bugün

bir ingiliz aktörü olmakla beraber rol yeteneğiyle değil yakışıklılığıyla bulunduğu noktaya gelmiştir. Kendisini çok kaliteli filmlerde göremiyoruz, Panama Terzisi gibi Delta Harekatı kıvamında filmlerde kendisine yer bulabiliyor.
(bkz: thomas crown)
(bkz: i m bond james bond)cümlesini ezberletmiş aktör.
geçen sene kanada (bkz: vancouver)'da lennox barda gördüğüm arkadan 18, önden 55 yaşın da gosteren kendini beğenmis, ukala ,güzel kızlara bile imza vermiyen kıçı kalkık aktör.
Muhteşem bir oyuncu olmasına rağmen, güzel filmleri kıyıda koşede kalmış üzerine James Bond imajı yapışmış şahsiyyet.
kendisi 5. bonddur. aşırı karizmatiktir.
bond karakterleri içinde en karizmatik olan aktör .
daniel craig'ten sonra james bond olarak esamesi okunmayan adamdır.
bana göre james bond'la özdeşleşen aktör.tabi biz bilmiyoruz sean connery zamanlarını.
James bond u lk izlediğim adam. hani derler a ilk in yeri daima başkadır aynen öyle o adamın serisi çok şahaneydi.
eskiler de dahil tüm bond filmlerini izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki bana göre james bond karakterini canlandıran aktörler içinde sean connery de dahil olmak üzere en karizmatik bond görüntüsü veren kişidir.

kasımda spectre vizyona girecek ve sonrasında bond rolü için yeni adayların konuşulacağı söyleniyor. umuyorum bu sefer de daha salon erkeği görünümlü biri bond olur. daniel craig iyidir hoştur ama paçalarından ingilizlik akan biri olması bu karakter için bence daha uygun olacaktır.
Super yakisikli karizmatik .
olum bu ne layn ?

görsel

herif türklerden bile daha kıllı.
Güzel yaşlanmış, şarap gibi bir eski zaman yakışıklısıdır.
Yapmıyorlar artık bu modellerden. Çok yazık.
(d. 16 Mayıs 1953), irlandalı sinema oyuncusu. Özellikle James Bond karakterini oynamasıyla tanınırdı. Boyu 1.88 m'dir.

Pierce Brosnan, 16 Mayıs 1953’te irlanda’nın County Meath Navan şehrinde dünyaya geldi. 1964 yılında ailesiyle beraber Londra’ya taşındı. Burada gördüğü ilk filmlerden biri "Altın Parmak"'tı. Çalışmaya, genç yaşta bir sirkte alev yutan adam olarak başladı. Okulu bıraktıktan sonra reklam yıldızı oldu. Daha sonra, akşamları tiyatro grubunda faaliyet gösteren bir arkadaşı sayesinde oyunculukla tanıştı. işini bırakarak oyunculuk kariyerinin başlangıcı olarak kabul edilebilecek Londra'daki Drama Merkezi'ne girdi ve burada 3 yıl eğitim gördü. Bu eğitiminin ardından 1.88 m boyundaki oyuncu taksi şoförlüğü ve reklam oyunculuğunu bırakıp "full time" oyunculuk yapmaya başladı.

Genç ve yakışıklı aktör Brosnan'ın teatral çıkışı, oyun yazarı Tennessee Williams'ın onu ingiliz yapımı "Red Devil Battery Sign"da McCabe'i canlandırması için seçmesiyle gerçekleşti. Londra Drama Merkezi'ndeki çalışmalarından 4 yıl sonra sahneden ayrılarak, ilk filmi "The Long Good Friday"de rol aldı.

Amerika, oyuncuyu ilk kez "The Manions of America" adlı dizi filmde Rory O'Manion olarak tanıdı. Burada canlandırdığı karakter bir irlanda göçmeninin 19. yüzyıl Amerikası'ndaki yükselişini anlatıyordu. Bu başarılı çıkış, Brosnan'ın yıllarca popüler bir dedektif dizisi olarak. ekranlara gelen "Remington Steele"de de başrol almasının yolunu açtı. Sinema aktörlüğüne geçişi kolay olmadı; ancak düzenli olarak dizilerde ve TV filmlerinde oynama şansı buldu. Remington Steele'in ratingleri alt üst etmesi televizyon için Brosnan'ın hep popüler kalmasını sağladı. Brosnan, Remington Steele'in çekimleri için, eşi ve çocuklarıyla California'ya taşınmıştı. Dizi son derece başarılı bir şekilde, 4 sezondan fazla 92 bölüm olarak ekranlara geldi. Bu, Pierce'ı bir anda Amerika'nın baş aktörü yaptı.

Pierce, bir aktör olarak adını daha çok dizi filmler, tanıtım filmleri, kablolu yayın sinemaları ve televizyon reklamı ile duyurmuştu. Ancak 1984 yılı başında Pierce'ın, Roger Moore'dan sonraki James Bond olarak rol alabileceği dedikoduları yayılmaya başladı. 1986 yılında kendisine bu teklif götürüldü. Ama dizi sözleşmesi nedeniyle teklifi geri çevirmek zorunda kaldı. Haziran 1994'te Londra'da Pierce Brosnan büyük bir basın toplantısı ile beşinci 007 olarak açıklandı. Popüleritesini çevirdiği ilk Bond filmi olan Altın Göz ile yeniledi. Onu takip eden blockbuster filmleri olan Yarın Asla Ölmez ve Dünya Yetmez ile de yeni filmlerine kapı açtı. Son olarak rol aldığı Başka Gün Öl filminde ise başrolleri Oscar Ödüllü sanatçılar Halle Berry ve Judi Dench ile paylaştı.

Oynadığı Bond ve Steele rollerinin yanı sıra, Pierce'ın çok değişik alanlarda, geniş bir film ve televizyon kariyer geçmişi var; arkeologdan katile kadar birçok farklı rol üstlendi, Chris Columbus'un komedi filmlerinden Merchant Ivory'nin dramalarına kadar... Aynı zamanda yönetmen John McTiernan'ın ilk nitelikli filmi olan "Nomads"da da oynadı. Nancy Astor'un prodüksiyonunu üstlendiği BBC Masterpiece Tiyatrosu'nda Robert Gould Shaw'u canlandırmasıyla 1984 yılında Altın Küre Ödülü'ne layık görüldü. 1996'da "Altın Göz", filmindeki James Bond rolü ile Aksiyon Filmlerinin En iyi Aktörü olarak Blockbuster Ödülü'nü aldı.

Brosnan iyi bir oyuncu olduğunu her türden rolü kabul ederek ve başarı ile canlandırarak kanıtladı. The Mirror has Two Faces, Mrs. Doubtfire ve Çılgın Marslılar gibi komedi filmlerinin yanında aksiyon ve gerilim filmlerinde de adını duyurdu. Bruce Beresford’un yönettiği drama filmi olan Mr. Johnson, Michael Caine ile paylaştığı The Fourth Protocol, bir bilim kurgu gerilim filmi olan Lawnmower Man ve Nicholas Myer’ın yönettiği The Deceivers rol aldığı diğer filmlerine örneklerdir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Pierce_Brosnan
En yakışıklı bond'dur.
Kendisinin james bond karakterine en çok yakışan aktör olduğunu düşünüyorum. Adamda tam bir ajan tipi var gerçektende. daniel craig ile kıyaslarsak, pierce biraz daha hantal kalıyor açıkcası daniel daha atletik bir oyuncu. Tabi aralarındaki yaş farkınıda düşünürsek bu çok doğal aslında. Pierce yaşlandığından dolayı bond koltuğunu devretmesi gerekiyordu ama rolün hakkını gerçektende verdi. Ayrıca ps 2 si olanlar bilir james bond nightfire adında gayet kanser ama o döneme göre güzel bir oyununda baş karakteridir kendisi. Oyunda bile hantal yapmışlar adamı.

görsel
O da kandırılmıştır.
http://m.internethaber.co...ldim-iddiasi-1855245h.htm
Gelmiş geçmiş en iyi James Bond'dur.
Özel yaşantisindan dolayi Adamin dibi.
evini 100 milyon dolara satışa çıkarmış.

https://www.hurriyet.com....satisa-cikardi-41623735/1
Ünlü irlandali aktör. Bir zamanlar James bond u oynayanlar arasındaydı. Pierce nin çok kral bir sadakati var. Eşi çok kilo aldı ve çirkinleşmeye başladı doktor arkadaşı estetik yapmasını ister misin diye sorunca onun sözü ne oldu dersiniz. "ben eşimin vücudunu seviyorum. O çocuklarımı sevgiyle büyüttü ve benim gözümde dünyanın en güzel kadındır" dedi. işte güzel huy ne kadar önemli. Bravo adamın dibi.