bugün

tayyipe oy vermeye devam. kodumun ampulleri.
insana saray da ejderha smothisi içerkan bir rahat vermiyorsunuz

tam da yancımın vergi borçlarını sıfırlayacaktım

şimdi tüm matbuat üstüme kalkar

kaatip yancıya söyle haftaya gelsin.
Sosyal devlet olmakla övünen bir ülkenin içler acısı tablosundan bir kesittir.

O kahrolası pantolonu velevki baba alamadı, velev ki işsiz, parasız ya da berduş, ayyaş, sorumsuz her ne haltsa, devletin temsilcisi okul halledemiyor mu, bir metrelik çulu?!
Ya da okul aile birliği?
Ya da vicdanlı biri?

Çocuğu okula almamak, ruhunda derin yaralar açmak, utandırmak da neyin nesidir?

Okula almayıp örselediğin o çocuk bizim lan!
Hepimizin!
https://scontent.fist2-2....4de0168f8&oe=5C2D15A7
gayet normal bir sistemdir..

herkes kendi görevini yapacak bir bunu öğrenemedi şu duyarcı milletimiz..

sorun, devletin başka mekanizmasındadır..

kural, kuraldır..

bir eylemi yapabilecek maddi-manevi yetersizlikler varsa o eylem yapılamayacaktır..

iki kere iki dört.. olması gereken budur..

ondan sonra insanımız problemin kaynağını doğru yerde aramaya başlarlar belki..

sistemi ve kuralları don lastiği gibi esneterek değil de kurallara karşı neden eksik ve gedik olduğunu sorgulayarak..

sen, evladına okula gitmesi için gereken altyapıyı sağlayamıyorsan sorun, doğru soru bunu neden yapamadığındır..

anlaşıldı mı yeterince?

ama hala vay vicdansız örtmen, vay bilmemne acitasyon ve goygoyu yapılıyor..

bu millet adam olsun kolumu keser atarım amk..

edit: sayın strawberry blonde haksız değilsiniz ama anlattığım şey bu değildi..

çünkü bu yokluk safhasında olan kişi sayısı öyle azınlık olup sosyal tavırlarla çözülmesi yetecek mertebede değil..

ever, temel eğitim anayasal hak ve zorunluluktur..

ama bunun sağlanamamasının baş sorumlusu buna dair katı-iyi-kötü kuralları uygulayan öğretmen asla değildir..

olaya çok farklı noktalardan bakıyoruz..

eğitimimi öngörülen şart, usul ve yöntem altında sağlama gücüm yoksa ya o şart, usul ve yöntemler sorgulanır ve dolayısıyla onları var edenler..

kılık, kıyafet, ekipman vs yönetmelik ve kural var ise sonuna kadar uygulanmalıdır..

bu görüşümün de sonuna kadar arkasındayım..
Teneffüs zilinde dombıra melodisi çaldıran sistemidir.
maddi durumu kötü olduğu için pantolon alamayan öğrenciyi okula almamak kuralla açıklanamaz.
öğretmen de okul yönetimi de ben kurala uydum görevimi yaptım diye sıyrılamaz.
bu uyguladığı kural anayasaya aykırıdır.
"kanunsuz emir" maddesine girmektedir. kanunsuz emri uygulayan sorumludur.
okul yönetimi ya da öğretmen, evladı kapıdan çevrilen velinin intiharına hangisi sebep olduysa bal gibi suçludur.
Merak etmeyin zamanında bana da yaptılar. Önlüğüm farklı diye yapmışlardı. Kansız Bir sistem vardı. Sırf bu yüzden okula gitmekten korkardim.

Hatta bir keresinde, katkı payı haltını vermedim diye öğretmen Bana o parayı getir yoksa sınıf temsilcisi olamazsın demişti. Biz böyle boktan eğitimden geçtik.
içine sıçılası sistemdir. Bunu yapan mahluklar, o çocuğun fakir olduğunu anlamamışmı da rencide ediyor. Sikerler böyle işi.