bugün

ss lazionun faşişt topçusu, roma taraftarının bir kaşık suda boğacağı aciz insan.
gol sevinçlerini genelde nazi selamı vererek kutlayan faşist italyan futbolcu.
tekme tokat girişilesi futbolcu.
"Irkçı değilim faşistim" diyen" laziolu futbolcu.Roma maçlarında bir başka oynar.Hatta Bir Roma maçında Nazi selamını çakmıştır.*
faşist lazio takımının faşist futbolcusu.nazi selamını çok sever.sahada ayağı değil genelde eli kolu konuşur.
almanya da * bir derginin seçtiği yılın en kötü sporcusu. burada aslında misyondur referans noktaları çünkü şike yapan hakem 2. sıradadır bu yarışmada, alpay özalan üçüncü.
son olarak serie c takımlarından cisco roma ya oyuncu--teknik direktör olarak transfer olarak kendine yeni bir misyon yüklenmiş kişi. böyle bir çalışma için bu takımı seçtiğine göre bu takımın taraftar camiası tamamen faşistlerden oluşuyor olsa gerek. maçlarda nazi selamı vermesini şu şekilde cümlelerle savunan kişidir: "komunistlerin kendini ifade etme özgürlüğü var da milliyetçilerin kendi vatanında niye yok? bugün yaptım yine yaparım!" ruhsal yapısı bakımından alpay özalan'ın uluslararası versiyonu gibidir. dolayısıyla fair play anlayışları da büyük benzerlik gösterir. bu adam da ingiltere'de oynadığı dönem içinde bir önceki sezon kasten ayak kırmaktan 6 ay ceza alıp ertesi sezon kalecinin yerde yattığı gerekçesiyle boş kaleye gol atmayı reddetmesi sebebiyle fair play ödülü almıştır. malum aynı ödülü her maç birilerinin çenesini kırma ihtimali olan alpay özalan da gole giden adamı centilmenlik icabı(!) düşürmeyerek kazanmış bulunmaktadır.
fa$ist olan ama kesinlikle ırkçı olmayan, kendi halinde ve kendine göre, hatta bir sürü insana göre* haklı olan efsane futbolcu. cisco roma'yla fakirlere yardım etmek gibi bir sürü organizasyon yapan, sağ görü$ünün nedeni eskiden gelen değerleri benimsemi$ olmasıdır.

edit: aynı zamanda west ham united forması giyerken, karşı takımın kalecisi sakatlandıktan sonra takım arkadaşları oyunu kesmemiş, köşeden orta yapacak arkadaşından çılgınlar gibi pas istemiş ve top ona doğru gelirken herkes boş kaleye golü atmasını beklerken, elleriyle topu yakalayarak yerde yatan kaleciyi göstermiştir. fair play işte böyle bir şeydir: http://www.youtube.com/watch?v=EWdf5ZLbtYo
four four two dergisinin aralık-2006 sayısında röportajını okuyabileceğiniz, çok ilginç bir italyan futbolcu..
bir taraftarın isteyeceği en büyük topçu.
hedeflerinden bir tanesinin cisco roma yı üç yıl sonra serie b ye çıkarmak olarak açıklamış faşizan futbolcu.
(#1097876) sakatlanan kalecidir ve kale boştur. di canio yapılan ortayı gole çevirmek yerine, topu eline alarak oyunu durdurmuştur. videosuda aşağıdadır.

http://www.youtube.com/watch?v=65MojXiv1mA
siyahi bir topçu olan marc vivien foe * nin çok yakın bir dostudur. faşist faşist tüü kaka diyenlere selam ederim.
faşist selamı veren, hitler-nazi selamı vermeyen futbolcudur.

verdiği selam, bir el nazi selamı tarzında , diğer el göğüste, roma selamıdır,

mussolini hitler den önce kullanmış, hitler kopya etmiştir.

alayı toptur ayrı.
Paolo Di Canio'nun West Ham forması giyerken Wimbeldon'a attığı gol hala hafızalardan silinmemektedir.

(http://www.youtube.com/wa...Hi5ug&feature=related)
christiano lucarelli'nin antitezi olan faşist topçu. livorno taraftarları da pek sever kendisini.
zamaninda francesco totti ile ilgili "orta dogu sorunu ne diye sorsaniz, orta sahanin solundan bahsettiginizi zannedecek kadar salaktir" demi$ eski futbolcu.

gelecegin hirs kupu teknik direktoru. hayali de bir gun west ham united'da cali$makmi$.
kendisinden bir adet kitap çıkarmasını bekliyorum şahsen.

(bkz: lider)
lucarelli gibi sömürü yapmayan, ss lazio'nun efsane futbolcusu . sahi lucarelli'nin milyon dolarları cebine indirip hala komunist pozları vermesi size de tuhaf gelmiyor mu ?
özleten futbolcudur. en çokta gol sevincini özlediğimdir.
şu devirde hiçbir futbolcunun yapmayacağı bir fair play örneği göstererek, rakip takım oyuncularından bile teşekkür alan, sırf "faşistim" dedi diye (ki dedi mi demedi mi belli de değil) dışlanmaması gereken, futbolcuyu oyununa göre değil siyasi düşüncesine göre ele alan ve yorumlayan asıl faşistlerin sevmediği oyuncu.
(bkz: iz bırakanlar unutulmaz)
bilinenin aksine çok iyi kalpli ve kıyak insandır.
sakat kaleceiyi görünce gol atmaz.
en yakın arkadaşlarından bir foe'ydi. foe siyahidir bilir misiniz bilmem.
yaptığı nazi selamınıda livornolu şovenist komünistlere kapak niyetine yapmıştır.

zira livorno komünizmi götüyle anlayan yerli yersiz orak çekiç muhabbeti yapan bir takım italyada kimse sevmez bunları iyi bilirim. son bombalarıda diyarbakırsporu kardeş takım yapmaları kendilerine mesela bende soğudum bu ibnelerden yahu komünizm demek bölücülük mü demek anlamıyorum...

yani işin özü haklı bu canio yaptığı harekette.

ayrıca ahmet kaya için burada birton yazı yazdım eksi üstüne eksi aldım bölücü dedim ama komünistler bana kızdılar onun sanatçı kişiliği var dediler.kardeşim bu adamında futbolcu kişiliği var...
hitlerci değil mussolinici olan roma düşmanı futbolcudur.

(bkz: al birini vur ötekine)
taş gibi adamdır, bazı hıyarlar faşist olduğu için beğenmezler kendisini. insanlığın üzerine güneş gibi doğan(!) komünistlerin bir insana faşist olduğu için saçmasapan yakıştırmalar ve yorumlar yapması gariptir. ha bu adamın bir pisliğini, rezilliğini gören varsa bana ulaşsın. ya da bu adamın yaptıklarını yapacak bir sosyalist, komünist bulsun.

sahada "yaşasın komünizm tey tey" diye şov yapmakla olmuyor.

ha ayrıca belirtmem lazım, topu elle alıp kaleciyi gösterdiği pozisyonda di canio'nun gol atması pek mümkün görünmüyordu. yani topu kaptırmaktansa centilmenlik yapmayı, akabinde rakip takım oyuncularından topu almayı daha uygun gördü. bence öyle. ha ne olursa olsun, at gibi adam olm.

ya da bi' saniye lan, aslında kafaya çıksa rahat sallarmış onu kaleye.