bugün

(bkz: başlık açmadan önce bir arat amk)

(bkz: pembe taksi uygulaması)
ekşi sözlüğün ve twitter ın kronik muhalifleri tarafından itin götüne sokulan uygulama.
pembe taksiler masummuş da,sarı taksiler orospu çocuğu muymuş ? bu durum sarı taksi kullanan şoförleri zan altında bırakmaz mıymış ?
kadınlar şimdi sarı taksiye binemez miymiş ? (sanki böyle bir yasak getirilmesi söz konusu gibi götten element uyduruyolar)
cinsiyet ayrımcığının da bu kadarıymış.
yahu biraz sakin. otur hele bi düşün, bi şeye bok atmadan, yermeden önce üstünde bi 10 dk düşünün ulan. kodumunun ülkesinde linç kültürü hayatın her alanında almış başını gidiyor,biri bir şeye vurmasın hemen arkasından acımasızca bir kitle yığılıyor.
şimdi bir erkek olarak empati yapmaya çalışıyorum, bir kadın açısından bu durumdaki kötülük,yanlışlık,olmamışlık ne diye ama bulamıyorum.
tamam tabiki ilk önce ülkede tecavüzü,tacizi,kadına şiddeti azaltmaya hatta tamamen yok etmeye çalısalım. ama kadın o taksiye bindiği zaman kendini daha güvende hissedecekse bırakın o taksiler olsun,kadınlar kullansın aga, kime ne zararı var soruyorum ?

bir de klişe bir muhabbet olucak biliyorum da, aynı uygulamanın bugün sivasta değilde modern saydığımız şu avrupa şehirlerinin birinde başladığı haberini alsak acaba tepkimiz ne olurdu çok merak ediyorum.