmek için hastaneyi havaya uçurduklarını söyledi. Alluş, pyd'nin katliamı sonrası, “ypg milislerimiz hastanenin etrafını kuşatarak teröristlerine teslim olmaları için süre verdi. Sürenin bitiminde IŞiD teröristleri teslim olmayınca ypg milislerimiz hastane çevresine bomba döşeyerek Mıştenur Hastanesini ve tahminen içindeki 15 kadar ışid militanını havaya uçurdu" demişti.

Yeryüzü Doktorları Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kerem Kınık, PYD'nin hastane saldırısını vahşet olarak tanımladı. “Suriye içerinde maalesef hukuk her yerde olduğu gibi burada da çiğneniyor" diyen Kınık, “Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Olay kim tarafından yapılmış olursa olsun bu bir vahşettir. O bölgede bir infial uyandırmaya yönelik toplumsal bir korku oluşturup orayı boşaltmaktan başka bir şey olamaz. Yapanların ortaya çıkartıldığı uluslararası savaş suçlarından yargılanması gerekir" dedi.
Bazıları için sadece rakamlar önemlidir, o rakamları kimlerin yaptığı değil.
Pire için yorgan yakmak budur işte. Operasyon yapacak göt olmayınca bombayla uçuruyor. 2000 ışidli ayrı ayrı binalara girse aveller kobaniyi yıkar.
hastaneyi havaya uçurduklarında içerideki çok sayıda sivil yaralı, doktor ve hemşirenin de öldüğü doğru haberdir. twitterdaki pkk yanlısı kaynaklar da bunu doğruluyor.
kaynak götünüz olsa daha güvenilir olurdu be.

kaynağa bak turkuaz medya , nami diyar havuz medyası *

salak milliyetçiler de hemen üşüşur böyle şeylere zaten
"hayatını kaybeden meslektaşlarımıza başsağlığı diliyorum."
suriye insan hakları gözlemcileri o hastahaneyi görmek istediklerinde her an yeni saldırılar olabileceği gerekçe gösterilerek kabul edilmediğini söyleyelimde akıllarda ki soru işaretleri tamamen silinmiş olsun.

görsel
ALLAH BELALARINI VERSiNDiR.