bugün

Cinlerin hz. Süleyman'ın emrine verilip, çalıştırıldıkları bilinmektedir. Peki; günümüz teknolojisiyle bile yapılması çok güç olan bu yapıların binlerce yıl önce yapılması, insan dışı bir varlıktan yardım alındığına işaret olabilir.
Tamamlanmayan yapıların sebebi de işçilerin felak ve nas surelerini iyi biliyor olmaları.
Yada teknoloji daha öndeydi ama doğal felaketler ile bu bilgiler yok oldu...(Yada helak oldular)

Not: helak öyle mi yazılıyor bilmiyorum.
(bkz: goa uld)
Günler geçtikçe doğruluk payını artıran görüş.
insanların gücü o tonlara ağırlığındaki dev taş bloklarını kaldırmaya yetmeyeceğinden dolayı (hele ki teknoloji yoklen) cinlerin yapma ihtimali ağır basan sorunsaldır.
dünyamızda şu güne kadar ne medeniyetler doğup batmıştır. onların teknoloji ve bilimde ne kadar ilerlediğini bilemiyoruz. belki uzaylılarla bile iletişime geçip bi el attırmış olabilirler.
mısır piramitlerini, arkalarında, güçlü bir öteki dünya inanışına sahip zengin firavunların olduğu "cin gibi akıllı" mısırlı mimarlar ve çalışkan işçiler yapmıştır.

nil vadisindeki taş ocaklarından çıkarılan kaya blokları gemilerle inşaat alanına taşınmış, taş ustaları tarafından traşlanmış, yağ dökülerek kayganlaştırılan kızaklar üzerinde insanlar ve yük hayvanları tarafından çekilerek ve kaldıraç sistemleriyle kaldırılarıp üst üste dizilerek piramitler yapılmıştır.

mısır'da piramitler eski krallık döneminde daha basit ve küçük iken, mısır uygarlığı zaman içinde daha karmaşık ve daha büyük piramitler yapma yeteneğine kavuşmuştur.

piramitlerin en büyükleri olan keops, kefren ve mikerinos'un ortalama 25 yılda yapıldıkları düşünülürse, bu işleri cinlerin yapmadığı da anlaşılır. "cinler" yapmış olsaydı, herhalde bir piramidi 5 dakikada yaparlardı.

piramitler, insan ırkının eseridirler.
insan gücü, tonlarca ağırlıktaki taşları kaldırıp, birkaç ay gibi kısa bir sürede inşa edemeyeceği için, cinlerin Hz. Süleyman'ın emrine verilip çalıştırıldığı gözler önüne serilmelidir. Evet.
Gunumuzde bile kolay kolay yapilamayacak saheserleri gecmiste nasil bir mimariyle insa etmisler sorunsalidir. Yahu piramitlerin lazEr teknolojisi kullanarak 3d incelendigi bir belgesel izlemistim, adamlar oyle bir mimariyle insaa etmisler ki yani hicbirinde gram sapma yok abi ya. insanoglunun hele ki o yillarda insaa etmesi mumkun degil. Bu isin icise cinler yoksa ben de terazi erkegi degilim abi.
Bazen doğru bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Neden olmasın? Hz. Süleyman çalıştırmış, yaptırmış olamaz mı? insanlarda yapabilir tabi kide. Ama bir blok taşı çekmek, kaldırmak, itmek için. Çok güç lazım. O zamanlarda ip var mıydı bilemem. O zamanlarda bir yük taşıma için yapılan büyük demirler veya odunlar var mıydı bilemem. Ama şöyle bir şey düşünün. Bir inşaatta yukarı kata tuğla taşımak için adamlar asansör kullanıyor. Belki de o zamanlarda da asansör gibi bir şey yaptılar. 100 kişide altta ipi çekerek yukarıya taşıdılar. ipi çekenlerde ceza almış kişiler olabilir.

Oha kaç yıllık sırrı çözdüm.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
Uğraşmayın oğlum uğraşanla uğraşıyorlar!
Çok fazla eski mısır teorisi okuyan insanların kendini kaptırdığı sorunsal. Cinleri kullanabilen insanlar olsa bütün dünyaya hükmeder, sadece mısır'a değil. Bu cin zırvalıkları yüzünden günümüzde de "ben cinlerle iletişim kuruyorum" "ben şeytanla anlaşma yaptım" deyip saygı topluyor millet. Adamlar bulmuş bir parlak fikir. insanların bilgiye ve bilgi paylaşımına önem vermemesi sebebiyle de yıllar içinde kaybolup gitmiş işte.
piramitleri cinler yapmıştır denmesinin nedeni sadece taş blokların taşınması değil piramitlerin içinde de o döneme göre gelişmiş düzenlerin olmasıdır. Kuranda cinlerin hz Süleyman'ın emrine verildiği ve ona köşkler yaptıkları okyanusların dibinden inci çıkardıkları yazar. Batılı bilimcileri bile uzaylıların yaptığından şüphelenirken bunu demek o kadar saçma değildir.
Geçen bir arkadaşımla tartışığımız konu. Bana kalırsa mümkün, fakat cinler niye böyle bir şeyle uğraşsın? Başka işleri mi yok? Ama o dönemin imkanlarıyla da imkansız gibi o yapılar. Çok gizemli yaa.
olabilme ihtimali yüksektir. örneğin keops piramidinin içine yılda iki kere güneş girer. bu firavunun doğum ve ölüm tarihidir. bunu günümüzde bile yapmak çok zor iken o zamanlar basit teknolojilerle yapılmış. metafiziksel varlıkların müdahele ettiğini düşünüyorum.
Bence olay tamamen eski medeniyetleri küçümsemekten geçiyor. Şu an öve öve bitiremediğimiz Tesla ayarında bir bilim adamı var mı günümüzde? Yada Einstein ayarında? insan zekası gittikçe gelişiyor zannediyoruzda gittikçe aptallaşıyor. Teknoloji işin içine girdikçe daha az düşünme gereği duyuyoruz. Hayat kolaylaştıkca çözüm üretme mekanizmamızda zayıflıyor. Yani zor zamanlar olan eski çağlarda insanların böyle fantastik şeyler yapmasına şaşırmamak gerek.
Mekaniğin imkansızı olmaz. Bugün bu yapıların nasıl yapıldığını tek tek anlatan dersler var. işçilerin kaldığı yerleşim kalıntıları bile var.

işte bunlar hep mısır hükümeti reklam departmanı çalışmalarıdır.

Yılın belli günlerinde ışık vurma hadisesi bi çok antik yapıda var ki.

modern gibi gözüken yıldız haritamız 5 bin yıllık.
'müdahele' ettiğini düşünmekle olmuyor maalesef.metafiziksel varlıkların müdahale ettiğini düşünenlere katılmıyorum.cinlerin işi yok gidipte mısırlılara piramit yapalım mı dediler?şimdi nerdeler peki?mısırlılar üstün ırkmış o zaman vay be.mısırlıların çok zeki olduğunu ve bu işlere yıllarını verdiğini düşünmek yeterli bence.
çinlilerdir o çinliler.
pir, yaşlı ve sözüne güvenilir demek. am halk dilinde vajina, it ise köpek demek. buradan anlıyoruz ki piramitleri yaşlı ve vajinası olan bir köpek yapmıştır. nasıl ki shakespeare gerçekte şeyh pir ise ve şeyh pir de müslümansa özetle cinler de şeyh pir am ve ittir. (bkz: kadir mısıroğlu)
cinler yapmış değildir ama lucifer'in düşüncesi ve parmağı vardı.
kim diyor yahu nasıl yapıldığı belli değil diye. taşı kesme makinasına kadar yeri belli. adamlar önce yokuş yapmış sonra küpleri yerleştirmiş. bir de kaldıraç olarak kullanılan aletler var.
11 tanrı yapmıştır.
Cin mi peri mi bilmiyorum ama muteahhiti kimse kral adammış. Demirini çimentosunu bol kullanmış adam. Onca yil gecmesine ragmen hala aYktA duruyor binalar.