bugün

doksanların başında maça giden küçük bünyelere yaptırılan harekettir. önce çocuk utanır. sonra babası "herkes maç izliyor, bakmaz." denir. çocuk "ya bakarlarsa?" diye diretirse, "oğlum herkes erkek ayıp değil, askere gidince öğrenirsin." denir ve daha falza dayanamayan çocuk işettirilir.
işedikten sonra şişenin muhafaza ve müdafası daha öenmlidir.hiç unutmam küçükken uzun bir yola gidiyorduk arabayla.babama çişimin geldiğini söyledim.babamda ilk çıkan benzin istasyonunda duracaktı ama bir türlü benzin istasyonu çıkmamıştı karşımıza.son çare olarak arabada bulunan boş bir pet şişeye işemek geldi tabikide aklıma.sonra şişeyi alıp işemeye başladım ancak ben işedikçe pet şişe ağırlaşıyordu ve en sonunda ağzına kadar dolmak üzereyken elimden kaydı ve şişe yere düştü... arabanın içi iğrenç bir hale gelmişti.arabanın mercedes marka olmasının etkisi varmı bilmem ama babam epey kızmıştı. *
otobüs yolculuğunda oğlanın çişi gelir. lakin otobanda yardırmakta olan otobüsün durması mümkün değildir. tek çare, 1 litrelik pınar su şişesi, içindeki su ışık hızıyla içilmek suretiyle boşaltılır. pantolon indirilir, don sıyrılır, pipi şişeye yerleştirilir ve oğlan bir güzel çişini yapar. pipi şişeden çıkartılır, don kaldırılır, pantolon giydirilir. şişenin kapağı sıkı sıkıya kapatılır, ottobüsteki çöp kutusuna atılır. aradan yarım saat geçer. böbreklerin maşallahı vardır. mesane 1 litre pınar su vasıtasıyla doluvermiştir. bir 15-20 dakika kıvranılır ve yolun sonuna gelinmiştir artık. yaş 6-7 olsa kurtaracaktır da en az bir 20 yıl daha yaşlıdır bünye. 1 saat önce oğlan için durmayan otobüs şimdi anası için durmuştur işte. bunun için şoföre küfür edilir gayet içten ama içinden. inilir, işlem tamamlanır ve sakin, nerdeyse asil bir edayla koltukların arasından salına salına kendi yerine oturulur. asayiş berkemal,yola devam. 5 dakika sonra bir anons: sayın yolcularımız, bilmemne tesislerinde yarım saatlik yemek ve ihtiyaç molası verilecektir. çayların parasını lütfen ödeyiniz.
soğuk zamanlarda, ısı kaynağı elde etmek için başvurulan bir yöntem.
(bkz: pet şişeye işeyip arkadaşa bira diye kakalamak)
genelde şişenin taşmasıyla sonuçlanan olay. * *
genelde otobüs muavinleri, tur rehberleri tarafından eski prenses otobüslerde 45 - 46 numara önündeki arka kapıda çiş yapılan plastik ürün.
bazen içte kalan bir uktedir. hiçbir zaman yapamayacağını bilmek, insanda kendine acıma duygusu uyandırıyor.*
son damlaların dona düştüğü olaydır.
denizden çıkıp kurulanmışsındır. yıkanıp üstünü başını giymişsindir. o da ne? birden küçük abdestinin geldiğini farkettin! haydaa... en yakın tuvalet 1 km ileride plaj üzerinde. millet o işi denizde hallediyo zaten diyerek tuvalet de yapmamışlar yakınlara. eyvahlar olsun!
-baba, şu kolayı bitirsene, asidi kaçar! -yalanın böylesi. lan eşşoğlu ne zaman kolayı başkalarına bıraktın ki şimdi bitirin diyosun!-.
-yoruldum ben yaa, arabaya gidicem, anahtarları da versene. he şu şişeyi de ver çöpe atayım giderken...
Allah'tan araba çöpün kenarında. arabanın arka koltuğuna geç, güç bela işini bitir, önce camdan kafayı çıkarıp kolaçan et etrafı. ardından da hızlı davranıp kimse görmeden şişeyi salla çöpe.
oh bee, dünyalar varmış! bu yaşta rezil olmadık aileye ve elaleme.
velhasıl iyidir pet şişeler. çok amaçlı kullanırsınız...
düğün yada uzun yolculuk gibi zamanlarda çoçuğun aniden çişi gelmesi ve işeyecek bir yer bulamadığından şişeye işemesidir ayrıca bu olay başına gelmeyen çok az sayıda insan vardır.
işemeye elvermeyen ortamlarda prostat olmamak için kasılan yöntem.
babasından gizli sevgilinin evinde kaldığınızda odasından çıkmamak için yapılandır.
kamyon ve TIR şoförlerinin yaptığı eylemdir. şehirlerarası yol kenarlarında bol bol bu tür pet şişelerden görünür.
pet şişeye işeyememekten dolayı kadınların kıskandığı durumdur. hazin bir olaydır. çaresizliktir. en acısı ise pet şişenin tekrar çantaya konmasıdır.
istanbul trafiğinde mecburiyetten yaptığım eylem. ki siz bunu yaparken pet şişenin büyük olmasına gayret ediniz. sakına 500ml'lik şişede denemeyiniz. ben 2,5 litrenin 1 litresini felan doldurmuştum.

(bkz: pet şişeye çük sıkıştırmak).
Erkeklerin sansli oldugu konulardan biri. Bi de sisede biriktirip camdan atiyorlar cok cilgin.
Her erkeğe nasip olamıyor o.
Anlayan anladı.
Jet çalışan şoförlerin tercihi.
Kamyon ve tır şoförünün olmazsa olmazıdır.
Bir pisuvara kaka yapmak değildir.
Amk nasıl becerdiyse...
ince çükler için olabilendir.