bugün

yurtdışı için kartpostal veya hafif olan eşyalar için en uygun ücreti veren posta servisi. bunun yanında ulaşılacak gün sayısını da göze almanız gerekecek.
istanbul' dan ankara'ya gelmesi gereken kargomu alıp da sivas'a postalayan akıllılar bulunduran bir kargo şirketi. aman diyim uzak durun.
dünya üzerindeki en berbat, en aptal kurum. Yirmi gün önce elli lira ödeyip bir kitap aldım internetten. baktım ne gelen var ne giden. dağıtımın yapıldığı yere telefon açtım. bir bayanla konuşuyorum. "kargonuz burda, gelip alabilir misiniz?" dedi. şaşırdım. sonra kendimi toplayıp, "kargonun amacı zaten müşterinin ayağına getirmek değil mi?" dedim. "evet" dedi. "ama" dedi, "elemanlarımız işten çıktı, yeniler pek bilmiyor, size ulaşması zaman alır; kendiniz alırsanız daha iyi olur" dedi. neyse, düştüm yola. merkez de oturduğum yere çok uzak, hayvan gibi yol gittim. daireye girdim, yine bir bayanla muhatap oldum: barkod numarasını bilgisayara girdi ve "sizin paketiniz bulunduğunuz yerdeki ptt kargo'ya teslim edilmiş" dedi. içimde bir fırtına koptu ama kendimi kontrol ettim ve hiç sesimi çıkarmadan defolup gittim. söylenen yere gittim. "hayır, buraya öyle bir paket gelmedi" dediler. şu anda evdeyim. paket ortada yok ve nereye başvuracağımı, nereye soracağımı da bilmiyorum.

allah bu kurumda çalışan herkesin bin türlü belasını versin inşallah.
iki hafta önce Ankara'ya bir adrese göndereceğim kargo bugün hala ulaşmadı. Bakiyorum Ankara Merkez Ptt de gözüküyor hala bana en uzak yer. Ayrıca parasını verdim eve gidecek diye. Hala kendime bir muhattap da bulamadım ayrıca telefonları açmıyorlar. Sinirden kendimi sikicem şimdi.

lanet olsun böyle firmaya.
kargo görevli memur kargo alıcısından elindeki paketi merakını giderkmek için bir yere kıstırıp zorlar.

-bilader ne var bunun içinde zıngır zıngır ötüyor.
+seni ilgilendirmez kardeşim işine bak hade.
-nasıl beni ilgilendirmez ben getirdim sana.
evde olmadığı için kargosunu alamayan alıcıya telefonda "geldik, yoktunuz. nerdeydiniz? yarın evde misiniz? bir daha gelemem." benzeri cümleler sıralayan elemanlara sahip kargodur.
ucuz gibi görünse de pahalili sebeplere malolacak bir kurum.
acelesi olmayan kargolar için birebir gelen şirket.

bunun yanında kaybolma,geri dönme ihtimali de çok yüksektir, aman dikkat.
sloganları şu şekilde olabilir.

aceleniz yoksa bizimle gönderin.
ptt kargo !
istanbul besiktastan istanbul kadikoye ( vapurla yarim saat) 4 gundur bir evragi goturemeyen sirket. Bugun aradim kadikoy dagitim merkezini kadinin soyledigini aynen yaziyorum.
- beyefendi isciler grev yapiyor bu yuzden dagitmiyorlar. Acelesi varsa gelin buradan alin. Yoksa acelesi gelir bir kac gune.

Ben: lan?
Yani dostlar gondermeyin.
Aralık 2012'de istanbul,Balıkesir,Hamburg ve Kırklareli'nde yaşayan sevdklerimiz için kızımla özene bezene hazırladığımız yılbaşı kartlarının teslimini hemen hemen 20 günde gerçekleştiren bir tuhaf kuruluştur.
istabul'un aynı semtinin farklı mahallelerinde ikamet edenlerin kartları yaklaşık 2 hafta ara ile birbirine ulaşabilmiş,18 Aralık 2012'de kargoya verdiğimiz zarfların çoğu Ocak 2013 sonuna doğru teslim edilebilmiştir.
Kendilerini tebrik mi etsem ne etsem bilemedim,şaştım kaldım sadece..
hiç bir yerde olmayan hizmet bunlarda vardır.
paketinizi bir hafta bekletip, getirmeyip, geldiğini haber vermezler, siz arayınca gelip buradan alın derler, gidince de yarın getirecektik aslında derler.

Not:12:30-13:30 arası öğle arasıdır(çok yorulup dinleniyorlar herhal)
burada hakkında girilen entryleri okuyunca, hadi yaa ne boktan firmaymış! diye düşündüğüm, bugüne kadar sadece bir kere kullandığım ve sorun yaşamadığım kargo firması.

yalnız çalışanları biraz meraklı mı yoksa prosedür mü bilmiyorum, geçen yıl benim istanbul'a yollayacağım kargoyu paketlerken yollayacağım şey hakkında çok fazla soru sormuştu personel.

ha bi de 5.5 tl ücreti vardı, tabi karşı taraf ödeyecek dedim. personel sonra tehdit eder gibi konuştu: bak o ödemezse siz ödersiniz, ona göre. tamam abicim ödemezse gelip benden alırsınız, adresim orada yazılı, dedim.
istanbul'un anadolu ya da avrupa yakası fark etmez, istanbul'dan 2 saatlik mesafedeki yere 2 günde bir kargoyu ulaştıramıyorsan bu senin yavaşlığındır, olmamışlığındır, daha çok fırın ekmek yemen gerektiğini gösterir. başka da bir açıklaması olamaz.
konya'dan konya'nın diğer ilçelerine 5 günde bir kargoyu ulaştıramadığı gerçeği var bir de.
Amazondan sipariş edilen ayakkabının ingiltereden türkiyeye gelmesi 3 gün sürerken, istanbuldan malatyaya 1 haftada gelmesini borçlu olduğum kargo şirketi. 3 gün de burdaki dağıtımda bekledi, adamlar keyiflerine göre getiriyorlar işte.
Geçmiş yıllara göre çok daha iyi hale gelmiştir.
Hatta günümüz birçok özel kargo şirketinden kat kat iyidir. Ucuzdur.
Kitap gönderiminde %50 indirimi var. Ayrıca tek kitap gönderiminde sadece 2,5 tl alıyorlar.
Şubeye teslim seçeneği her zaman daha güvenilirdir.
Bir de bildiğim kadarıyla şubeye gelen ürünün 50 gün bekletilebilme durumu da var. Yani o özel kargolarda "3 gün içinde gelip almazsanız, geri göndereceğiz" tehditi yok.
aksam kargoya verdigim paketi ertesi sabah ulastiran kargo. yakin biyer degildi hemde helal olsun.
yaklaşık 20 saatlik mesafeden gelen kargoyu iki günde, sorunsuz elime ulaştırmış, ptt'nin kargo şeysi. halbuki bayağı yerden yere vurulmuş sözlükte.
Fiyat uygun. Cok onemli ve acil bi gonderiniz yoksa tavsiye edilir.
günde bir kez dağıtım yapıyorlardı en son. en azından benim bulunduğum bölgede durum bu. diyelim ki kargonuz öğlen vakti şubeye geldi, eğer kargonuzu getirecek araç dağıtımda ise kargonun size gelmesi ertesi güne sarkıyor. bu saçma uygulamaya bir an önce son verseler kendileri için daha yararlı olur.
ankaradan istanbula gelecek olan gönderiyi tam 2.haftada ulaştıran kargodur.
personel yürüyerek getirse daha kısa sürerdi.
gaziantepten diyarbakıra küçük bi kutuyu bir haftada gönderen kargodur. rezildir.
annemin özenle hazırladığı kargodan eşya çalan personeli bulunan kargo.
valideyle konuştuğumda, gönderilen kargonun iplerle bağlanmış olarak gönderildiğini öğrendim, geldiğinde ise üzerinde ip yoktu ve içindeki eşyaların bir çoğunun olmadığı görüldü.

yaptığım şikayet üzerine, tutanak vb şeyler gevelediler ve 1 hafta olmasına rağmen ses yok. bana kargoyu teslim eden kişinin ismini istediğimde yanıt yok. '' tuttuğunuz tutanağın bir kopyasını bana gönderebilir misiniz ?'' sorusuna ''prensip olarak'' başlayıp yine laf gevelemeler. prensip olarak çalıyor musunuz ? anlamadım.
Bir iş ne kadar kotu yapılabilir bize bunu oğretir.