bugün

patlak plastik topun temiz olan iç yüzeyini kafayı geçirip ortalıkta armut gibi dolaşırken dünyanın en mutlu insanı olmak..işte çocukluğun özeti budur..

ilk hangi yaratıcı çocuk tarafından bulundu bilinmez ama çocukluğunu etiler,bebek,moda ya da cihangir gibi semtlerde gecirmemis her çocuk yapmıştır bu denyoluğu..yapmakla kalmamış o halde 'anneeeee kafama baksana!!' haykırışıyla rezilliğinin herkes tarafından görülmesini de istemiştir..

saçlarından dolayı bu yüce eylemi yapamadığından ağlayan kız çocukları gördüm ve bizzat mahallenin bütün çocuklarının kafasında patlak plastik top var diye hemen bakkala gidip bir top alıp ve onu bir saat patlatmaya uğraşıp en nihayetinde topu patlatıp kafama taktım..bütün semti gezdim..neredeyse kapı kapı her evi gezip 'hehehe baksanıza bana!!' diyecektim..

ama öyle ki kafamda duran o topun yerinde britanya kraliyet tacı olsaydı eminim o kadar mutlu olmayacaktım...**
bir de su var belki alakalıdır!

(bkz: eti puf ambalajı ve sinek)
bir diğer şaka da, patlak topun içine taş doldurup yaya traifiğinin bol olduğu bir yere bırakarak gerilip vuracak sazan beklemektir. akabinde bir araba dayak yemek zevkin doruğuna ulaştırır mini bünyeleri.
zannımca hacı,hoca amcalardan esinlenerek yapılan bir eylemdir.cocukken cok mutluluk veren bir atraksiyondur.fakat bunu ileri yaslara tasımamak gerekir.
(bkz: nerden aklına geldi arkadaş)*
saçlarından dolayı yapamayan kız grubundan olmadığım için kendimi çok şanslı hissettiğimdir.. kızların tuhaf bakışları altında bi garip zevk aldığım oyun bile denmez rezilliktir..*
alternatif mahallenin delisi eylemlerinden biridir...
(bkz: hanım koş yarıldım gülmekten)
(bkz: bırakınız yapsınlar)
heyecan içinde geçmiş bir maçın nihayete erdiğinin de göstergesidir.
çocukken maçın en hararetli yerinde patlayan topa bir tepki olarak yapılan davranıştır. işin gerçeği şudur ki; topun patlamasıyla yapacak bir şey kalmadığından o an için oyalanacak bir şey bulunur.
topu patlatan ibne'nin marifetidir. top sahibini deli eder bu görüntü.

edit: kusura bakmayın sinirlendim.
(bkz: raya demir para koymak)
(bkz: kames)
tek bir topla en fazla iki kişinin yapabileceği eğlenceli iş.
Bazı Çocuk yuvalarındaki çocukların top patladıktan sonra yaptığı acaip hareketlerden sadece biri. Patlamadan yaptığı hareketler daha da spektakülerdir. (bkz: Taça çıkan topu sikip geri göndermek)
Fırat da yapmıştır bu işlemi.

(bkz: fırat)
(bkz: uykusuz dergisi son sayı)
umut sarıkaya tarafından bilmem kaç yüz kere işlenmiş bir konu. hala gülümsetir. bir de patlak topun içine taş doldurup arkadaşın ayağını kırmak da var ama o ayrı bir konu.*
patlak plastik topu kafaya takmak gereksizdir. alt tarafı bir top. bu kadar kafaya takmaya değermi???
yapıldığında buram buram plastik kokusunu duyumsadığımız eylem.
salak çocuk oyunlarına dahil olmak için en salakça tarzı seçen çocuğun salak ötesi davranışı.
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: aa bu benim lan)
bizim mahallede çok nadir olan bir olaydı çünkü yenisini alacak para kimsede olmadığından patlayan plastik toplarla da oynamaya devam ederdik.
bir de şu vardır ki bu da çok rezil;
muzip çocuğun gözleri ışıldar,
aklına bir ibnelik gelmiştir,
patlak plastik topun içine taş doldurur,
yolun ortasına koyar,
bir başkası gelip o topa abanır,
muzip çocuk saklandığı yerden çıkar,
sağlam bir dayak yer.
(bkz: sorunlu çocuk davranışı)
+anne topum patladı. ehüüüü!
-takma kafana.
+(ampül yanar)