bugün

payitaht başlamadı ama diriliş her türlü ezer.

çünkü diriliş her ne kadar türk islam tandanslı olsa da türkçülüğü temel almıştır.

payitaht ise tamamen anti-cumhuriyet ve anti-atatürk teziyle yürüyercektir. akp her ne kadar muhafazakar bir parti olsa da içinde türklüğe ve türkçülüğe karşı olan sert islamcı ve kürtçü gruplar akp'nin geri kalanına nazaran azınlıktadır.

bu yüzden payitaht, reyting ve kapsam olarak diriliş karşısında ezilecektir. hatta aynı kanalda oldukları için daha çok ezilecektir. aslında elde etmeye çalıştıkları neo-osmanlıcılık propagandasından negatif bir netice alacaklardır.
son demlerde trt dizileriyle yeni bir resmi tarih oluşturma denemelerinde asıl vuslata varılmak istenen dönemin dizisinin de çekilmekte olduğunu gösteren bir kıyaslama denemesi.
Kaçış Vahdettin.
akp'nin kendi içindeki fraksiyonlarının propagandası ikisi de.
payitaht abdülhamit'i isminden anlatımına kadar diriliş formülünden yürütmüşler. ama sanki olmamış. çok şey eksik kalmış.
diriliş reyting olarak baya yukarıda.
abdülhamit masada yemek yiyip, saraylarda yaşarken, ertuğrul çadırlarda yaşayıp, yer sofrasında yemek yer.

ayrıca abdülhamid dönemi yollar kaymak gibidir, ertuğrul döneminde yol bile yoktur.

köprü konusuna girmiyorum bile.
Leyla ile mecnun açık ara önde.
tabi ki diriliş.
Dirilişin açık ara farkla götüreceği versus aylık toplam hasılat bir trilyonu geçiyormuş sanırım.

(bkz: haykırdım sessizce)
diriliş'te türkçülük var. payitaht tamamen anti türkçü.
ikiside severek takip ettiğim dizidir.
Çomarlarin takip ettigi dizilerdir.
işte yani... arkadaşlar yalıyolar.
bu hafta biraz birbirine girmiş olan iki dizidir. reklam arası zaplarken denk geldim trt de abdülhamid oturmuş ertuğruldan bahsediyordu. ulen dedim şimdi karşısındaki paşa elini yumruk yapıp kalbine götürüp "buyruk senündür padişahum" demesin hepten gaza gelip..
bön sultanımın götten uydurma sikimsonik dizisinin her durumda kazanacağı versustur.

her ne kadar bön bön bakışına kurban olsak da abdülhamid gibi korkak ve rezil bir diktatörü parlatıp yongaya sıkıştırarak göt kılı gazlamak zor iştir. bu bakımdan bile takdiri hakediyor.
Abdulhamidin zekasının yüzde biri sende olsa beynin kaldırmazdı. içimizdeki ingiliz ve yunan tohumları nefretini dökmeye başladı.