bugün

Pide lan o pide amına kodumun evladı çocuk zevkine çalsa çikolata cips şeker falan çalardı at yarrakları sizi. Bende sevmiyorum suriyelilerin ülkedeki bu halini ama el kadar çocuğada böyle sopalarla vurulmaz. Bunu savunacak olan varsa da onun insanlığını sikeyim.

Edit: Videoyu izlerken ben burdan çocukların ağlayışını yalvarışını duyabiliyor, korkularını hissedebiliyorum. Merhametsizler toplanmış yok zehirli pide çalsalardı keşke,yok pide çalmak suç değil mi diyor. Evet, pide değil sakız bile çalsan suçtur ama 3 tane pide için kendinden güçsüz sübyanlara sopalarla vurmakta erkeklik değildir.
ufak ufak pideyle başlar bu işler sonra devamı gelir.
pide çalmak yasalmış gibi konuşanların olduğunu görmek çok acı.
Allah belalarını versin. Ekmek çaldı diye çocuk mu dövülür öyle. Açlar belliki çaldıkları para, cips, çikolata değil ekmek ekmek!
milletimizin bu politikadan ve getirdiği sıkıntılardan ne kadar rahatsız olduğunu gösterir. sen evine devlet zoruyla suriyeli 4 kişilik bir aileyi sok bakalım aklından neler geçecek bir süre sonra. bu amk. politikası ülkeyi batıracak hala anlamıyor bizim merinoslar.
esnaf surekli hirsizlik yapildigi icin artik illalllah demis olabilir. ancak her ne kadar suriyelilerin davranislarini begenmesemde cocuklara acirim. belli ki aclar. buyuklerinin yedigi haltlari cocuklarin odemesi kadar kotu bir sey yok.
islamcı vakıfta tecavüzcü koruyan ibişlerin zoruna gitmiş olay.
Hep böyle küçük şeylerle hırsızlığa başlarlar. Geleceğin gaspçı ve tecavüzcü adaylarına atılan dayaktır.
Sopayla vuruyor orospu çocuğu. Sonra bunlar ortalıkta erkeğim, delikanlıyım diye gezerler.

Birincisi suriyeli ďemek ne demek çocuk yahu onlar, siz sanıyo musunuz o çocuklar türk olsa bu yavsaklar aynı şekilde dovmiycekler???

Hırsızlık çok kötü bişey olabilir bunu savunmuyorum elbette ama birde açlık denen bişey var arkadaşlar...

Tek bedduam Bu insan musvettelerinin birgün aynı şekilde hırsızlık yapicak kadar aç kalması. ..
Her şey bir pideyle başlar. Git iste adamdan, haline acıyıp vermeyecek mi? Çalmak nedir. Belli ki adamlar illallah etmiş bunlardan. Bir değil iki değil, siz pideci olsanız ve sürekli bu durumla karşılaşsanız bundan daha iyi muamele gösterir miydiniz acaba?

Kılıç kuşanmanın bu anlama gelmediğini bilmek gerekir.
polise vermeleri mi yoksa dövmeleri mi? geleceklerini karartacaklarına dövmüşler gayet. kim olursa olsun, gayet iyi bir karar.
Ekmek çaldı diye, çocuk dövülmez. Anası sikilir. Kaç tane sopayla bekleyen büfeci gördünüz? Amk humanistleri bir sik olamazsınız. Zaten değilsinizde.
O pideleri fırına attıkları uzun kürekleri dövenlerin götüne monte etmeli.
bugün pide çalanın yarın banka soymayağını garanti edebilen var mı?

benzer bir hikaye montaigne in denemelerinde var

dinimizce hırsızlığın hiç bir suretine müsade verilmemiştir diye biliyorum.

ister beğen bu fikrimi ister beğenme, bir gün biz suriyenin durumuna düşersek bizi kim alır sınırından içeri?

iyi düşün. kimse almaz...

azerbaycan alsa bile bakamaz.

geri kalan zaten dost değil.

ben bu suriyelilerin olayının elimizde şöyle patlayacağını garanti ediyorum;

besle kargayı oysun gözünü...

bekleyin ve görün.

inşallah ben yanılırım.

saygılar sunuyorum azizim...
sizin yapcağınız işin ben. neyse hadi edebimi bozmayayım. hatayı vatana katan, gazi mustafa kemal paşa görseydi bunları kesin ağızlarına sıçardı.

merhamet etmeyene merhamet edilmez. güzellikle isteselerdi; hayır istettirmeyeceksin bile sahip çıkacaksın. vatandaş olarak. kim olursa olsun aç mı kalsınlar ? sokaktaki hayvanlara sahip çıkan insanlarız. suriyeli diye düşene bir tekme de biz mi vuralım a vicdansızlar ?
akabelilerin çocukları çatlayana patlayana kadar beslenirken
bu çocukların ekmek çalacak durumda olmaları caiz değildir
belki ensar vakfından kaçmışlardır, ekmek karşılığı tecavüz sorunsalı.

netice akabelim saraylarda keyif çatarken bu çocuklar neden ekmek çalmak zorunda
asrın lideri nerede.
o ekmeği dışarı koyanın bir suçu yoktur zaten peki ya neden ? çünkü akabelidir

o dolabı dışarı koyana, ona göz yuman zabıtaya, akabeli belediye başkanına da aynı şekilde dayak atılmalıdır.

bu kadar yolsuzluk işlerinde adı geçen akabelilerede ceza olarak aynı şekilde dayak atılacakmıdır.
Çalmasınlar abi? Çalmasınlar o zaman.
çalmasınlar ? o zaman o dolabı g*tüne pardon dükkanın içine sokacan.

geçende irlandalının teki tüm sokağı dövmüştü aynı meseleden

madem o kadar hassassın o dolap içeri.
iyi yapmışlar apartmandan bi tane bisiklet çaldılar geçen gün komşu görmüş yakalayamamış aynı piç başka komşunun başka bisikletini çalmaya geldi iki gün sonra. Şimdi bu pezevenk çocuğuna sen olsan nasihat mı edersin.
hangi tarafa üzülsen bilinmeyen olaydır.
suriyeli oldukları için değil hırsızlık yaptıkları için dayak yemiş cocuklardır.
hümanist köpeklere buradan bi 'ha siktir' çekiyorum. geleceğin suçlularını koruyorlar. avrupalılar'ın ayıkıp bize itelediği suriyelileri savunuyorlar. 8 milyar dolar harcandı bu it sürüleri için, hala çalıyorlar mı?

ülkemde suriyeli istemiyorum!
burada duyar kasanları çok değil allah ömür verirse 10 sene sonra görmek istediğim bir başlığa konu olmuş mevzudur. lan çocuk dövülmez bizler de biliyoruz sizin kadar lakin burada durum artık çocuk mevzusundan çıktı sizin anlamadığınız mevzu bu. bu çocuklar 8-10 sene sonra senin benim gibi yetişkin adamlar olacaklar güçleri kuvvetleri yerine geldiğinde neler olabileceğini az çok tahmin edersiniz eğer bugünden bunlara dur denmez ise..

adamların kimlikleri yok geçmişleri belli değil gelecekleri hiç belli değil. bunları dövenlere değil bunları getirip başı boş şekilde sokaklara salanlara kızın biraz. kızın ki devamı gelmesin gelmiş olanları da toplu bir yerde tutsunlar..
pıde calan cocukların dövülmesı konusudur. acıkcası hırsızlığa kucukten alışan, buyukduklerınde ise kendı ulkelerınde kı kendı evlerınde kı kendı sokaklarındakı savaştan akcan sevgılılerını bırakıp hayatını bırakıp osuruktan kucuk bır savaş ıcın ulkesını terketen surıyelılerın herhangı bırının cocuğunun yaptığı hırsızlıktır. bız bu vatanı yedı duvel ile savaşarak kazandık ve lakın kacmadık calmadık cırpmadık. elbettekı cocuktur bılmez yapar ama burdan anlaşılması gereken anadan babadan öğrenmemış bu davranışın kötü olduğunu. öğretmemişler.

edit :

ben kucuktum cok zordu aılevı şartlarımız su şişeleriyle falan oynardım topraktan ev yapardım ıcıne su dökerdim. ekmekle salatalık yer . suya lımon sıkıp ustune şeker atıp karışrır ıcerdım. bu ıyı kahvaltıydı . cıkolata her zaman alamazdım. asla gıdıp bakkala hırsızlık yapmadım . su sattım kucukken lımon sattım bırazını cıkolata aldım diğerini oyuncak kız kardeşime bebek sonra allah buyuk yardım ettı şimdi ıhtıyacım yok ac değilim her zaman cıkolata alabılıyorum . aslada aclıktan calmadım . allah göstermesın calmamda. cun ki bıze böyle öğretildi. bak kardeş bızım ınsanımız ac olur susar. para yetmez cıkıp sokaklara bağırmaz sabreteder. hakkını arar . bu vatanıda başka hıc kımseye yar etmez. siz aşırı humanıst olmayın sevın gulude cıceğide ama dıbındekı gubre sevılmez bunu da unutmayın . saygılarımla.

https://www.uludagsozluk.com/e/30908748/