bugün

bütün hafta özellikle de cumartesi gün de çalışan insanlar için pazar gün özlemle beklenir.
en çok da geç saatlere kadar uyumanın hayalin kurulduğu gündür.
Yoğun tempo ile çalışan biri için yapılacak en güzel şey pijamaları çıkarmadan akşamı etmektir.
balık tutmak.
çal ış mak. ne güzel değil mi?
akşama doğru kocagöz, izmarit tutup kedilere dağıtmak.
evi toplamak,değişik bir yemek tarifini denemek.
"inception"izlemek kesinlikle geçmiş ve gelecek birçok pazarın en hakiki işidir...
fakat bir aylık oğlum Ali Eymen bana bu fırsatı vermiyor...
baba hakkı bu olsa gerek...
çalışmak.***
ah balığa gitmek vardı şimdi,şöyle bitane ikitane kiloluk çipura alıp,akşama doğru babayı arayıp rakı almasını söylemek,eşi dostu çağırıp akşama bi alem yapmak vardı...ama şu anda yapabileceğim tek şey ; çalışmak...babamı arayıp,en fazla evde ekmek varmı diye sorarım işten çıkınca...
öğlene kadar uyuyup kahvaltı sonrası gazeteleri karıştırıp akşama kadar aylaklık yapmak, sıradan evet ama keyif veriyor işte.
gazate okumak gerçekten gün pazar olunca ayrı bir zevki oluyor.
çalışmak
çalışmak
çalışmak..
uyumak .daha güzeli var mı?
çalışan insanlar için geç uyanıp evde vakit geçirmek güzel şey.
--spoiler--
hava güzelse sevgiliyi alıp kayalıklara gitmek. maksat gün batımını izlemek. romantik bir ortam oluşsun, belki bir öpücük alırım. dı ki sevgilim yanlış anladı beni. kayalıklara götürmek istememe sebebimi sanırım biraz farklı yorumladı tokatı basıp gitti.
--spoiler--
kaynak: ismini hatırlayamadığım bir radyo programına katılan kro magnon'un sözleri.
ortam müsaitse ailece veya arkadaşlarla beraber scrabble veya tabu oynamak .
sabahın henüz 05:00 sularında sevgilini okşayarak oracıkta dikelmiş vaziyetteki kendimle seviştirtmek ve orada yine sabahın onuna kadar şekerleyip kahvaltı yapmak. kahvaltının ardından bir daha sevişmek ve duşa girmek. duşta bir daha sevişmek ve duştan çıkıp müzik açıp sigara sohbet ederken o arada bir fırsatını daha yakalayarak sevişmek. ardından öğlen yemeğini yemek ve yemekten sonra bir daha sevişerek duşa girip bir daha sevişmek ve duştan çıkmadan yine duşta sevişmek sayılabilecek bir sevişme daha yaparak akşamüstünü nihayet getirmek.
akşam üstü hazırlanıp dışarıya sağa-sola çıkmak. sağda solda sürtmek ve eve gidip evde sürttürmeyi düşünerek sevigline ayaküstü bir yerlerde sürttürmek yada sürttürmeyi ima ederek zemin hazırlamak. akşam yemeğini sışarda yiyip havanın kararması akabinde film kiralayıp sevgilinle akşam film lzlerken filmi piç edip sevişmeyi bütün geceye uzatarak yaymak ve tatlı bir yorgunlukla yatağa yayılıp lanet olası pazartesi gününde olduğunu sabahında görmek!...
bir tatil günü olmasına rağmen en sevilmeyen gün sıralamasında pazar pazartesiden bile önce geliyor bir çok kişi için. nedense ne yapılsa zaman geçmiyor.
pazar gün uyku bile sevimli gelmiyor, en çok yapılan akvitelerin başında gelmesine rağmen hem de .
evde oturup haftanın yorgunluğu atılabilir,

denize gidilebilir,

evde temizlik yapılabilir.

böyle gider bu.
(bkz: amuda kalkmak)
(bkz: mangal yapmak)
sağlam kahvaltı sonrası, gazetelerden, internetten, sözlükten uzak kal kal kal..
(bkz: bugün günlerden galatasaray)
iş hayatının verdiği kasvetli yaşam tarzınızı değiştirin.gezin tozun eğlenin.dışarı çıkın karşı cinsten birileriyle tanışın.aman sözlükten olmasın.sakın evde oturup asosyalliğin dibine vurmayın ama sokaklarda eller cepte boş boş dolaşmayın ikinci önerimi kesinlikle uygulamaya çalışın.kendinizi değersiz hissedebilirsiniz eğer gerçek bir dostunuz varsa onuda yanınıza alın.cömert davranın sakın kendinizi daha iyi hissetmek için alışveriş yapmayın.zira eve geldiğinizde birkaç denemeden sonra o kıyafetler sizin için pek birşey ifade etmeyecek.30 lu yaşlara yaklaştıysanız kendinize evlenicek kız modelinde kız arkadaşlar edinmeye çalışın.etrafınızdaki çemberi genişletin arkadaş çevreniz geniş olsun.bir zaman sonra her pazar sizi arayıp takılak mı kanka diyen geniş bi arkadaş çevreniz olsun.eğer benim gibi bursa'da yaşıyorsanız bu söylediklerimi yapmanız diğer yerlere göre daha zor ama olsun siz yinede deneyin.beni mi beni boşverin.ben zaten asosyalliğin dibine vurmaya çalışıyorum.daha sonra küllerimden yeniden doğmaya çalışıcam.akşama tuttuğunuz takımın maçını dostlarınızla beraber izleyin.yenilirseniz de pek aldırmayın.ha bi de arkadaş ortamında her gördüğünüz güzel kıza sulanmayın çok itici oluyosunuz.neyse
kısacası:biraz sosyal olun lan yeter şu sözlükte sabahtan akşama kadar takıldığınız.

darkestfear adlı uuser a ithafen...

edit:yazım hatası
an itibariyle yapılması planlanan, uygulamaya geçilen şeylerdir.