bugün

feminizmin yürürlüğe sokmaya çalıştığı paradigmaların sonucu kurulabilecek kulağı tırmalayan gereksiz cümle.

pardon erkek bakabilir misiniz, deyin bize.

o değil de herşeyin makulü makbuldür, feminizmin bile radikalliği çekilmiyor.
yarın hanımefendi diye hitap etsek anarşik feminikler ona da bahane bulur. biz efendi değil bireyiz, diye.
Kaç tane erkek “şu kudına bayan diyeyimde değersizleştireyim” diye düşünüyordur? Değersizleştirmek isteyen “kadın” diyerekte yapar.. kendi kendinize, kendinizi değersizleştiryorsunuz. Ben sanmıyorum ya erkeklerin bu konuyu bu kadar taktığını.. kendi hüsnü kuruntunuz. Ve olay öyle bir yere geldi ki insan hitap ederken yablış bir şey söyleyeceğim de alınacaklar diye korkar hale geliyor. Hanımefendi diyecekmişim.. demiyorum. Sana mı soracağım kime nasıl hitap edeceğimi? Allah allah. Tüm derdimiz bu zaten.. tüm sorunları hallettik, kafada bin türlü hesap var ay sonunu nasıl getiricez diye hesap yapıyoruz bi de üstüne bayan demeyecekmişim hanımefendi diyecekmişim.. bi bakın bakalım önce “hanımefendi” hitabını hakediyor mu o bayan ya da kadın diyeceğim kişi? Ondan sonra tekrar tartışalım. Hanımefendi olana zaten hakkettiği şekilde hitap edilir. Sıkmayın siz canınızı..
Hanfendi bakar mısınız şeklinde de yazılır.
güncel Önemli Başlıklar