bugün

beyoğlu-nevizadede terası da olan bir mekan.
beyoğlu'nda yer alan bir mekan
işletmecisi uludağ üni mezunuymuş
kapıda bilet kesen adamda bursalı

pek bi sevdim, pek bi ısındım.
beyoğlu'da nevizade de yer alan tatlı mekan. kendisinin güzel bir terası vardır ev çok hoş bir ortamı var. eh bi de dj hakan kardeşimizin müzğin başında olması da büyük artı..
birayı tombul şişeyle içebileceğiniz hoplamalık zıplamalık oturmalık yer.
güney amerika'ya özel bir kaktüs türü.. net'ten yazıştığım elemanın anlattığına göre fenalar fenası birşey..

http://www.ganja.co.uk/ca...-cactus/peyote/index.html
yakın zamanda ilk singleları çıkması beklenen, pschodellic metal yapan müzik grubu.
grup elemanları:
vokallerde: süper ses öykü ipek elibol
elektro gitarda: feyyaz iyier
bass gitarda: şahin kureta
bateride: bahadır ceyhan
parçalarını dinlemek için:
http://www.herkesdinlesin.com/peyote
bu ay sonunda, istanbul da roxy ve beyoglu hayal kahvesi nde konser verip halka karışacak olan topluluk.
(bkz: ailenizin metal grubu)
ayak parmaklarının alkollü istikameti, orta katın ufak çapta yanmasıyla daha iyi bir havalandırmaya kavuşacağını umduğumuz savunmasız müzikal kale..
evimizz hayattaki olmazsa olmazlarımızdan insanların cuma c.tesi yer bulmak için çaba sarfettikleri yakın zamanda gidilmesi lazım...
gece 2 den sonra ateş istediğiniz hatunun dudaklarınıza yapışma olasılığı vardır bu mekanda. *
bir gun mutlaka yemek istedigim kaktus turu. yedikten sonra bir alisveris merkezinde gezmek ilginc olur diye dusunuyorum.
cuma hariç hafta içi hergün kafa dinlenmeye muhabbet etmeye gidilebilir.

cuma ve cumartesi ise kolayca bekaretinizi kaybedebilirsiniz.

zira alt katlarda tadilatta kalabalıktan kimin eli kimin g.tünde belli olmuyor.

ama süper mekan ayrı. seviyorum..
alt ve orta katların kullanıma tekrar açılmasıyla kendine gelen mekan. lakin sürekli aşırı duygusal derinlikte grupların çıkması bir derece bayabilir.

sakin, ars longa. ımmf yani. tekrar tekrar mor ve ötesi oldum.

sinirli oluyorum muntazaman..
halusinojen kafa yapan bir bitki.*
bu kaktüsün bir ruhu olduğuna inanılır ve kaktüsü yiyen kişi tanrıyla oturup konuşur, insanlar böylece üçüncü gözlerini açarlar.
asya'da yasayan bir ceylan turu demek isterdim ama degil ne yazik ki bir gringodan duyduguma gore icinde asiri derecede su ihtiva eden dikenli bitki imis ayrica boyle top gibi garip bi sekli var..
(bkz: coyote)
(bkz: carlos castaneda)
şu an tanıdığınız bir çok iyi grubun ilk zamanlar sahne aldığı beyoğlu'nda yer alan terasa sahip bardır. (bkz: ayyuka)
tuvaletlerinin bok götürdüğü mekan.
sakin'den başka gevende replikas ve babazula gibi mükemmel grupları da bazı bazı izleyebileceğimiz bir mekan.

farz ilave: ayyuka, fungu, kafabidünya, ars longa, hariçten gazelciler, dandadadan, cemiyette pişiyorum, nekropsi gibi varlıklarına şükrettiren grupların da yollarının düştüğü ve düşmeye devam ettiği müzisyen evi.
deli rock gruplarının evi.
ars longa ve seha can' ı yakın geçmişte aynı gecede sahneye çıkarmış olup, beni hüngür hüngür ağlatmış olan mekan.
kesinlikle gidilmesi, görülmesi gereken müzik kutusu gibi bir yerdir. biraları şişesiyle vererek gönüllerde taht kurmuştur.
damsiz girmenin ayricaligini yasadigim mekanlardan biri ama damli da cikamadigim mekan oldu an itibari ile; demek ki eski formumuzdan uzaklasmisiz..cumartesileri asari kalabalik ta olsa, barzo nufusu cok ta olsa alman guzelligine sahip turk kizlarinin yasama sevinci vermesi yeter. bu hafta olmadi haftaya yine oradayiz, irish pub'dan once ya da sonra gidilecek baska mekan yok nevizade'de, peyote haricinde.. ayrica tuvaletinde enteresan bir yazi var. ufak bir de puf nokta vereyim size, girdikten sonra sari kivircik sacli, yesil gozlu bir kiz takiliyorsa bar civarinda ve ismi de j ile basliyorsa cekinmeyin hallo wie gehts deyin..
cuma ve cumartesi geceleri zemin katta dj performansının olduğu,kıç kıça dans edilip ekrandaki çizgi film eşliğinde kafa olunan mekandır.