bugün

sayın başbakan'a göre 'bugün artık polis denilince akla üniforma, silah, cop, kelepçe, biber gazı ve karakol' gibi kavramlar" gelmiyormuş. zira bugün artık polis denilince akla "imamın ordusu" geliyor, cemaat geliyor, usulsüz dinlemeler geliyor.
sene 1999

+ merhaba pasaportumu yenilemek istiyorum
- kimliğini ver.

sene 2008

+ merha...
- hoşgeldiniz beyfendi nasıl yardımcı olalım?
+ /&+%&/^(%')=%''(%)+')^&

(bkz: değişmeyen tek şey değişimin kendisidir)
(bkz: aynasızlar)
''dagıl hemen dagıl hemen'' nidaları.
(bkz: baba)
(bkz: kelepçe)
edit: hiç tutuklanmadım.*
görevini iyi yapamadığını düşündüğüm, fethullah'a ait askerlermiş izlenimi veren mavi gömlekli adamlar geliyor. yine de saygı duyulmalı. polise ve askere güvenilmezse kime güvenilecek söyler misiniz?
dayım şaçma ama polis kendisi.
--spoiler--

kaç oğlum kaç kaç kaç

--spoiler--
(bkz: behzat ç)

ve bir de o kendini beğenmiş tribal tavırları. rutin kimlik konrollerinde bile kendilerini federal zanneden tripleri vardır, en azından şu son 10 senede polis myo'lardan mezun olan tipler. bi kendini beğenmişlik söz konusudur.
ne bakiyon ! seklinde bir tepki aldim yillar oncesinde... ne zaman polis gorsem gozumu kaciriyorum artik, süpheli pozisyonuna dusecegimden korkuyorum.

(bkz: oohh shit cops)
(bkz: federaller)
bugun ilk akla gelenler;

- usulsuz dinlemeler,
- hukumet yalakaligi,
- atanamadigi icin polis olup kurumlar arasi gecis hayali kuran insanlar,
- memlekete hicbir faydasi olmadigi halde tonla maas alan aylak takimi.
al bunu al al al bunuda al.
onur ünlü'nün haluk bilginerli filmi.
ben sevdiydim amk.
(bkz: yat yere yat yat)
(bkz: peker pekmez)
(bkz: kelle paça)
(bkz: kemiksuyu)
(bkz: işkembe)
(bkz: mantar)
(bkz: yayla)
(bkz: tarhana)
(bkz: ezogelin)

vs.vs...
kaldırıma park ettim diye 89 tl yediğim ceza.
(bkz: jop)
(bkz: toros)
güven, silah, ilkyardım, job vb.
yol kenarına park etmiş pastahaneye pasta kek taşıyan arabaya anons yapıp çek arabayı kaldır burdan dedikten sonra. araba sahibinin elinde pastalarla gelip polislere vermesiyle derin sessizlikle polislerin kaybolması.
sırf çingenenin biriyle yan yana sokakta durdum diye paket edilmem ve nezarette yediğim dayak.
belediye otobüslerine beleş binmeleri.
ayna, arka sokaklar, indianapolis, polis devleti, göbekli ve kunduralı adamların hırsız kovalaması, pıkkhh 8642 merkez, merkez dinlemede gibi telsiz konuşmaları. polislerin telsiz kodları bana hep cep telefonu isimlerini çağrıştırmıştır.