bugün

kürt olma ihtimali yüksektir.
Yakındır üşenmiştir ayrıca insanların üstünden geçeceğine kimi zaman ön kapı tercih edilmelidir.
eğer binen kişi sayısı fazla ise sövünç kaynağıdır.
otobüsün ön kapısına daha yakındır. arka kapıya gitmesi için daha fazla mesafe katedecektir, bu yüzden ön kapıyı tercih eder.

önyargılarınızı yok edin.
arka kapıdan ininiz yazısına rağmen bu eylemi yaptığına göre okuma yazması olmayan kişidir. (bkz: iyi niyet)
otobüsün en şanslısıdır. arka kapıya gidene kadar o kadar insan tarafından fortlanmaktansa çaktırmadan salağa yatıp önden inen zeki zattır aynı zamanda.
otobüsün arka kapısından inileceğini bilmeyen bir tip olma ihtimalini aklıma getirdiğimde hangi zaman aralığında büyük şehire geldiğini hesaplayamadığım, hangi şehiriçi otobüssüz vilayetten geldiğini kestiremediğim bir tiptir.

Ancak istisnalar vardır ki,
koridor tıka basa sağlı sollu doludur. bir adım ilerleme imkanı yoktur. ön kapı ise inecek kişiye bir basamak kadar yakındır.

Böyle bir durumda ilgili kişinin açılın leyyn orta kapıdan inicem ben demesi de bi o kadar tip hareket olmaz mı?
tombiş teyzedir. şoför laf ederse çemkirmeye hazırdır.
inerken düşerse hiçbir hak talep edemeyecek olan tiptir.
1000 kişinin bindiği otobüste "şöförbey ön kapıyı açar mısınız?" diyemeyecek kadar çaresiz ve tıkış fıkış olan insan.

edit: (bkz: tıkış fıkış) (bkz: tıkış fıkış dasdasda başlığı henüz açılmamış!) *
bunların inecegi yere daha yakın olsun diye ön kapıdan inen formuda mevcuttur. **
son durağa geldiğim boş otobüste zaman zaman dönüştüğüm tiptir. "hadi kolay gelsin kaptan" denir inilir. oh mis.
Soforle muhabbet ederek hafiften samimi olan, inecegi duraga geldiginde soforun kiyak gectigi tip olabilir.
izmitte yaşıyordur. üniversitede dolmuş veya otobüse ayakta yolcu olarak bindiyseniz inme ihtimaliniz çok düşük, arkadan inme ihtimaliniz çok çok düşüktür.
eğer otobüs boş iken yaptıysa yanlış, eğer dolu iken yaptıysa ve ön kapıya yakınsa doğru bir davranıştır.

birde ne ön ne arka kapıdan inebilen modeli var bunun. evet o ben oluyorum beyler toplanın bir hikaye anlatacağım.

ver abi müziği veeer:

http://www.youtube.com/watch?v=kSBPiaakpm4

şimdi yaz okuluna gidiyordum geçen yaz. 500es var sadece okula direk giden. onunla gidip geliyordum. neyse ders bitti * atladım 500es'e. atlamaz olaydım. bir doluştular abi. bir doluştular. ben kaldım kenarda. etrafım kız dolu, şimdi ezip geçersem ömür boyu vicdan azabı çekerdim. neyse otobüs boşalana kadar bekledim, otobüs boş iken zaten 500es son durağa yaklaşmıştı. anca o zaman indim. iyi oldu kızlar güzeldi ama.

tamam lan yeter. kapatın müziği.