bugün

elinden doğru-dürüst hiçbir iş gelmeyen, bir salata bile yapamayan, salt etler, köfteler bir an evvel pişse de afiyetle mideye indirsem diye düşünen, herkes hummalı bir çalışmanın içerisindeyken gazete okuyup sigara içen, arada bir kalkıp mangalın etrafını kedi gibi tavaf eden, tepki çekip azarlanırsa yalandan bir işin ucundan tutarmış gibi yapan, en fazla plastik bardaklara kola dolduran, sofraya da herkesten önce kurulup en son doyan, sürekli espri yapıp ortamı neşelendirmeye çalışarak açığını kapatma gayretindeki parazit katılımcı.
belki de dede korkut gibi masal anlatsın ilim belletsin diye çağrılan adamdır.
Sadece yemeyi bilen kişidir. Beni örnek gösterebiliriz..
pastaneden kuru pasta alıp kendini hazır hisseden kişidir.
en çok yemek yiyen kişidir ayriyeten.
gelirken aldigi 2.5 lt lik kolayla bi iş yaptigini zanneder.
Bakkal masraflarinin tamamini karsilayan, parali agabeyimizdir.
En çok tartaklanan ve ense tokat yapılan kişidir.
Piknik sonrasında çok iş yapıp yorulduğundan bahsedecek kişidir.
beni sesli güldüren başlık konusudur. hala gülüyorum...
pikniğe gelenlerin yarısı bunun gibilerdir, eline hiç bir şey almaz oturur gölgelik mekana ciğerci kedisi gibi pişen etleri koklar durur, ilk yemeye de bunlar başlar, olsun ortama renk katarlar, alıştık zaten yıllarca çalışıp başkalarını zengin etmeye 2 beleşçiye bir tabak et pişirmişiz çok mu? tabi ki değil.
işi bilen kişidir. hiçbir işten anlamıyorum numarası yapar. Rahat insandır.
piknikten en fazla keyif alan adamdır.
(bkz: misafir)
Hem elinden hic bir is gelmez hemde cok konusur. Soyle yapmalisin boyle yapmalisin diye akil verir.

Yasadigim bir dialog.
-Ben : Anil bari karpuzu kes
-Anil : Ben hayatimda hic karpuz kesmedim.
-Ben : Bunda ne var bicagi alip keseceksin.
-Anil : Denerim

Deneme basarisiz oldu ve ogunden sonra Anilla muhabbetimi kestim. Bir karpuz kesemeyen adamdan hic bir bok olmaz.
Arabayı kullanan kişidir.
o zaman gitsin ota böceğe karışsın, gözükmesin gözüme.
keyif insanıdır.
joker elemandır, sevilmese piknikte de olmazdı.
evin küçük veledidir. hiçbir katkısı olmasa bile yanında getirdiği sevimlilikle ilgi odağı olabilir.

edit:imla
amk odunudur. beleşçi ... lalesi.
kilimi o getirmiştir.
elinden hic bir is gelmediginden degil de tembel oldugundan olabilir.
tek yaptığı iş bakkalden ekmek,kola,fanta vb. almak olan kişidir.
Böyle kişiler ailenin beslemesi gibidir. Hiçbir katkısı olmaz ama en çok o tüketir *