bugün

Dizinin bomba karakteri. Felsefe adamidir.
edit: bildigin john bonham bu len!
Ulan ne adam eve dalip dayakci babayi yola getirmesi efsane.
adamın hası.
besiktasli ve barcelona sempatizanidir.
Bana göre dizide giderek daha öne çıkan karakter. Bu bölümde evet katil oldum ama sor neden katil oldum diyerek aile içi şiddet olgusunun sonuçlarına açıklık getirmiştir. Evet belki trafik ışığında beklerken harcanan yakıt hesaplaması kadar ya da selfie tiradı kadar janjanlı değildi ama insanın içine dokunan bir yanı da vardı.
Bir turlu izleyemediğim dizinin karakteridir.
Bu bölüm harikalar yaratmıştır. Senarist onun ağzından Türk dizilerinin kliselerine giydirmistir. Cinayet silahindan parmak izi almayı sanki biz akıl edemiyoruz diyerek karakterin ağzından biz izleyiciye kitlemektedir.

Bahri babanın askerleriyiz gibi atıflar da diziyi ilginç kılmaktadır.
Dayıcım hahahaha.

Süper dizi karakteri.
Bu karakter dizinin gizli silahı olma yolunda ilerliyor.

Daha önce kredi kartı muhabbetini açması biraz havada kalsa da twitter konusuna girişi düzgün oldu. Devamında ciddi tespitleri var.senaristi tebrik ediyorum.

Senarist arkadaş Ethem bey en azından taraf olup içinde de olsa sisteme yönelik bir açılım katıyor.

Zülfikar ve seferin arkadaşlığı bir spin off çıkaracak kadar güzel ilerliyor.
dizinin en has karakteri. tespitler muhteşem.
dizinin sadece 5 dakikasında kendisine şahit olduğim karakter. arkadaş baya felsefik konuşuyor anlaşılan.
bi lafı vardı unutmayacağım uzun zaman:
+ olum yine mi imkansız aşk hikayesi?
zülfikar: olum, imkansızsa aşktır, imkanlıysa ilişkidir.
bayıldım.
http://www.sozcu.com.tr/m...st_id=43298&cat_id=12
köpek sahnesiyle mafetti.
final jeneriğinde kamera arkası görüntülerde köpekle nasıl da güzel anlaştığı görünen karakter.

memlekette hala delikanlı adamların kaldığını bilmek ne kadar güzel. reytinginiz bol olsun.
Ayarlamak üzere olduğu hatuna arkadaşı sefer'i belediye encümen azası olarak tanıtması yaklaşık bi' 10 dakika gülmeme neden olmuş karakter.
bu hafta yayınlanan bölümde yoldaşlık da bir yere kadar diyerek beni ziyadesiyle güldürmüş bir karakter.

bir de geçen hafta dikkati çektiği bir husus vardı hani, bilinen markaların spor ayakkabılarının çoçuklar tarafından çinde üretilmesiyle ilgili.

bu dizide özellikle dikkat ettim herkes farklı bir telefon kullanıyor. dizinin telefon sponsoru olan bir marka a da z ye tüm karakterlerin eline aynı telefonu verip reklam yapmamış. bunu yapabilirler ama işte inandırıcı olmuyor diye söylüyorum. mesela burada herkesin gelir durumu iyi ama feriha vardı apartman görevlisinin kızı o bile emir ile aynı telefonu kullanıyordu bu da haliyle sırıtıyordu.

bu dizide ilker kaleli arka kapağı bile olmayan ışıklı olarak bilinen düz nokia telefonlardan kullanıyor ki nedense o da ericsson zil sesi ile çalıyor. bu çok önemli değil ama adama yüz bin liralık araba veren bahri umman bir telefon almamış mı ilginç geliyor.

lafı çok uzattım diyeceğim bence ilker kaleli o telefonu zülfikara versin zülfikarda o fotoğrafları gösterirken gördüğümüz 5s i de poyraza versin. iphone da çinde üretiliyor sonuçta ha ayakkabı ha telefon olay ucuz iş gücü.

çok mu önemli değil ama hani senaryo bakımından tutarlı olsun da hiç sıkmadan hep izleyelim istediğimden yazıyorum. bir diğer ayrıntıda sefer'in çinlilerle ilgili tarihi husumet var aramızda esprisiydi. ben şahsen güldüm.

bir de spoiler olmasın ama suikast öncesi pusu kurarken kullandıkları tüfeklerin görüntüsü gayet inandırıcıydı. hani airsoft falan kim akıl ettiyse tebrik ediyorum. yıllarca kurtlar vadisi pusu da (dikkatinizi çekiyorum kurtlar vadisi değil pusu da) plastikten yapılmış kötü boyanmış imitasyon tüfeklerle dışın dışın diye birbirlerini taradılar. ağaçlardan seken mermiler bile kıvılcım çıkarıyordu. saniyesine onbinlerce dolar reklam alan kurtlar vadisi pusu bu kadar malzemeden çalıyordu.

diyeceğim aksiyon dizisi çekin aksiyon sahnesi de çekin ama güzel olsun sırıtmasın az olsun öz olsun. ben poyraz karayel'i mafya dizisi diye izlemiyorum buna gerek yok ama madem bu dizi de arada böyle pusu falan kurulacak çok rica ediyorum dizinin zekasına halel getirmeyin.
http://www.milliyet.com.t....2015/2038653/default.htm
Bu adam için izliyorum bu diziyi. Sesi de süper. Yürü be aslanım.
Bir kadinin ne kadar masum ve guzel gulebilecegini gostermistir.
Seviyorum lan bu adamı, yan rol başrol oyuncu.
Yapılır mı lan zülfikar a bu. Selda bağcan nasıl girdi öyle.
Sürekli "Dedem" lafını kullanır.
diziyi izleme sebebim. güzel adam.
a.k.a "dedem" olan karakterdir.
Poyrazin kardeşi ile olan durumu giderek küreselleşen kardeşimiz.

Senarist daha önce damdan düşer gibi azra akinla sevgili olduklarını ilan etmişti. Tabiki bağlantılı sahneler vardı ama meltem gibi diziye girdiginden beri yavas yavas ilerleyen bir süreç olmadi azra akinla.