bugün

kitap okuyorum ayağına sağı solu kesiyordur. evet.
entelektüel görünmeye çalışıyordur.
Kusura bakmasın ama çok sağlam orospu çocuğudur. Ama banane.
Grinin elli tonunu, veya hadisenin yemek tarifi kitabını okuyodur. Varsın Okusunda onları okusun.
Tek başına tatil yapan, kitap okuyup kafasını dağıtan, kimseye zararı olmayan, art niyetliler tarafından farklı amaçlar taşımakla suçlanabilen kişidir. isteyen plajda öpüşür, isteyen güneşlenir, isteyen kitap okur. Kimseye de zararı yoktur bunların.
eğer egenin kuzey kıyılarındaysa oldukça keyifli bir aktivitedir. fakat böyle fethiyedir, bodrumdur daha da güneye inip antalyadır oralarda takılıp kitap okumaya çalışıyorsanız affedersiniz ama eşşekliktir. kimse kimseyi yemesin. baya 3-4 sayfa okuyup çevreyi kesiyorsunuzdur o sıcakta.
Ben okurum. Denize girdik bitti. Plajda değil güneşlenmek gerektiğinde uyuduk bitti. Yedik, içtik tamam. E insanın okuyası geliyor. Benim şahsen canım çekiyor. Orda deniz var bi kere, deniz ve kum kokusu. insanlar falan ama umrunuzda mı dünya? Çok güzel okunuyor. Okuyun arkadaşlar plajda kitap okuyun çok güzel oluyor.
sadece plajda değil, günlük hayatında da kitap okumayan kişilerin samimi bulmadığı eylem.

önce sen bi oku gel sonra burda bıdı bıdı yap öyle değil mi?
Yasli ingiliz turistlerin akin ettigi plajlarda gorulur genelde, sarkik meme popo ve kocaman gobek izleyecegine, kitap okumayi tercih ediyordur.
üstelik, kitap ayracı da kullanmıyordur.
(bkz: kitap denizi anlatıyorsa o başka)
bu sıcaklarda nasıl başardıkları merak etmekteyim.kitabım iki üç gündür oku beni diye ağlayacak nerdeyse.
Hava atan tiptir.
sık sık yaptığım eylemdir. şemsiyenin gölgesinde yanına buzlu limonatanı alır ve kitaba gömülürsün.
okumayı eleştirmek biraZ şey olsa da anın tadını çıkartmayı bilmeyen morondur.

yüz, yürü dalgalar ayaklarını gıdıklarken, yak bi sigara.
yazın üç ayı sabahtan güneş batana kadar plajda geçiren biri için sıradan bişeydir.
Ayni şekilde starbuck ta ders calisan ozenti universiteli gençler de bu tiplerin arkadasidir.
Ulan ders calisiyorsun ders illa o notlari anlayabilmek icin grande boy latte ye kalabalık insanların oldugu bir alana ve masanin ortasinda delinmis bir prize hafif tını seklinde calan caz muzige ihtiyacin yok. Buram buram samimiyetsizsiniz.
güneşin altında bişiyodur.
Bu yıl ilk defa yokluğunu hissettiğim.
Çocuk denizden çıkmak bilmiyor, denizden çıksa kumda arkadaş bulup oynuyor. E bu durumda kıyıp da çocuğu alıp odaya tıkayamam. Şezlonga uzanıp kitap okumak vardı ama kitap almadım yanıma, Migros'un çok satanlar kitaplığından da alamayacağıma göre.
Diyeceğim o ki okuyanla değil okumayanla uğraşın. Yoğunluktan araya kitap sıkıştıran insan çok sahillerde.
Babamın meşhur sözüyle; kitabın iki tarafını da siz okumayın,okuyanı da okumayanı da eleştirip.