bugün

Manyakçasına bir hitap şekli. Bir nevi şapşik.
Aynı zamanda bir tatlı.
Ev poğaçasına kimi yörelerde verilen isimdir.
iş yerindeki, kuyruksuz, şaşkın, gözleri iyi görmeyen ama masum mu masum kediciğimin adı. Ben koydum evet. Bir de kardeşi var. Onun da upuzun bir kuyruğu var. Ötekininn kuyruğu kopuk diye bütün gün yapışık gibi geziyorlar. Kuyruklu olan kuyruğu ötekinin sırtına koyuyor hep. Çok sevimliler.
saka maka değil ponçik diyor ayar oluyorum deme bana böyle diyorum banane sana çok yakışıyor diyor ne yapıcam arkadaşlar ya bırakayım desin mi?

Demiş bir arkadaşımız o da erkek tabi ama bu kadar ipler karşı tarafa verilmemeli yani düşünsenize ağır bir ortama giriyorsunuz kız arkadaşınızla herkes ağır abi sessizlikle oturuyorsunuz bir anda "çay mı alalım ponçik ?" dediğini
abi rezalet ya
garip bi kelime. nokta.
Ponçik eşittir aşk.
Şirin, sempatik bir hitaptır.
Olabilirdir.
Sevimli her canlıya uyandır.
görsel

Mutlu musun peki ponçik?
Nasıl mutlu olsun herif?
görsel
Liseli kızların ağzından düşmeyen yeni fenomenimsi saçma bir kelam.
Buram buram lise kız ortamı ve ergen face paylaşımı kokan iğrenç kelime kim icat ettiyse kendini klozete atıp üstüne üç kez sifonu çeksin gerçekten mide bulandırıcı bir kelime.
Aşırı şekilde itici bi söz.

Ponçik ne aq söyleyene kafa göz dalasım geliyo. Ponçik ne aq ne¿
(bkz: dudu peri)

eskiden böyle değildi tabi.

siz o zamanları hatırlamazsınız, daha küçüksünüz o zamanlar; bu bir kavga ederdi gençler, aklınız durur yimin ediyorum.

burada kulağını çekmediği, ağzına kafa atmadığı 1 tane kız yoktu.

şimdi??? peki ya şimdi???

-hmm tamam cansucum, kendini üzmüyosun tamam mı? değmez böyle şeyler için. vs vs vs.

bayansı meriç oldu çıktı başımıza.
Poncik bir tanidigimin kopeginin ismiydi. Poncik kanserden vefat etti. Yine hatirladim ya .
bu lafı kullananların hepsini sikesim geliyor. leş insanlardır bunu kullanan. eved.
en sevdiğim kelimelerden biri. aynı zamanda bir tatlı çeşididir. polonyalılar paczki der buna. ruslar ise ponchik der.
görsel
tiksindiğim kelimedir.

ne ponçikmiş arkadaş.

küfür gibi aynı.

(bkz: sensin o ponçik)

(bkz: ponçiğin oğlu)
Biri kedi mi dedi?
salak kızların, salak benzetmesi.
içi erik marmelatıyla doldurulmuş, üstü pudra şekeriyle süslenmiş leziz bir pastane mamuludur.
Biz küçükken ruslar gibi ponçiki derdik. Zaten aslen polonya ve rusya'da yaygın olarak yapılan bir hamur işinin modifiye halidir.
Benimde kullanmayı sevdiğim kelimelerden biridir efenim.
sadece anneye ponçik diye hitap edilmeli. gerisi iğrençlik.
genelde kedilere söylenen bir sözdür. sebebi ise; kediler sırt üstü yere yatarken göbeğinin üzerine hafifçe ayağınızla bastığınızda "pon-çik" diye bir ses gelmesidir. -bazen de tosururlar ama bunu ancak kokusuyla ayıt edebilirsiniz.-

görsel