bugün

çocukların zekalarını ve hayalgüçlerini geliştiren renkli oyun hamuru markasıdır. aslında play-doh duvarkağıdı temizleyicisi olarak tasarlanmıştı. noah ve joseph mcvicker bu maddeyi oyun hamuru olarak çocukların hizmetine sunduğunda sene 1956'ydı.
yutuLduğu zaman hiçbir yan etki göstermeyen oyun hamuru.. sadece; x renkLi oyun hamurunu yutmuşsan o renkte sıçıyorsun..
bütün hamurlar karıştırılırsa kahverengi elde edilen hamur türü. denemiştim ben. yoksa siyah mıydı lan?.. neyse.
kokusu, diğer oyun hamurlarında olmayan en bariz özelliğidir.
oyun hamuru denilmesine rağmen eğer elinizde kilolarca mevcutsa bunlardan tutup suv yapabileceğiniz hamurdur.
görsel
buğday içeren şekilvermeç.
zamanında bunlar ile oynamak zenginlik göstergesiydi.
doğru yazılışı play dough olan oyun hamurudur.

23 yaşında olmama rağmen bir arkadaşım bana hediye olarak almış, sabahtan beri oynuyorum. sadece çocukları değil büyükleri de mutlu ediyor bu meret.
bu seneyle birlikte türkiye'de üretilmeye başlanan oyun hamuru markası.

önceden sadece çin'den ithal ediliyordu. şuanda hepsi olmasa da birçok ürün burada üretiliyor. bu sayede stok sıkıntısı çekmiyoruz. gittiğimiz zaman elimizin altında olmuş oluyor. diğer türlü fuarda siparişi verdin verdin sonradan toptancıda raflarda bulamazdın.

görsel
Piyasadaki en kaliteli oyun hamuru markasıdır. Zamanında zenginlik göstergesi olup şu an ise fiyatları gayet ulaşılabilir düzeydedir.
doğru yazılışı kesin olarak play doh'tur. Play Doh marka adıdır, doh kelimesi ise doughtan kısaltılarak oluşturulmuştur. Şu an önümde 2 kutu play doh oyun hamuru durmakta, çocuklara vereyim de yaratıcılıklarını ve küçük kas becerilerini geliştirelim azcık.