bugün

vakti zamanında sarışın, pıtı pıtı bir pomak sevgilim vardı. o kızı nasıl kaçırdım hala yanıyorum. tülaaay geri dön diye yakarmak geliyor içimden.
bir örneği (bkz: azis) dir.
kocaeli karamürsel civarında bir hayli fazla olan grup ayrı dilleri vardır ve kökleri ruslar gibi slavlara gider dilleride slavcanın dillerindendir ama gel görki tam hükümet yalamaları e tabi bize devlet vermedi arsa ev onlar sevmesinde kim sevsin.
Pomaklar, Balkanlar'da, Bulgaristan'ın güneyi, Batı Trakya, Doğu Makedonya ve Türkiye'nin Doğu Trakya ve batı bölgelerinde yaşayan Pomakça diye tabir edilen Slav dil grubuna ait farklı Slav şivelerini konuşan, çoğunlukla Müslüman bir Balkan toplumudur.

Pomakların Türkiye'ye gelişi 1878 (eski takvime göre 1293 ve bu yüzden Türkiye’de genelde 93 muhaciri (macırı) adlandırması da yapılmaktadır) yılı Osmanlı-Rus savaşından sonra ve izleyen yıllarda yaşanan göçlerle yoğunluk kazanmıştır.
Çanakkale'nin bazı ilçeleri ile Samsun, Bafra, Çarşamba, Balıkesir, Bursa, Karacabey, Gönen, Manyas, Darıca, Şevketiye, Erdek, Edincik, inegöl, Yenice, Çan, Biga, Edirne, ipsala, Keşan, Uzunköprü, Beykoz, Çatalca, Silivri, Adapazarı, Söğütlü, Ferizli, izmir-Bayındır, izmir-Dikili, Kemalpaşa, Babaeski, Demirköy, iğneada, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Tekirdağ, Malkara'da çoğunlukla yaşarlar.
Pomaklar, Balkanlar'da, Bulgaristan'ın güneyi, Batı Trakya, Doğu Makedonya ve Türkiye'nin Doğu Trakya ve batı bölgelerinde yaşayan Pomakça diye tabir edilen Slav dil grubuna ait farklı Slav şivelerini konuşan, çoğunlukla Müslüman bir Balkan toplumudur. Kökenleri konusunda çeşitli görüşler vardır.

Balkanlar’daki küçük Müslüman toplumlar (Goralılar, Torbeşler vb.) ile karıştırıldıkları, bazı yayınlarda benzer veya aynılaştırıldıkları görülür.
Günlerdir ne alıp verilemediğimi anlamadığım topluluktur. Tamam Bulgaristan Türklerinden çok değildirler. Irk olarak Türk de değiller Bulgardırlar. Ancak Türkiye için çalışıp emek veriyorsa aynı bayrak altında ''Ne mutlu Türk'üm diyene'' diyorsa o artık bir Türk'tür ve benim kardeşimdir. Pomakları ya da herhangi bir milleti ötekileştirmek bu ülkeye yarar sağlamadığı gibi zarar verir. Bu vatana bağlı olanları da bizden koparır.
tanımıyorum ama hepsi güzel insanlar.
daha dindar oldukları doğrudur fakat seküler kesimi az değildir. Balkanlara göçen peçenek-kuman kavimlerinin soylarından geldikleri için ekseriyeti sarışın olan kıpçak türklerindendir.
(bkz: türkiyede ırklara göre nüfus dağılımı/#24038415)
ortalama türk güzelliğini/yakışıklılığını daha yukarılara çekecek olan sevilesi ırk.
turkiyede ve dunyada sanilanin aksine musluman bulgar degildirler. pomaktirlar.

anavatanlari rodop daglari civarlaridir.

osmanli gelince pomaklarin cogunlugu musluman oldu. bulgarlarin ise az bir kismi musluman oldu. musluman bulgarlar osmanlinin din e bagli millet sistemi sebebiyle pomaklastilar. ayni sekilde hiristiyan kalan az sayida pomak da bulgarlasti.

pomakca ve bulgarca birbirine cok yakindir ancak ayni sey degildir.

balkan gocmenlerinin buyuk bi kisminda tamamen olmasa da soyunda elbet pomaklik vardir.
Sözlükte bazı kendilerini türk sananların asıl ırkı.
Hahaha hiç güleceğim yoktu linklere bakınca katıldım resmen, bir deli konuşmuş, bunlar da genellemiş,

bir pomağı kessen abartıyorum evet kessen hdpye oy vermez. Hele türkiye pomakları ankaradan ötesine kürt der de kız mız varmışsa oralara, gelin gelmişse falan üzülürler de gidecek hdpye oy verecek, chp, mhp, başka oy çıkmaz.

Raad olun, ihaneti göremeyeceğiniz tek gruptur pomaklar.
kökeni kuman - kıpçak Türklerine Dayanan pomakların kürt faşistlerine oy vermesi pek mümkün değildir.
Ailemin hatrı sayılır bir miktarı pomak olduğundan biliyorum ki pomakların hdp ye oy verme olasılığı koministin akpye oy verme olasılığından azdır.
pomak ne ben bilmiyorum, herhalde önemsiz bi etnik grup.
Türk değildirler, slavdırlar. Anadilleri türkçe değil bir slav lehçesi olan pomakçadır.

Lakin köprünün altından çok sular aktı, ne mutlu türküm diyene sözünün yaşayan belki tek örnekleridir, türkleri sevmez diyenler kendi cüzi sahasını münferit örneklerini genel gören ve gösterme çabasında olan sığ bölücüler her halde, türk olmadığı halde kendine türk diyen, şimdi burada slav falan dedik ama kendisine söylesek hakaret kabul eder, türkoğlu türküm der. Lakin değildir elbette,

Pomaklar slavdır ve türküm dediği için türktür. Hepinizden çok vatanseverdirler. Türkiye toprağında asimile olmuş, asimile olmayı umursamayacak kadar türk olmayan türk milliyetçisidir,

Garip tabi bunlar hep. Hdp falan anasına bacısına küfret daha iyi. Bilmediğiniz kültürleri bilir gibi atıp tutmak onurlu bir hareket değil üstelik.
Kadinları çok seksi olur, erkekleri de yakışıklı. Genellikle sarışın olurlar. Kulaklarının üstü sivrimsidir. Bir de ok ve kılıç kullanmayı iyi bilirler. ParDon lan bunlar elfdi. ben karıştırdım pomakları bilmiyorum.
ikiyüzlü olurlar.

tüm tanıdığım pomaklar.
bir kaç tane tanımış olduğum has bulgar ancak o yörede ki türk müslümanlarla bir kısmının bu diyarlara göç ettiği topluluktur. geneli sarı saç mavi gözdür.
Sinsidirler. Her an Türk'e karşı ayaklanma başlatabilecek potansiyelde olan zararlı, gereksiz, faydasız topluluktur.
Güzel insanlar.
sapına kadar türktürler. dikkat edilmesi gerekir zira sizi de türk yapabilirler .
türkiye'de tabiî ki hakları vardır.

mahmut esat bozkurt kendilerinin sahip olduğu hakkı zamanında söylemiş zâten.
sadece kendini türk zanneden akıl fukaralarına batan türk topluluğudur pomak türkleri! bir tek bilimsel araştırma okumamış bizim milliyetçi davarlar, ahkam kesmeyi gayet iyi bilirler cahilliklerinden mütevellit! okuyun biraz okuyun!

http://kitapzamani.zaman....rini-bilir-misiniz_545798