bugün

hoş gelmiş inşallah kızdır.
Yunanca bilgelik sevgisi manasına gelir.
bilgelik sevgisi olarak türkçeye çevrilir.

edit: şimdi gördüm benden önce yazılmış ama silmeyim kalsın
Yunanca da biletli sevgili manasına gelir.
Yunanca bilgelik sevgisi anlamına gelir, evet bravo.
Türkçesi bilgelik sevgisi demektir
Hoşgelmiştir.
sözlük'ün yeni sünni ateisti. gereksiz kişilik. zeka bulunamadı.
Garip bir yazar. Gizemli bir adam. Beni sevdiğini söylüyor. Fakat bir entryde gıcık olduğunu yazmıştı. Benden kaçmaz arap. Evet.
Bilgelik sevgisi anlamına gelen söz.
Ayrıca bir yazar-mış.
(#38419190) entrysi ile küfür kullanan insanları cinsiyetçi ve kadın düşmanı olarak gördüğünü belirten yazardır.

küfür etmek bir marifet değildir ama küfür edenlerin istisnasız kadın düşmanı olduğunun söylenmesi biraz garibime kaçtı.
phileo sophia nicki alıpta konuya bu kadar uzak olabilen bir arkadaşı taktir etmek gerekir.

tahminimce ilgi bekliyor. troll vari o entarilerle ve olmayan bilgi birikimi ile çok zor.

kasma. değişik kulvarlarda da başarılı olabilirsin.
tanım: 20'li yaşların başında hayatı çözdüğünü zanneden bir arkadaşımız.

neden mi söylüyorum bunu ?
63 yaşında ve genel kültürü yüksek babam bile keskin yorum yapmaktan kaçınıyor.

bu arkadaşın yaptığı yorumlar fazla keskin.

kitap okuyabilirsin, araştırma yapabilirsin, sorgulamaktan keyif alırsın vs......
bunlara lafımız yok.

yaptığın icraatlarla donanımlı bir hayat geçirirsin ama asla hayatı tam manasıyla çözemezsin.
neden mi ?
çünkü hayat, insana her gün yeni şeyler öğretiyor.

kendisine tavsiyelerim; yaptığı doğrulardan vazgeçmesin, hatta yaptığı doğruların üzerine koyarak ilerlesin ve tüm bunların yaparken tevazuyu elden bırakmasın.

not: bir dost tavsiyesi.
Bilgi sevmek anlamına gelir.

Sofia zaten Bilge kadın anlamına geliyor.
bilgili bir yazar.

sözlükte onun gibi daha fazla yazar olsa keşke.
karısı başka bir erkekle birlikte olduğu vakit bunu hoşça karşılayacak hatta onlara destek olacak yazar.

(bkz: evli kadınla birlikte olmak/#39417892)
beyni olsa iyi çocuk aslında. beyni yok diye böyle.
Nickimin insanlara dinsizliği çağrıştırdığından dolayı bu sözlükte sevilmediğimi düşünüyorum.

Oysaki bir sürü yobazı da donuzladım hala bir sürü eksi yiyorum.
Kafasının karışık olduğunu düşündüğüm ve de nicki bayan izlenimi veren erkek yazar.
yunanca "bilgi aşkı" anlamına gelir ve felsefe sözcüğü bundan türemiştir.
(#40701518).
Muhtemelen islami yaşam tarzına mensup artı düşük eğitimli bir ailenin inançsız oğlu.
Not : tanrı inancına sahip, bir dine mensup olmayan, ağırlıklı olarak pozitivist dünya görüşünde biri(yim).
Sözlüğün en sevilmeyen yazarlarından birisiyim

Neden? Çünkü hayata dair yüze tokat gibi inen şeyleri size fark ettirecek şeyler yazdığım için.

Özellikle kızılcı ve yeşilci dogmacılar tarafından sevilmiyorum.
türbanlı kadın fantezisi olduğunu öğrendiğim zevat. benim eve gelsene ne dersin ayaklarını yerden keser kırbaç kelepçe köleleik falan hepsini yaparım ne dersin haa?
sapına kadar erkek yazar .
güncel Önemli Başlıklar