bugün

sakinleştirici etkisi bulunan bitki çayıdır. bir bardak içip rahat rahat uyursunuz.kokusuda pek güzeldir.
salt marifeti sinir bozukluğuna iyi gelmek olmayan. içilmeyip saçlara sürüldüğünde , saçlarınıza doğal ısıltı sağlayan tea.
kurumuş papatyanın demlenmesi veya kaynatılmasıyla yapılan çaydır. karın ağrısına iyi gelir. ayrıca arjartinli bilim adamları sakinleştirici özelliğe sahip olduğunu tespit etmişlerdir. * * *
çocuklara içirilir. gaz giderir.
simitle gitmeyen çaydır.
"Papatya" çay ise, "çay" nedir? sorusunu aklıma getirir "papatya çayı".
solunum yollarının düzeni için yeni doğan çocuklara verilen çaydır. ya da "fenchel tea" verilir.
hiç de öyle ilkbahar kokmayan çay. rahatlatıyor dediler 3 gece içtim ve 3 gece de kabus gördüm ben. olacak iş değil. gereksiz. papatya papatyadır. belki de en güzel çiçektir. çayı olmasa da olur-dur.
zıp zıp zıplayan sinirlere iyi geldiğinine şahit olduğum çaydır. şiddetle tavsiye ederim.
sabahları içmeden evden çıkamadığım, güne mutlu, huzurlu başlamamı sağlayan çay. ayrıca özel günlerde de faydasını görmüyor değilim.
bana fayda etmeyen çay. ya papatyalar çakma ya da ben sorunluyum.
en büyük etkisi mide ve oniki parmak ülserini kısa sürede doğal yollarla tedavi etmesidir. regl sancılarına kısmi olarak yardımı dokunur. uyku sorunlarına iyi gelmekle birlikte özellikle üniversitede okuyan ve vize-final-büt döneminde sabahlayan öğrenciler için siner ve stres azaltıcı etkisi bulunmaktadır.
kokusu iğrençtir.
cildi nemlendirici ve endişeyi kontrol etmekte faydası olan bir içecektir. günde bir fincanı özellikle iş stresinin en çok arttığı anda içerseniz faydasını görürsünüz. tokluk hissi de yaratır.
uykusuzluğa en iyi gelen çaydır.
uyku yaptığı söyleniyor ama çok hafif bi şey bu.
kaçırmadığı kesin de uyku getirmiyor da.
siyah çay yerine tükettiğim alternatif içecek. hoştur. rahatlatır, gevşetir. kokusu alışamayanlara garip gelebilir ama keskin bir tadı yoktur.
yarın yapayım da içeyim çayıdır. Yengem de tavsiye etti içerim ben bunu.
siyah çay sevmeyenler için güzel bir alternatiftir. ne yazık ki geç keşfettim. yitik sevdamsın papatya çayı, maralımsın papatya çayı.
madonna'nın bolca içtiği söylenir.
berbat. feci. içilmez bir şey. geçen üç bardak içtim. her bir bardak papatya çayından sonra da karışık bitki çayı attım. toplamda altı bardak bitki çayıyla mideme pis bir oyun oynamış oldum. ona böyle cezalar veriyorum halbuki hiç hak etmiyor canını yediğim.
bu arada hak etmek fiilinin iki tane "k" ile hakketmek şeklinde yazıldığını zannediyordum. buradan bir arkadaşa da böyle bir iddiada bulunmuştum. onu ikna da etmiştim. nickini hatırlamıyorum. bunu okuyorsa kendisinden özür dilerim. "hakketmek" diye bir yazım şekli var ama bunun anlamı bambaşka: yazıya geçirmek anlamına geliyor. bizim bildiğimiz hak etmek ayrı yazılıyor; mantıklı olarak. beni de bu yanlışa başka biri ikna etmişti. affetsin artık. bak affetmek'in doğrusu bitişik ama. onda sorun yok. papatya çayını içmeyin o ne öyle ya ? sıcak hoşaf için. meyve çayı yani. onlar çok güzel. böğürtlen çayı güzel. elma çayı mükemmel. saygılar. -ama yeşil elma çayı olacak.- "güzel olacak" deyince aklıma geldi. "hoş geldin" ayrı yazılıyor. dış kapı önlerine koyulan paspaslarda -herhalde alandan tasarruf etmek için- "hoşgeldiniz" diye yazıyorlar; çok yanlış.
coco bill karakterinin en sevdiği içecek. cocco bill de görmem sebebiyle yaptırıp içtiğim çay. şekersiz bir şeye benzemiyor ama şekerli gayet hoşuma gitmişti. 5 sene olmuştur en az ey gidi günler..
ot sarıp içmenin demleyip içme modelidir. insanı gevşetir, rahatlatır. gergin olduğunuz, uyuyamadığınız, tilki istilasına uğradığınız zamanlarda içmenizi şiddetle tavsiye ederim. pişman olmayacaksınız.
sakinleştirmek, rahatlatmak, uyku vermek bu çayın görevidir ve layığıyla yerine getirir öneririm tabi uyku öncesi içilmelidir yoksa ayakta uyutur insanı söyleyeyim.
berbat kokulu , berbat tadı olan bir çaydır. o koku ve tada dayanıp sakin olan insanlar diye bir şey yoktur.ona dayanan insansa zaten sakindir, içmesindir.