bugün

çocukluğumda en sevdiğim kahramanlardan birinin ismini mutasyona uğratıp kendisine nick olarak seçen, dördüncü nesil taze yazar. *
peter pan'ın yandan zehir yemiş olanı.*
ayrıca tarikata yeni katılan yazar kişisi.*
bir türlü coşamamış açılamamış havasını bulamamış peter kişisi.
21 subat 2008 kuzey irak a kara harekati'nı değerlendirirken, pkk'nın örgüt yapılanmasına, türk silahlı kuvvetlerinin yapılanmasından daha fazla saygı gösteren ve sanırsam onların bilgilerini daha inandırıcı bulduğundan hararetle hpg denilen asalak sürüsünün web sitesindeki bilgileri girmekte olan yazar.

(bkz: hpg ana komutanlığı) * *
(bkz: tsk)*
(bkz: renk belli eden ayrıntılar)

--spoiler--
hpg ana komutanlığı tsk'nın kaybını 22 olarak açıklamıştır.
(peter panzehir, 23.02.2008 01:38 ~ 01:39)
--spoiler--

edit: bir fikrin yanlışlığı bariz ortada olsa bile, sırf çoğunluk kabul ediyor diye reddetme aşığı, fikrini savunmayan herkesi "düşünce kabızı" sanmakta olanmış aynı zamanda. eleştirilince hakaretin envai çeşidini de savuşturuyor, hümanizm akıyor besbelli çehresinden mübareğin. hiç şaşırmadım.

öneri: ucuz kahramanlık denemeleri için, güneşe parmak uzatılmaz "acaba gerçekten sıcak mı" diyerek.

"anti militarist, şiddet karşıtı yazardır" da, hpg web sitesinden dışarı çıkmaz bu sevgi pıtırcığı.

hpg'nin uludağ sözlük şubesidir.*
pkk sempatizanı olma ihtimali büyük, sözde ezilen halkının hakkını sözlükte yazarak arayan yazar.
cesur ve gerçekçi yorumlarıyla beni benden almış harbi yazar...

Kofti sözlük milliyetçilerinden uzak durmak için takip edilesidir...
girdiği entrylere bakıp seceresi ve ne için burada olduğu rahatça anlaşılabilecek biri. hocali katliamı, soad, orhan pamuk ve diğer yandaş yazılar kendisini çok iyi anlatıyor. ben de dayanamadım napiim kendisinin isteğine karşı gelmeyip nickaltına yazıyorum ki sussun azıcık. tamam anladık sen bunu istiyorsun diyerekten. yoksa buraları biz doldurmazsak kim dolduracak?

ayrıca kendisinin söylediği gibi ne kadar insancıl ne kadar barışsever olduğunu görmek için tıklayınız;
http://www.imageturk.com/...8fdcf9a6568ce35e98f1u.JPG

gözlerim yaşardı yaa. o değil de hala bu tarz şeyler nasıl prim yapma ve gerçek yüzünü göstermeme amacıyla kullanılır gerçekten aklım almıyor. kimimiz de yiyor, neyse.

not: ss'ı her hangi bir entry silinmesine karşılık aldım.
malatya da pkk sempatizanlarina linc girisimi başlığında pkk karşıtlarını faşist olarak nitelendiren şahıs.ajitasyon provokasyon ve demagoji konusunda tartışmasız bir numara.prettygirl17nin ideolojik kimlik kazanmış hali.severek izliyoruz.
pkk dagda degil içimizde sözünü bana söyletmiş yazar. güya barış yanlısı, özgürlükcü falandır bunlar. benim anlamadığım bu insanlar niye Türkiye'de yaşıyor, la olum cekip gitsenize ya Amerikanızın kucağına. ya da barzaninin talabaninin dizinin yanına.
sözlükte hala nasıl kalabildiğine de, bu ülkede hala nasıl nefes alabildiğinede şaşırdığım şey.
sözde ermeni soykırımına atfen söylediği insanlık ayıbı kavramının ne kadar ironik kaldığını belirtip, kendisinin bir an önce sözlükten ve hatta bu ülkeden def edilmesini dilediğim varlık.
adam alenen pkk yı savunup, atalarımın katili ermenilerin de mazlum olduğunu belirtip onlara soykırım yapıldığını ifade edebilecek kadar ileri gidebiliyor, bizse hala türk olmaktan ne kadar mutlu olduğumuzu söyleyince faşist olarak görülmekten korkuyoruz. yazık.
(bkz: ermenileri kestik diyemeyen milliyetci/#4422639)
(bkz: ermeni soykirimi/#4422612)
(bkz: oglum olsa askere gondermezdim/#3055853)
birinci söylemek istediğim, herkesin kendi gibi hümanist(!!) olması durumunda kovulmayı kabul etmediği memleketin ayakta durma ihtimalinin sıfır olduğunu anlaması gereken yazar.
ikinci olarak biz türkleri de biraz insan yerine koy da bize yapılan katliamlardan, mesela cihan harbi sırasında köyleri basılıp katledilen insanlardan veya daha dün yapılan hocalı katliamı'ndan bahset demek istediğim yazar.
gerici olarak nitelendirdiği ülkenin objektif bakış açısı altında incelendiğinde avrupa'yı insanlık yönünden nasıl geçtiğini anlaması için, galler'e, bask'a, sofya'ya, sicilya'ya veya atina' ya gitmesine gerek olmayan yazar.
pkk'yı destekliyor gibi görünen, fakat aslında işi tamamen türkiye cumhuriyeti ile olan madde düzlem israfı. bu tip insanlar bir şeylere sataşarak dikkat çekmeye, bu yolla kendilerini tatmin etmeye bayılırlar. ağızlarından "özgürlük", "insan hakları", demokrasi" gibi sözler eksik olmaz. sözlüğe "yoksay" butonu eklendiğinde ilk işim bu butonu bu tip sorunlu insanlar üzerinde denemek olacak.

edit: ne çok seveni varmış bu adamın böyle? sözlükte bolca bölücü olduğunun farkındaydım, ama bu denli kaynadığını tahmin etmemiştim. bu vesileyle, hepinize öpücükler gönderiyorum * * *
(bkz: ermenistan meselesinde halkın düşüncesi/#5097010)
nerenle gülersin yazarı.
dikkate alınmamalıdır.
peter pan denen oldum olası sevmediğim yavşak karakterin panzehiri. bu karakterden kurtulmamı sağlama garantisi olsun ya da olmasın, bu panzehiri almak istiyorum. lütfen bana ulaşınız.

düzeltme: çocukluğumu yedin bitirdin lan şerefsiz peter!
çenesini tutamama gibi bir özelliği vardır.*
türk kızları hakkında an iibari ile doğru ve araştırılmış şeyler yazan yazar. helal.
bir çok yazısında pkk li değil tikko luyum demeye getiriyor. kendisine bir sır vereyim; onlar için farketmez. sıkı bir türk milliyetçisi değilsen; tikko ve pkk onlar için farketmez. boşuna ne olduğunu anlatmaya çalışmak yerine fikirlerini ve düşüncelerini ifade etmeye devam et bence. birileri istedi diye pkk'yi kötülemek, tikko'yu da beraberinde kötülemek demektir. farkında olursun umarım.

ayrıca; dersim'in dtp'li olmadığını söylemişsin bir kaç entrynde; lakin yıllardır hem belediyesi hem genel seçimde oy çoğunluğu dtp'dedir. hem de kamer genç ve chp ittifakına rağmen. dersimlilerin kürt(zaza ve kurmanclardan oluşur) değil zaza olduğunu söylemişsin; kimse dersimliler kurmanc demedi zaten. dersimliler kurmanc değil zazadır. kurmanclar kadar kürttürler. hatta kurmanclara kırdıski(kürdümsü) dediklerini duymuştum.
sasanilerin saray kürtleri derler kendileri için.

(misal; "azeriler, türkmen değildir" diye bir cümle kullansam nasıl ölü balık gibi bakarsın di mi? bu da öyle. evet azeriler türkmen değildir ama azeriler de türkmenler de türk'tür. ama bu derin bir tartışma; şimdi oscar mann'a kadar gitmeye gerek yok. hissettiğin gibisindir diyip işin içinden çıkalım. ama benim nasıl hissettiğime sen karar verme. ok?)

demem o ki; sadece bana demokrasicilik hoş değil. dersimliler adına konuşma hakkını, yerel ve genel seçimde ortalığı süpüren bir parti üzerine antipropaganda ile sürdürmen de göze ve gönle hitap etmiyor bilesin.

tanım: bir kaç entrysi hariç artıya boğduğum yazar. daha boğmadıysak da boğarız bi'vakit.
güle güle gitsin güle güle gelsin, sağ salim dönsün inşallah. hayırlı tezkereler.
gideli sadece bir ay oldu ama burnumda tütüyorsun güzel adam; yaptığım o kadar eşeklikten sonra bile sırtını dönmedin hiçbir zaman bana, üstüne tutup çıkarmaya çalıştın ne zaman düşsem o en derinlere...
bu sözlüğün bana kattığı en güzel şeysin belki de, yıllardır hiç değişmeden ve de eskimeden... seni bu kadar çok sevdiğimi hiç bilmezdim, dinlettiğin tüm şarkılar içimi daha da bir yakıyor bugünlerde... bir an önce bitse de şu mecburi esaretin* içip demlenebilsen yine benim şerefime...*
dürüstçe yazan ama bazen de dozunu kaçırarak çok övdüğü oluşumun hain komplolarına kurban gitme ihtimalinin en yüksek olduğu yerde olan yazar.**
kezban isimli iğrenç bir kıza aşık olduğunu düşündüğüm yazar.
yazdıklarını beğendiğim 4. nesil yazar.
birbirini yalayan yazarlardan 4. nesil olanı.
sizin gibi gençleri dağlarda görmek isteriz.
devlete sırtımı dayamak için kpss'ye girdiğini söyleyip, aynı devlet hakkında atıp tutan aymaz yazar.
sözlükteki faşist paratoneri adam.