bugün

Kendini iyi tanıyan insanların nadiren yaşadıkları olumsuz duygu.

Keşkesiz hayat huzurdur hatta konfordur.
karış tarafın affetmemesiyle üzüntü içinde boğulmakla sonuçlanır.
Bazen pişman olduğunu sandığın bazı zamanlar olur. Ama üstünden zaman geçince aslında pişman olmanı gerektirecek bisey olmadığını anlarsın
bazen koskoca bir hayatı kurtarabilir...

pişman olun arkadaşlar...

çekinmeyin...

pişman olduğunuzu söyleyin mutlaka...

bunun ümidi ile yaşayan insanlar var...
intikam almak için kullanılan bir çeşit kisve. Süs.
en önemli duygularımızdan biridir. kimine çok uğrar, kimine pek uğramaz. sürekli bu durumundan muzdarip olan kişilere söylemek istediğim şudur. bir şeyi yaptığınıza, gittiğinize , söylediğinize vs herhangi bir şey neyse artık, bunun pişmanlığı o kadar da kötü değildir. eğer iradeniz sağlamsa, pişman olup, bir daha o yöne bakmayarak yapmayarak, bulaşmayarak vs vicdanınız rahat eder. ama iyi bir şeyi, yapmadığınıza, söylemediğinize, gitmediğinize, vs pişmanlık, bu pişmanlık kötüdür işte. çünkü, o istediğiniz iyi şeyin, bir daha fırsatın ayağınıza gelip gelmemesini bilemezsiniz. gelir veya gelmez. gelse bile vaktinde mi gelir. içi kemiren de budur zaten. pişman olmanın en kötü hissi. pişman olmak istememek, çok lüks bir şeydir bence. hayatın ne getireceği belli olmaz. olmak istememeye yoğunlaşmak yerine, kendinizi geliştirmeye bakın. o kadar da irdelemeye gerek yok yani, demek istediğim.
Sanki hayatın bana yüklediği misyon. Hayatım boyunca yaptığım şeylerde hep bir keşke vardı. Mutlak bir pişmanlık vardı. Değiştirmek mümkün olmadığında kabulleniyorum lakin her zaman pişmanlık evresinden geçerek kabul görüyorlar.
Ve sen ben onlar. Hep dünün pişmanlığını duyacağız. Oysaki özlediğimiz anılarda arasında olacak.
2 türlü de pişman ayrılacakmışız bu dünyadan. Ya yaptığımız ya da yapmadığımız şeyler yüzünden. Yani çifte zarardayız arkadaşlar.
beyhude eylem. dostum, olma, pişman olma. unutma sadece; o zamanki doğrun başkaydı. artık geçmişe dönüp tercihini değiştiremezsin. kalan ömrün için dersler çıkar.
genelde girdiğim çoğu entryden sonra yaşadığım durum sıkılıyorum yazıyorum sonra bakıyorum diyorum ya ben niye böyle bir şey yazdım ki şimdi, silmeye de elim varmıyor.
yapmamanız gereken bir şeyi yaptığınızda, bir daha asla yapmayacağım; yapmanız gereken bir şeyi , yapmadığınızda; bir daha yapacağım mutlaka, denmesiyle türleri olan durum. bu ikisini kararlılıkla söylediğinizde, net olarak pişman olmuş oluyorsunuz zaten. ama işte buna da, son pişmanlık mevzusu eklenmiş. lakin ona değinemeyeceğim, çünkü beni aşar. swf.
(img:#1506848)
bazı şeyleri pişman olacağınızı bildiğiniz halde yapmak zorunda kalırsınız.
asla ve asla pişman olmayı tercih etmeyen bir yapum var. ne lan o öyle!

yaptığınız şeylerin bilincin de ve farkında sonsuzdur her zaman!

iyi olursa sıkıntı yok,
kötü olursa pişmanım..s.s.s

oldu canım, üzerine karabiber de ekleyelim mi?
Pişman olduktan sonra düzeltme imkanın varsa bu seni mutlu edenn bir tecrübe olur ama iş işten geçtiyse o pişmanlık senin hayatın boyunca bir kara leken olarak kalacaktır.
Gerek yok. Dersini al, yoluna devam et. Hayat pişmanlıklarla yaşanmayacak kadar kısa.
Her zaman pisman olucagiz, yaptiklarimizdan ve yapmadiklarimizdan.
Dersini alıp yoluna devam ederken Size eşlik etmemesi gerekendir. O anki tecrübe ile farklı davranmanız söz konusu değildir ve siz de öyle davranmışsınızdır. Artık o tecrübeyi edindiğinize göre daha farklı daveanacaksınızdır. Şimdiki aklım olsa diyenlerin yanıldığı yer de aslında hep burasıdır.
"son pişmanlık neye yarar, her şeyin bedeli var" çok uygun bir özettir bu duruma.
insana kendi içini yedirir ama baya bildiğin yedirir.
sabah akşam acaba pişman olduğum şeyi yapmış ya da yapmamış olsaydım nasıl olurdu diye düşündürür, hayal kurdurur, sonra bir tur daha koyar içine.
zamanla artılarını görür, "varmış bir hayır" der, içine sindirir; yaptıklarını kabullenirsin ama bunu yapana kadar baya bir süründürür.
zaten sonra da "iyi ki yapmışım, hiç pişman değilim" diye gezersiniz.
"yaptığınız şeyler için pişmanlık zamanla geçer, ne var ki, yapmadığınız şeylere pişmanlığın çaresi yoktur." demiş s.j. Harris.
Yaşamımı, düşmemek üzere kurguladığım durumdur.
olmayın pişman; hepimiz bir gün öleceğiz.
bazen yaptıklarımizdan bazen de yapmadiklarimizdan pismanlik duyarız. en iyisi yaptıklarımızdan duymak galiba. Çünkü yapmadığımızda daha çok aklımızda olur keşkeler.