bugün

ingilizce oyunlardan öğrenilmiş, ingilizce bilinse bile hafızaya kazınmış ingilizce kelimelerdir..

age of empires den (bkz: random) *
fifa 98'den (bkz: fast)
(bkz: head shot) *

amuha godum onun demekmiş.
(bkz: lets go)
(bkz: move)
(bkz: get down)
(bkz: incoming)
(bkz: stop)
.
Kısaca: Affirmative, Roger that, Fire in the Hole..... yazılı olarak ta : Accept, deny, options, mission... diye gider.

Küçükken bu kelimlerin çoğunu böyle öğrenmiş idim. Sonraları kitaplara sardık.
okulda öğrenilen ingilizce ile birlikte kullanıldığında çok işe yarayan kelimelerdir.

Run, werewolf, painkiller, light, map, power, nıght vb. şeklinde gider.
follow ,destroy ve call of duty 1 de geçen onlarca kelime *.
'oo şett': gta serileri

edit: imla
nuttertools.
pain killer(max payne)
(bkz: arrow)
(bkz: axe)
(bkz: shield)
(bkz: armor)
(bkz: quit)
(bkz: exit)
(bkz: substitution)
Eğer senaryolu oyunlardan bahsediliniyorsa ingilizce sözcük dağarcığının yarısını içeren kelimelerdir.

Şahidim var ki, bir arkadaşım var yabancı dil sınıfında. Çocuk çalışmıyor, ama her kelime sınavından tam puan alıyo şerefsiz.
Not: Bu arada çocuk sözlüğe üye. Sorarsa benden duymadınız.

ayrıca;
(bkz: överken de söverken de şerefsiz demek) *
football manager oynayın 2 yıl yemin ediyorum ingilizce canavarı olursunuz.
(bkz: cab)

gta 1 oynarkene görevde istenmiş ve kelimenin ne olduğu sözlük karıştıran iki bünye tarafından öğrenilmiştir. ulan doğru düzgün taksi desene !
fire in the hole!
(bkz: counter strike)
options, allow, deny, quit, destroy, find out, fuck, shit, silence, stealth, lets move, check the perimeter, strike, kill'em all, torch.*
hangi birini söyleyeyim okulda öğrendiğimden daha çok internette ingilizce sözcük öğrendim desem yeri var.
hiçbir gramer bilgim olmamasına rağmen çok fazla oyun oynadığım ve oyunlardan öğrendiğim kelimeler sayesinde marmara üniversitesinde hazırlıkta A1 sınıfında okuyorum. Hoca hangi kelimeyi sorsa "hocam şu oyunda şu bölümde geçiyodu, o zaman anlamı şu" diyerekten hocanın takdirini az kazanmamışımdır.
(bkz: loading)
save
load
start
fnish
game over
win
lose
head shot
volume.
red alert. race. street fighter.
(bkz: shit cj shit)