bugün

12 de kapanacak olmasina ragmen hala 2-3 gisenin calistigi 100 lerce kisinin sira bekledigi, koyun gibi siraya girilen ve adam gibi bir sira sistemi olmayan devletin eziyet binalaridir.
görsel
gerçek bir banka soygunu olsa gerek.
akıllara yeni fenomen olan bir videoyu getiren posta telgraf teşkilatının kısaltması.
üç yıldır taşaron şirket elemanı olrak çalışmakdayım ve taşaron işçileri için modern köleler diyebiliriz. Saçma sapan bi kurum tamamen gereksizdir neyin ne oldugunu tam olarak memurları bile bilmez ve bu kurumda siyaset çok önemlidir planların tutarsa 6 veya 7 ay daha çalışıp işi bırakırım.

edit: dört sene sonra bıraktım.
çılgın bir teşkilat.

şöyle ki 18 ekim'de çin'den yola çıkan bir gönderi 3 günde türkiye'ye gelmektedir. havalimanına inişi 21 kasım olarak gözükmektedir. hadi hava yağışlı 1 ay uçak havada döndü durdu diyelim. 6 gün oldu bursa'ya geleli, arada 10 kilometrelik bir yol var hala getiremediler.

elespitle mi getiriyorlar diye merak edilmektedir.

abi valla bu kadar zahmetli olacağını bilseydim gider çin'den alırdım ben kargomu, siz yorulmayın yeter.
türkiye de en boktan iş yapan teşkilattır. ne kadar amele varsa bu kuruma almışlar ayrıca. inadına edebileceğim en yüksek yere yazıp şikayet ettim, ertesi gün kapıma gelmiş özür dilemek için. eşşek kadar yazıyor üzerinde resmi belgedir katlamayınız diye, okuman da mı yok dingo.
Çektiği son reklamı çok iğrenç olan kurum. Çoluk çocuk çekse daha güzelini bulurdu.
biraz daha ucuzlasa tadından yenmez diye düşündüğüm posta servisi.
http://www.youtube.com/watch?v=LvSqPCWVwUI
bugün itibariyle kıymetli evrak olarak gönderdiğim kargoyu kaybetmiş, üzerine şikayete giden annemi odasından kovan bir müdüre sahip kurumdur. Saygınlığı kalmadı gözümde...
Kesinlikle bugün yaşadıklarımdan sonra 30 sene önceki dönemin devlet dairesi zihniyetini taşıdığına inandığım kurum.
müsteri temsilcisini arayıp söyleceklerim kayıt altına alınıyormu dedikten ve "evet efendim" cevabını aldıktan sonra aynı yukarıda ki cümleyi kurup "ben hiç bir firma ile çalışmak için bu kadar çaba sarf etmedim cümlesi" ile bitirdiğim şikayet konuşmamı kayıt altına aldırdığım kurumdur.
inanmak gerçekten zor, müşteri kitlesinin bu kadar yaşlı olan ama buna nazaran çalışanlarında bir o kadar tavırsız ve ruhsuz calıştığı bir sıra numarası aldığınızda önünüzde 300 kişi bulabileceğiniz ama 3-4 veznede işlem gören. insanın en ufak işi için 2 saat garanti geçirebileceği şahane mekan. PTT matik cıkartıyorsun emekliye, sonra evinize yolladık ama yokdunuz notu bile bırakmakdan şubeden almamızı bekliyorsun , dahası 3 müşteri temsilcide farklı yorumlarla kartın nerde olduğuna dair bir açıklama yapamıyor. şubeye yöneltiyor seni sonrası şenlik, lunapark.. eğlence kırla gidiyor.
rezil bir kurum.

çin'den söylediğmi kargoyu aptallık ederek balıkesir'e götürmüşler. istanbul'da oturuyorum. internetten baktım. tek yaşayan ben değilmişim. istanbul kargosunu izmir ankara diye dolaştırıyorlarmış, unutuyorlarmış. aramazsanız gelmiyor bile tekrar doğru adrese.
avukatlar olarak en fazla biz işlem yapıyoruz ptt ile. adliyede tebligatlar ptt ile gitmek zorundadır ve iadeli taahhütlü olmalıdır. iyi güzel takip numaramızı alıp tebligatı takip ederiz, borçluya tebligat yapılır, parçası adliyeye dönmüş gözükür ama o da ne adliyede tebligat parçası yok. ara tara bulamazsın. memura sorarsın cevap olarak; 'senin tebligat bakırköy'de bile olabilir, bak bakırköy adliyesinin tebligat bize gelmiş' derler. yani o takip numarasının gerçekte faydası yoktur tebligat kayıp olacaksa olur. bundan sonra ne yapmalı? ptt akıbeti sorulması gerekir onu yapmak için de tebligatı yapan ptt şubesine bir tebligat daha gönderilmelidir. oldu mu sana 2 iş? özelleşse bu durumlar düzelir mi? bence düzelir.
Bir postayı on günde yerine iletemeyen kurum. Mektup arkadaşı olmak zor.
part time torbacı.
ankara üniversitesi öğrencilerine kargo gönderimlerinde %50 indirim uygulayan posta örgütüdür.
''bir ara özelleştireceklerdi sahi ne oldu sonra?'' kurumu.
teknolojiden bir haber ama hala inatla memur kimliğinden sıyrılmamış, kah kısa bordo saçlı kah seksenlerden kalma saç modelleri ve renkleri ile emekli teyzelerin olduğu kurum.
para havale işlemi konusunda müşterinin damına koyan kurum.
diğer bankalar havale işlemlerine 5 tl alırken bunlar havale edilen miktara göre ücret alıyorlar. az önce 2200 tl havale ettim 25 tl aldılar.
ne tür insanların kendilerini tercih edeceğini bildikleri için bunu yapıyorlar. mesela yaşlı ve banka kartı, atm gibi şeylerle uğraşamayan insanların kendilerini tercih edeceklerini biliyorlar. hıaammına.
7-24 açık olsa, 7-24 tıklım tıklım olacağını tahmin ettiğim kurum.
175. yıldönümünü kutluyan kurum.

http://www.milliyet.com.t...detay/2199820/default.htm
her daim kalabalık olmayı başaran kurumdur.
sultan 1. abdülmecit zamanında kurulmuştur.
posta telefon ve telgraf.
görsel
PTT posta personelinin kapıma bıraktığı tebligat.

Evde olmama rağmen bırakmadı, sanırım kapımı çalmaktan aciz birisi.

Saate de henüz olmamasına rağmen 14:00 yazmış.

işini düzgün yapmayan at kafası örneği.
güncel Önemli Başlıklar