bugün

sürekli sorumluluk altında olmayı gerektirir.

ona iyi gelmeli ve onu düşünmeyi öğrenmelisiniz.
Ne derece bozuk olduğuna bağlı olan durumdur.

Çok ilerlemişse ve takıntı hastasıysa ilişkinin yürümesi oldukça zordur.
bizde iki taraf da birbirinden beter, hayırlısı.
düzelemeyecek derecede bozuk ise her iki taraf içinde büyük sıkıntılar yaratacak olan mevzudur. ancak ailevi sıkıntılar veya önceki ilişkilerinden kalan sıkıntılar ile aşmasına yardımcı olmak ilişkiyi daha da güçlendirir. insanlardan kolayca vazgeçilmemeli bugünün şartlarında gerçekten sevebileceğin aşık olabileceğin insan sürekli karşınıza çıkmıyor..
Narsisistik, instagramik bir sevgiliniz olduğu anlamına gelir. Koşarak uzaklaşın.
sevgilimin başına gelendir.
Harika bir birliktelik olabilir.

Manyaklık, delilik, bipolar bozukluk, ya da adına her ne diyorsanız; sevgilinizin dudaklarınızı öpmesine, size şiirler okumasına, birlikte şarap içmenize, sessiz sinema oynamanıza engel olmaz.
Hatta belki zillere basıp kaçarsınız.

ilişki yaşanacak kişiler konusunda psikolojisi bozuk insanlardan değil, kalbi bozuk insanlardan korkmalı.
yaşanabilecek en iyi deneyimdir. gerçek ilişki nasıl yaşanır görmenizi sağlar. asıl uzak durmanız gerekenler psikolojisi bozuk olanlar değil, düzgün olanlardır.
Sizinki de bozuksa körler sağırlar birbirini ağırlar olabilirsinir ama tek taraflı bi bozukluk varsa ne eğlenceli ne de hoştur, uzak durun..
Arkadaş, hayatınız boyunca yaşayacağınız en kötü şeylerden biri olabilir.
Hele ki takıntılı biriyse ve sizi takıntı haline getirdiyse cidden değil dışarı çıkmak çöp atmaya gitmek bile istemezsiniz. Yaptığınız söylediğiniz her şey her hareket sanki bir anlamı varmış gibi tartışma konusu olur. ayrılmak istersiniz bırakmaz hayatınıza yeni birini almak istersiniz izin vermez...
Değil şehir değil ülke, dünyadan ayrılıp başka bir gezegene yerleşmek istersiniz çünkü gittiğiniz her yerde attığınız her adımdan giydiğiniz kıyafetten yediğiniz içtiğiniz yiyecek içeceklere kadar haberi olur.
Yok abicim, normal insanlar bulun bunlardan uzak durun.
Sevgililik asıl psikoloji bozuyor.
Bir yere kadar düzeltmeye çalışırım baktim olmuyor, ilişkiyi bitiririm.
(bkz: reviving ophelia)
Sizinkini daha beter bozar.
dövmesi ve piercingi de varsa hele kıvırcık saçlıysa 15 yaş türk kızının olmazsa olmazıdır.
her ne kadar psikolojisi bozuk biriyle sevgili olduğunu sansalar da aslında bozuk rolü oynayandır.
benimle sevgili olmaktır. O yüzden sevgilim de yoktur evet.
Kime denk gelsek zaten psikolojik sorunları var. Sıradan durum çok da takmamak gerekli.
Müstakbel sevgilimin başına gelecek hede.
Düzeltir umarım.
Gereksiz yere alttan alırsınız. mutlu olsun, iyi olsun diye kendinizden verirsiniz. Bir bakmışsınız kıymeti bilinmemiş, suçlanmışsınız. Üstelik psikolojisini bozan ise eski piskopat sevgilisi... Yazıktır günahtır kendinize bunu yapmayın
Denenmelidir.
Başında böyle biri olduğunu bilmediğim eski sevgilimdir. Bir daha böyle biriyle asla birlikte olmak istemem. Çok seviyorsun ama bir yandan psikologluğunu da yapıyorsun. Ani intihar girişimleri oluyor korkuyorsun engellemeye çalışıyorsun. Bir yandan seni de yıpratıyor. Çok zor gerçekten. Umarım hayatıma girecek sıradaki kişinin psikolojisi düzgündür çünkü daha fazla bunu çekemeyeceğim.
olunmamalıdır.
özellikle bozulmuş psikolojisinin üstesinden geldiğini düşünen ama aslında altında kalmış; kendince tutunduğu dalın sarsılmaz olduğunu, bu dal yüzünden birilerinin onla beraber olmakla hayatının şansını yakaladığını düşünen, kibirli, kayıp, egoist ve yardıma, en azından konuşmaya ihtiyacı olmadığını düşünen birisiyle kesinlikle sevgili olunmamalıdır.
tecrübe ettim bu durumu. vücudunu güçlendirip irade timsali olarak geçmişteki travmalarını aştığını sanan biriyle tecrübe ettim. hatta o iradeye hayran oldum ama buna tutunurken aslında ne kadar korktuğunu gördüm. güçsüzlükten, olduğu kişiden, olduğu söylenen kişiden ne çok korkuyordu... kıyamadım. kendimi o'nla uğraşıp düzeltecek kadar dayanıklı ve deneyimli sandım. arayı bulurdum; hem kendisiyle hem ailesiyle olan o sessiz bozukluklarda arayı bulurdum. benim karakterimin adı dahi bu çünkü.
Olmadı. olmuyor. hiç kimseye bir şeyler öğretmek zorunda değilsiniz. düzeltemezsiniz. deneyip yıpranırsınız kısa sürede. yok olmuyor dediğinizde de ama ben iyiydim, kusursuzdum derler.
endişelerinizi paylaşınca "kendi kendine tribe girmişsin" der gözünde değerli olduğunu düşündüğün o kişi. benim gibi birini nasıl bırakabilir der sadece, gururu yüzünden ona iyi dileklerle yaklaşınca tüm iyi niyetinizi, eskiye dair saygınızı, sevginizi alır yerlere vurur defalarca. sırf gidecek kadar cesur olduğun için.

yapmayın. bile bile kendinizi ateşe atmayın. siz aziz ya da azize değilsiniz. gidip tedavi olmasını ya da ona ne iyi geliyorsa onu yapmasını öğütleyebilirsiniz sadece. ötesine geçmeyin.
Eski sevgilim.
Takıntılı ruh hastası en son kendini öldürecekti(!)
Olmayın amk çok da sikimizde.
Olurum oldum da.