bugün

bir recep tayyip erdoğan beyanıdır. bugün ankara'da kızılay meydanında ve odtü'de yaşananların ardından boşbakanımızın böyle bir beyanda bulunması galiba kendisinin artık beyninin insani yanını tükettiğinin en temel göstergesidir. bugün rage yemiş zombieler misali öğretmenlere ve öğrencilere saldırarak ortalığı savaş alanına çeviren polis meğersem dayak yiyenmiş ey sözlük ahalisi. "dayak yedik ey halkım unutma bizi!" diye isyan edeceklermiş yarın da.

hatta o kadar ki bugüne kadar ki tüm eylemlerde polisimiz hep dayak yemiş. bir bakıma haklı tabi. hopada polis dayak yediği! için metin lokumcu kahrından öldü, vanda depremzedeler yardım götürmeyen devlete isyan ederlerken çadırlarında polislerin ağızlarına burunlarına biber gazı attığı için polis dayak yemiş oldu. ileri demokraside hakikatlerden bu kadar ileride bu kadar uzak olacağımızı hiç düşünmezdim. bir ülkenin başbakanının alenen halkını enayi yerine koyması çok enteresan geliyor. sevgili tayyip, sırf anne ve babanı uyarmak için zaman makinesini bulmak isterdim. aman derdim aman!
paralel evren'de olması muhtemel olaydır.
"oyleyse daha cok eylem yapmaliyiz" deme istegi uyandiran zirva.
bizim polis üniversiteli kızlar eylem yapınca dayak atar pkk eylem yapınca dayak yer ülke güvenliğinden sadece asker sorumlu olmalıdır bence.
(bkz: demagoji)
(bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanatları)
bir polis devletinde dayak yiyen polislerden söz etmek son derece gülünçtür. aynı zamanda, polisleri tahrik etmek anlamına da gelir.
(bkz: kıyamam)
eylemlerde polisler ölmeye başladıktan sonra bir önemi kalmayan olaylardır.
"hele o hamile polis göstericilerden dayak yediydi de çocuğunu düşürmüştü ya"...diye devam etmesi gereken beyanat.
sayın başbakanımızın büyük bir anaçlıkla yaptığı serzeniş. malum hepsi onun çocuğu gibi.
az bile yapıyorlar düşüncesini akla getiren söylemdir. sen siyaset yürüyüşlerine, kamu grev mitinglerine, yürüyüş yapan taraftara, uçan kuşa, kaçan tavşana herkese copla, biber gazıyla, tazzikli su ile hatta abartıp gerekirse gerçek mermi kullanın diye talimat alıp * sonra vay efendim dayak yiyorlar. yiyecekler tabi. sen milleti patakla sonra bana dokunamazsın de. oh ne güzel memleket. *

dipnot: tabi bunu her müdahale için söylemiyorum. ama belli başlı olaylar var ki katılmamak elde değil. *
taş atan polis bile gördükten sonra inanmanın pek bir zor olduğu önerme.
ulan copunuz kalkanınız falan var taşı ne s.kime atıyorsunuz afedersin.
halkla dalga geçen bir siyasetçinin sözleridir.
ona bu cüreti veren şey emin olun ki bu memlekette solun güçsüzlüğüdür.

sol güçlendiğinde halkla dalga geçmek biraz delikanlılık isteyecektir.
bunlar hangi eylemler tam listesini istediğim beyandır. *
doğru olsyadı gurur verici ve bir şeylerin değiştiğinin göstergesi olurdu ama izmirde şahit olduğum kadarıyla sonuna kadar yanlıştır.
(bkz: bir başbakana neyin kafasını yaşıyorsun demek)
(bkz: neyin kafasını yaşıyor lafının bokunun çıkması)
güncel Önemli Başlıklar