bugün

fenerbahçe nin üstüme gelme atlarım, lan yaklaşma keserim çocuğumu kafaları yaşadığının göstergesi beyanattır.
zerre kadar inandırıcılığı olmayan açıklama.

daha bir ay önce 58. maddenin değişmesine yönelik girişimlerde bulunan, küme düşme yerine puan silme cezası isteyen fenerbahçe yönetimi istediğini aldıktan sonra "58. madde değişemez, yarım puanımıza dokunamazsınız!" açıklaması yaparak gülünç duruma düşmüştür.

her şey bu kadar açık! her şey bu kadar gözönünde olduğu halde hâlâ savunacak ne var gerçekten şaşırıyorum. işin ilginç yanı etrafımızdaki fenerbahçelilerin çoğu hemfikir... internet başında mı değişiyor işler ben anlamıyorum.

yahu nihat özdemir'in aziz yıldırım'dan izinsiz fenerbahçe konusunda bir adım dahi atmayacağı konusunda herkes hemfikirken nedir bu yahu??? evet aziz yıldırım'ın bir davası var; o dava şu; ben düşüyorum ama tek başıma düşmem yanımda birilerini de alırım...

peki fenerbahçe'yi bu hale kim getirdi?

--spoiler--
58. madde değişmezse türk futbolu iflas eder!

f.bahçe başkan vekili, "sayın aysal'la aramızda gergin bir telefon görüşmesi gerçekleşti. bu dönem çok karışık. göreceksiniz, kısa süre sonra galatasaray'ın da bizim desteğimize ihtiyacı olacak" dedi.

medical park antalyaspor maçı öncesi basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yapan f.bahçe başkan vekili nihat özdemir, şike soruşturması sonrası zor bir süreçten geçen kulübün durumu hakkında bilgi verirken 58. maddenin değişmesine karşı çıkan g.saray'a da çağrıda bulundu.

g.saray kulübü başkanı ünal aysal ile arasında gerçekleşen telefon görüşmesi hakkında da bilgi veren özdemir, şunları söyledi:

"sert bir görüşme oldu. ancak kendisine herhangi bir saygısızlık yapmadım.
g.saray'ın 58. maddenin kaldırılmasını istememesi doğal. demokrasilerde çoğunluğun dediği olur. eğer 17 kulüp buna onay verirse çoğunluğun dediği olur. g.saray'ın da bu konuda bize destek vermesini bekliyoruz. çünkü bu dönem çok karışık ve zor. kısa süre sonra g.saray'ın da bizim desteğimize ihtiyacı olacağını göreceksiniz"

http://www.internetspor.c...gsaraya-cagri-106220.html
--spoiler--

(bkz: küme düşmemek kesinleşince küme düşmek istemek)

edit : ya kardeşim eksile, dilediğin kadar eksile ama şu durumu biri bi açıklasın amk! "yok kardeşim yalan şeyler bunlar" desin biri...
bir kulüb'ün bir millete trip yapmasıdır. Tavşan dağa küsmüş, dağ ekmek derdinde misali boş bir fikir karmaşası.
"kendinizi düşürmezseniz adam değilsiniz" sözünün cuk diye oturduğu ezik ve aciz aynı zamanda çaresiz fb yönetiminin küçük emrah modudur.
(bkz: kendini küme düşüren kulüp)
akıllara garip düşünceleri getiren önerme.

(#12013521)
iyi halden ceza indirimi saçmalığını kullanmak isteyen klüp hedesidir.
ayrıca bu dava göstermektedir ki türkiye'de adalet* doğru anlaşılamamıştır demokrasi de doğru anlaşılamamıştır göz göre göre adil olmayan bir uygulama demokrasi ile getirilmek istenmektedir buna karşı çıkan türkiyenin en iyi hukukçularına sahip galatasaray ise kötü, düşman ilan edilmektedir. yazık çok yazık sadece futbol için değil ülkemin bu denli haysiyetsizleşmesine yazık.
ama ben kahrolarak itiraf etmek durmundayım ki bu dava ne bir ilktir ne de son olacaktır. arsız çoğunluk kendi keyfiyetine göre adalet uydurmaya tarihin öncesinde başladı ve hiç ara vermeden devam etti.
(bkz: kendimi intihar ederim)
bir fenerbahçeli olarak uygun bulacağım davranıştır. zira küme düşmemek için çabalayan bir tavır içindelerdi. biz zamanında düşsün dedik. işte böyle itin köpeğin ağzına sakız olursunuz. puanı silinirse küme düşmeyen de en aşşağılık adamdır.
artık bu fenerbahçe'nin gariban,ezilen,hakkı yenen ama yine de ayakta duran delikanlı tavırları sıktı dedirten açıklamadır.yaptıysanız cezanızı çekeceksiniz.
Birbirimizi kandırmayalım fenerde o yürek yok!
not: 'yürek' yerine giden çok daha uygun bir kelime sözlük kuralları gerekçesiyle yazılamamıştır!
bu zamana kadar sonuçlanmayıp taviz üzerine taviz verilen bir durumda FBli yöneticilerin daha büyük tavizler koparma hevesidir. Önce küme düşürmeyin, puan silin, sonra puan silmeyin bak biz kendimizi küme düşürürüz haaa. peki bu tehditi kime güvenerek ediyorlar? Digi-digi türkler mutlu mesut futbollar.
bizim çoukluğumuzda sanal bebek vardı. beslerdin beslerdin 2 gün bakmadın mı intihar ederdi amına kodumun japon işisi. bu pezemenklerde kendilerini sanal bebek sanıyorlar, puanımız düşsün küme düşeriz diyolar, kısacası tehditle karışık intihar ediyorlar yetmiyor digitürk'e falanda selam çakıyorlar biz yoksak sen bi hiçsin oluuum diyorlar.

umarım düşersiniz küme lan hem de kendi ellerinizle düşersiniz. kendi kendini şampiyon eden bi camia ancak kendi kendi düşürür işte fenerbahçe bu yüzden büyüktür!
adalet isteyen adaletli türk futbol takımının haklı serzenişidir.
yakalanınca yaklaşmayın yoksa intar ederim diyen soyguncu gibidir. kimsenin zikinde değildir. hatta etrafta "yap, yap, yap" naraları havada uçuşuyordur.
fenerbahçenin küme düşmesi öyle 3 5 kişinin verebileceği bir karar değildir. genel kurulu toplayıp oradan onay almaları gerekir. fenerbahçe üyeleride aptal değil kimse böyle bir karar almaz. bu adamların hepsi sayılı iş adamları nasıl böyle konuşuyorlar nasıl böyle demeçler veriyorlar anlamış değilim. aziz başkan gel şu takımı kurtar mektupla avukatla olmuyor olmayacak bu iş.
yarım puan silme olmayacağı için konuşmaktadırlar.
meali şudur ki :

kadeşim şike yapmanın ve teşebbüs etmenin cezası 58. maddede açık ve nettir.
. yapan takım küme düşürülür.

bunun dışındaki tüm cezai uygulamalar bizi lekeleyip büyüklüğümüze gölge düşürecektir.

bunu yapmayın. suçumuz varsa bizi düşürün.

ama bunu yapmak çıkarlarınıza ters düşüyorsa taa sürecin başında trabzonspor'u şampiyonlar ligine gönderirken

oturup düşünecektiniz.

uefa karşısında bu kadar aciz duruma düşerseniz eloğlu da sizi maymun eder böyle.

yani en azından kardeşim biz bu sene avrupa kupalarına hiç bir takım göndermiyoruz diyemediniz.
Yapamayacakları eylemdir. eğer öyle birşey olursa borsada fener kağıtı olan biri çok büyük zarar görür. dava açar. söke söke çok büyük tazminat koparır.
Fenerbahçeye hiçbir güç küme düşüremez ne fenerbahçe başkanı ne başka birisi. dedirten hadise.
iddianamede adı geçipte puanı silime kararı verilecek takımlarında yapması gereken davranış.
(bkz: kendimi intihar ederim)
Kısasa kısas oyununun yeni versiyonu. örnek verelim : Yemeğimiz gelmezse herkesi kurşuna dizeriz.
gereksiz ve yersiz bir aciklama. en iyisi, gevezelik etmeden sureci takip etmek. bir bakmissin bank asya'dasin.
Olayı sadece fenerbahçe'nin üstüne yıkılması ve diğer takımların görmezden gelinmesi gerçekten tiksindirici.

Öncelikle, rakip takım taraftarları şunu anlasın: Hiç bir fenerbahçeli eğer yaptıysak, şikenin affedilmesini istemiyor. Bilakis, pfdk savunmalarımızı aldıktan sonra karar versin diyoruz. Olay bu kadar basit ve net. 3. Dünya ülkelerinde bile kimse savunması alınmadan mahkum edilemez. Ama ülkemizde 2002'nin 3 kasım'ından beri alışılagelmiş olan bu durum, sırf alıştığımız için doğru kabul edilemez. Yanlış her zaman yanlıştır.

26 ağustos'ta fenerbahçe kulübü asbaşkanı ali koç, federasyon'a tedbiren küme düşürülme talebinde bulunmasına rağmen, federasyon olası bir tazminatı ödememek için "çekilecekseniz kendiniz çekilin." demiştir ve bu yolla fenerbahçe'nin tazminat yollarını tıkamıştır.

Marka değeri, havuz, aman anadolu kulüpleri iflas etmesin, yok efendim digitürk kârdan zarar etmesin gibi bahanelerle fenerbahöe küme düşürülmemiş ama şampiyonlar ligini de gönderilmemişti. Yerine gönderilen trabzonspor'un ve türkiye kupası'nı kazandığından dolayı uefa avrupa ligi'ne giden beşiktaş'ın şaibeli gözüken maçları, ek iddianameden çıkarılıverdi. Neden? Beşiktaş ve trabzonspor eğer ceza alırsa, uefa türkiye'ye yaptırım uygulayamasın diye. Aslında sadece ve sadece ek iddianame ile ilk iddianame arasındaki dağlar kadar farklar ve bunların yayınlanma tarihine bakarsak, aslında ne kadar da amatörce plânlanmış bir senaryoyu izlediğimizi daha iyi anlarız.

Ek iddianame ne zaman yayınlandı? Ts ve bjk'nin avrupa kupalarında yollarına devam ettikleri kesinleştikten sonra...

Ne oldu bu sefer? Fenerbahçe ile başlayan şike soruşturması, daha sonra pek çok gazetecinin "e kardeşim sadece fenerbahçe mi bu işin içinde?" diye sormasıyla ve kararlılıkla üstüne gitmesi sonrası 2. Dalga operasyonları ile birlikte genişlemiş, 6 ay boyunca 8 takım zanlı durumda kalmış ama ek iddianame ile yeniden fenerbahçe yanlızlaştırılmış. Yani başladığımız yere geri dönmüşüz.

Fenerbahçe yönetiminin şimdiki tavrını ise doğru buluyorum ve blöf yaptıklarına inanmıyorum.

Şöyleki, olası bir puan silmede zaten fenerbahçe avrupa kupalarına gidemeyecek sıraya düşecektir. Polemikleri engellemek için de fenerbahçe'yi ilk 8'de tutmayacaklarına eminim. Bu durumda fenerbahçe play off maçları da oynayamayacağı için, üst üste iki maç sahaya çıkmamazlık yapamayacak. Bu durumda da, yetersiz mali yapılanma gibi bir bahane öne sürerek iflas ettiğini açıklar ve bir alt lige düşer.

6222 aziz için değişecek dedik, bakınız kim içerde kim dışarda.

58 fenerbahçe'yi kurtarmak için uygulanmayacak dediniz, bakınız uygulanmasını kim istiyor kim istemiyor.

Size göre blöf yapıyor olması normaldir. Zaten şikeyi de blöften yaptık.

Velhasıl-ı kelam, fenerbahçe burada doğru bir politika izliyor. Ya küme düşürün, ya da elleşmeyin diyor. Mevcut yasanın uygulanmasını istiyor diye bu kadar eleştiriliyor ya, demek değişmesini istese linç edilecek vallahi.

Hayatınızda bir kez olsun at gözlüğünüzü çıkarın. Fenerbahçe "allah birdir" dese dinden çıkacak kıvama gelmişsiniz. Her şeye muhalefet olmak, cahillerin işidir.

Fenerbahçe sk, olası bir puan silme kararından sonra sözünün arkasında duracak kadar merttir. Olası bir caymasında ise zaten ben ve benim gibi düşünen taraftarların fenerbahçelilik'ini donduracağına şüphem yok.

Peki ya sizler, küme düşme kaldırılırsa ligden çekilirim diyenler, fenerbahçe'ye puan silme cezası verilirse ligden çekilecek kadar şerefli misiniz?

Bunun cevabı için, bekleyelim ve görelim. Zaman her şeyin ilacıdır. Ancak verilecek karar ne olursa olsun, tek kaybeden var: türk futbolu.