bugün

Tam inecekken salmak gibi çeşitli haylazlıklar, yaramazlıklardır.
elindeki kitabı sesli bir şekilde okumak. herkes dinlesin lan.
kalabalık arasındayken sessiz bir şekilde salmak. sonra da saldığınız yerden bir kaç metre öteye gitmek. ondan sonra yanınızdaki kişilerin yüz ifadelerini içinizden gülerek izleyin.
osurup kaçmak.
yayalara hareket çekmek.
sürttürmek.
arka beşlide oturup sanki otobüs kendilerine tahsis edilmiş gibi başına buyruk davranan, toplum normlarına uymayan gençleri redingottan çıkarılacak uzi ile kurşuna dizmek olabilir mesela.
gargara yaparak su içmek.
piçlik güzel bir şey olmadığı için efendilikle yolculuğu tamamlamak.
her durakda çaktırmadan 'Dur' düğmesine basmak. aman. şöför sizin bastığınızı da dikkate almayabilir.
fordizm.
yer kapmak için bayılmış numarası yapmak.

eline baretta alıp * sallaya sallaya "yer vermek istemeyen var mıı?" diye bağırmak. *
omuz delenlerin uzattigi paralari toplayip bi sonraki durakta inmek.

tasvip etmiyoruz. ama omuz delmek de iyi bir sey degildir.
ayaktaki birini otobüs fren yaparken itmek.
fordçuluktan ala piçlik yoktur herhalde.
yer vermemek için uyuma numarası.
kadın: evladım şu parayı uzatır mısın?
evlat: (kağıt parayı alır çeker çeker) uzamıyo teyze yaaa...
bukartında parası olmasına karşı kartım boş deyip milletten kart istemek ve 1.25 tl için 200 tl banknot uzatmak. *
otobüste önünüzde oturan ve uyuyan uzun saçlı bir bayanın saçlarını ayaktaki yolcular için bulunan tutamaklara bağlamak.
ev arkadşımın yapmış olduğu on numara piçlik : kış aylarında özellikle tıklım tıklımken otobüs yanına yanaşan birine yer verecek gibi yapıp montu düzelterek kalkp tekrar oturmak.yarar,kırar kopartır.
(bkz: ergen kesmek) hem de kıtır kıtır. ibret- i alem için.
iett 4 koltuklarında batak oynamak ve papaz kimde tabi tüm otobüs ahalisi yardım ediyor..
(bkz: sözlükteki fortus magandus potansiyeli)