3

polis olmanın avantajları

 1. 1.
  polis mesleğini seçenlerin avantaj olarak gördükleri şeyler genelde maaşının ortalama memur maaşından yüksek olması ve erken emeklilik olabilir. keza 52 yaşından sonra istesende kimse seni teşkilatta istemez çünkü kanun böyle. 65 yaşını beklemek zorunda kalmazsın.

  tabi eksisi daha fazla ama olumlu yönleride yok değil.
  #8577183 :)
 2. 2.
  istediği her yere girip çıkabilme olayıdır. abi bir arkadaşa bakıp çıkıcam demeye gerek kalmaz. maçları tribünden bile değil, saha kenarında izlerler vs gibi avantajı çoktur.
  #8577216 :)
 3. 3.
  Bazıları da çorbaları beleşe getirir. (#)
  #8577234 :)
 4. 4.
  çevik kuvvet olursan karizman olur, özel harekat olursan ekstra karizman olur. yani şekil ve kıyafet itibariyle.
  #8577257 :)
 5. 5.
  polislik gibi rahat meslek mi var bu ülkede. avantajları saymakla bitmez. öncelikle polis olabilmek için zeka, bilgi, beceri, yetenek, vs. hiçbirşey gerekmez. öss'ye girer 3-5 soru yaparsınız tamamdır. fiziksel uygunluk bile istemezler.

  maaşları ise yeni işe başlayan pratisyen hekimden, mühendisten, ve birçok meslekten daha iyidir. ama nedense öğretmenler bile otobüse dolmuşa para verirken bir tek polislere ulaşım bedavadır.

  ve büyük çoğunluğu inanılmaz derecede yüzsüzdürler. başımdan geçen bir olayı anlatayım. üniversite yıllarında ptt'den para çekmek için sıraya girdim. saatler sonra bana sıra gelecekken polisin biri geldi hiç sıraya girmeden en öne yerleşti. kimse ses çıkarmıyo tabi. napıyosun sen ya dedim, geçsene sıraya sabahtan beri bekliyoruz burda. adam ne dese beğenirsiniz. "ben seni koruyorum, sıraya mı geçecem bir de. bir de genç olacaksın, terbiyesiz herif" dedi bana. adamın ağzını yüzünü kırmak geçti içimden ama bırak kavga etmeyi, küfür etsem alırlar götürürler merkeze hayatımı karartır adamlar.

  işte polislerin büyük çoğunluğu böyle insanlar.
  #8577276 :)