bugün

orjinal ve kaliteli bir marka kullandıktan sonra zararı olmayan, besinlerden alınamayan protein miktarını dengelemeye yarayan sporcu gıdası.
Bir halt bilmiyorlar, Canan Karatay izleyip gelmişler "protein tozu zararlıdır" diyorlar. He canım. Bu arada kalbi de büyütüyor mu?
Sağlık konusunda bence de duydum çok şükür. Böbreğini eline almak isteyen istediği kadar o boktan tozdan yiyip içebilir.Bence lol.
bildiğimiz peynir altu suyunun kurutulmuşudur.
protein tozu zararlı veya yararlı değildir, eğer vücudunda protein eksikliği varsa öğünlerinden yeteri kadar alamayıp kullanıyosan yararlıdır, eğer gereğinden fazla protein alıyosan.. karaciğer enzimlerini (alt,ast) kötü etkileyebilir... fazla proteinden kastım kilonun 1.5 katını geçmeyecek şekilde olması.
"protein tozu zararlıdır" diyenlerin suratına bi avuç protein tozu serpin.

anlayacakları dil budur.
15 seneyi aşkındır düzenli olarak spor yapan biriyim. aikido, boks, güreş ve vücut geliştirme ile uğraştım. şu anda da düzenli olarak spor salonuna gidiyorum. dönem dönem protein tozu kullandığım oldu ancak neden kullandım? eğer gün içerisinde işteki yoğunluktan ötürü öğünümü atlamak zorunda kaldıysam veya seyahat halindeysem kullanmak zorunda kaldım. benim bu işte en sinir olduğum kısım ise, 70-80 kilo adamların gelip "abi yemek yiyerek o kadar protein alamazsın" veya "kana hızlı karışıyor abi" gibi şeyler zırvalaması. 70 kilo adamın yemek yiyerek yeterli proteini alamamasının imkanı yoktur. eğer aksini iddia eden varsa, saçmalıyordur. "kana hızlı karışması" konusu ise supplement firmalarının milleti yolmak için uydurdukları bir yalandır. anabolik pencere'de bu yalan için hazırlanmış bir kılıftır. sen ihtiyaç duyduğun proteini antrenmanı yaptıktan sonra, gün boyunca istediğin vakitte alabilirsin. kasların yıkıma uğradıktan sonra onarım süresi iki gün devam eder. bu yüzden spor yaptıktan sonra yarım saat içinde protein shake içmeye çalışanlara gülüyorum sadece. gelelim yeterince proteinli besin yiyemiyorum diyenlere. eğer sen 70-80 kg ağırlığınla, günde yaklaşık 150 g doğal protein tüketemiyorsan bu sporu yapma zaten, git fitness yap. çünkü 100 kg ve üstüne çıktığında, damardan whey protein almaya başlayacaksın demektir. bu sporun temeli budur arkadaş: hayvan gibi yiyeceksin, hayvan gibi çalışacaksın! matematiği gayet basit. sen şimdi 100 kg üzerine çıkarsın, gerçekten artık yemen gereken öğünlerin miktarları çok abartı hal almıştır, o zaman protein tozlarından destek almaya başlarsın. zaten o kilolara, kas kütlenle çıktıysan bu işi profesyonel olarak yapmaya başlamışsın demektir. gelelim zararlı veya zararlı değil diyenlere. dünyadaki hiçbir sporcu whey proteinin zararları yoktur diyemez, dememeli. isterse kırk defa mr. olympia kazanmış olsun. bunu diyebilmen için bu konunun uzmanı olman lazım. bu işin formülüne hakim olman ve bu konuyla ilgili deneyleri yapmış olman lazım. iki makale okuman veya bu ürünü kendin test etmiş olman, ürünün zararsız olduğunu söyleme yetkisini sana vermez. evet, senin üzerinde bir yan etki oluşturmamış olabilir ancak bir başka kişi üzerinde ne etki göstereceğini kimse bilemez. ayrıca en basit haliyle whey proteinlerin bile içerikleri sürekli değişmekte. çünkü piyasayı yakalamak zorundalar. bu değişen içerikler yeterli sürede ve kişi üzerinde test ediliyor mu? edilmiyor. ediliyor olsaydı zaten piyasaya bu kadar hızlı süremezlerdi. bu ürünler, kullanıldıktan bir ay sonra değil ama düzenli kullanımdan birkaç sene sonra ciddi rahatsızlıklar verebilir. bunun garantisi yok. son olarak da şunu eklemek istiyorum, mümkün olduğunca temiz beslenenin. her türlü işlenmiş gıdadan uzak durun. vücut birçoğunu tanımıyor. siz fayda gördüğünüzü sanıyorsunuz ancak hormonlarınız bu işlenmiş gıdalar yüzünden zarar görüyor. hormonal dengesizliklerde kanser gibi bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor. her şeyi doğadaki en saf ve en azından en saf haline yakın şekilde tüketmeye çalışın.
Pahali aq bu da pahali.
kas fakirlerinin varmış gibi şov yaptığını zannedip kardeşim toz kullanmıyorum deyip isteyene program vermeye çalışarak kendi kendini anlamsızca rezil rüsva ederek yanlış anlaşılmalara konu olan asıl kullanım sebebi yiyeceklerden yeteri kadar alınamayan proteinin takviyesini sağlayan tozdur. yan gelip yatarak gübre misali kola bacağa sürülmek suretiyle kullanmasının bir faydası olmamaktadır.
Eskiden etten, balıktan, yemekten ucuza gelirdi diye alırdık, şimdi dolar artışı yüzünden pahalandı.
bu vücut olayı çok para gerektiren bir mevzu. protein ile beslenmek çok pahalı ve etin kilosu uçuyor. hayvan gibi proteinli gıda ile beslenmek gerekiyor. kaslı arkadaşların aylık yemek masrafı 3000 lira benim maaşımın tamamından fazla. protein tozu daha ucuza geliyor ama fakirler asla öyle iri kaslı olamayacak çünkü fakirlik. acı gerçekler.
görsel
Araştırmayı mutfak tezgahında mı yapmış acaba hacı dayı?
Götten uydurduğu ölümcül risklerini de saysaymış keşke
Fazlası böbrekleri zorluyor diyorlar, kanda üre miktarı yükseliyor. Bol su ile dengeleyip diyetisyenle belirlenen limiti aşmadığımız sürece sıkıntısız gözüküyor.
Peynir suyundan yapılan endüstriyel ürün, (bkz: katkı maddesi)
Kilo almak isteyenlerin yanlış adresi.

(bkz: karbonhidrat tozu)

Kiloyu aldıran budur. Protein tozu vücut geliştirenler için bir katkıdır.
hardline almayın, alırsanız da kako aromalı almayın.

çok kötü lan.
Hakkındaki efsanelere inanmayınız.

Ileri seviye kas gelistiriyorsanız dozunu bilmek şartiyla alınması gerekir. Baska takviyelerle beraber.

Ama pek cok insanin ihtiyacı yoktur bile. Yaratilmis ihtiyaclardandır.

Ayrica içince herkül olmuyorsunuz.
Milyonlarin ablası

32 cm kol bir kadın için ne ki? Evet.

Kuru adeleyse o 32 cm bir anlamı var.
Ama sendeki et be ablacım.

Kaç yıldır sporcuyum diye ovünüyorsun 35-36 cm kol yapmak bir kadın için bile zor olmamalı.
görsel
Optimum un karbonhıdratını 3-4 sene evvel kullanmıştım yaklaşık 65 kg falan iken beni 70 kilolara falan taşımıştı 2 ay da ama tabi spor da yapmıştım.
bilmeden yorum yapma sanatını icra edip fazlası şunu yapıyor bunu yapıyor deniliyor. Suyun bile fazlası zarar, burada önemli olan ayar, herhangi bir şeyde aşırıya kaçarsan hayatın kayar.
bence spor yapanlardan ziyade herkesin kullanması gereken bir ürün. Adı üstünde protein yani. insanların günlük ağırlığının 0.8'i kadar protein alması gerekiyor. Ama gündelik hayatımızda bu kadar proteini almak imkansıza yakın.

Bağışıklık sistemimizin güçlü olması için, vücudumuzun daha stabil çalışması için bence herkesin alması gerekiyor. Bizi biz yapan proteinlerdir sonuçta.

Protein tozunun zararlı olduğuna inanılıyorsa da, (ki en ufak alakası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü insanlar yeterli protein ihtiyacını alırsa bir çok hastalıktan korunur, kişinin kendisini dinç ve vücut direnci zirvede olacağı için ilaç sektörü bu durumdan aşırı zarar görür. Bunun için çıkarılmış bir algı olduğuna inanıyorum) tercihen polen gibi proteini bol ürünler de kullanabilir. Ama günlük protein ihtiyacını, sadece polenden karşılamak da vücuda zararı dokunuyor. 1 yemek kaşığından fazlası sıkıntı sonuçta ama hiç yoktan iyidir tabi. o yüzden en iyisi protein tozu kullanmak. Çilekli olanı tavsiye edilir.

Yıllardır ben de zararlı olduğuna inandığımdan kullananları dışlıyordum ama kullanınca cidden herkes kullanmalı bence ya diyor insan.
düzgün bir açıklama olmadığı için eklemek isterim.
~~
insanların günlük ağırlığının 0.8'i kadar protein alması gerekiyor.
~~
ağırlığı başına 0.8 gram alması gerekiyormuş. bu da 80 kiloluk birisi için 64 gram yapmaktadır. bir bardak sütte 3.3 gram protein bulunmaktadır. bir yumurtada yaklaşık 6 gram. buradan yola çıkın.
eğer sporcuysan en az kilonun 1.5 katına eş değer protein alman gerek bu türkiye şartlarında maddi olarak herkesin karşılayacağı türden bir şey değildir. protein ihtiyacını gıdalardan karşılayamanlar için protein tozları vazgeçilmezdir.