bugün

evet efendim...

bir toplu taşıma aracı olan otobüste yer varken, oraya oturmayıp erkeğin yanına oturan kızın amacı, gizli düşünceleri, bunun ardındaki esrarengiz sis bulutudur. hangi amaçla oraya oturduğu az çok bellidir.

hülasa, başımdan geçen bir olayı anlatarak, bu olayın ardındaki gizli ve çeşitli emareler bulunan oyunu gözler önüne sermek, böyle insanlardan uzak durulması gerekliliğini idrak ettirmek istiyorum.
bir takım temaslarda bulunmak adına 4. levent mevkiisinden geçen 500t numaralı otobüse bindim. işim mühim olduğu için acele ediyordum. bilenler bilir oradan kalkarken otobüste boşluklar olur yer yer. sonrasında bir koltuğa oturdum.
bir durak sonra otobüse binen üçlü erkek grubu arka arkaya oturdular. ikisi öne biri arkaya oturmuştu. arkadakinin yanıda boştu. başı kapalı fakat gönül gözü açık bir kardeşimiz bindi, heryer boşken erkeğin yanına oturacak halim yok ya, toplumun bir ahlaki yapısı var, bunu bozmamalıyım. hamdolsun ki aklımı kullanma yetisi verdin bana allahım dedi ve boş yerlerden birisine oturdu. onunla göz göze geldik, hafiften tebessüm ettim. kuran çıkartıp okumaya başladı. neyse, bir durak sonra bir kız daha bindi. sarı saçlı, kırmızı öjeli, mini etekliydi, sanırım laikti. çünkü izmir marşını dinliyordu kulaklığıyla. diyeceksiniz ki nasıl duydun pezevenk, işte sesi fazla açmıştı. o sayede duydum melodileri. kulak aşinalığı da mevcut bende zaten.

neyse birçok yer boşken gidip erkeğin yanına oturdu. erkek; -hanımefendi o kadar yer boş, neden beni sıkıştırdınız dedi.
istediğim yere otururum hıhı evet, bu ülke özgür teaam mı, kimse bana karışamaz yanee diye bağırdı ve oturdu. kız hakikaten çok güzeldi, bunu erkeklerin bakışlarından ve pantolonlarının üstünden kabaran bir şey görünce anlamıştım.

yaklaşık iki üç durak sonra, kız; beyefendi yanlış anladınız dedi sessizce. sizin yakışıklılığınızdan etkilendim, elinizde de cumhuriyet gazetesi var, bakın ben de ondan okuyorum, anlamıyorum ama olsun. okumalıyım çünkü laikim ben, biraz bu konular hakkında beni bilgilendirir misiniz? siz gayet görgülü birine benziyorsunuz, şu tarafta oturan yobaz pislik, bölücü, hain değilsiniz dedi beni göstererek.
erkek ise; elbette hanımefendi, siz de gayet şıksınız, bu akşam öğrenci evinde toplanıyoruz, film falan izliycez yeaa, gelir misiniz? dedi.
kız hemen atlayarak; - tabii yhaa neden olmasınn caaanııım yeeaaa dedi. erkek hemen inelim taksiyle geçeriz o zaman, sizi daha çok yormayalım dedi ve ilk durakta indiler.

kızın amacının ne olduğunu da böylelikle anlamıştım. kendi kendime; allahım ne hallere düşmüş kulların, tez vakitte bunların canını al yarabbi. böyle ahlaka uygun olmayan insanlar bizleri de kirletiyor, lütfen bizi koru dedim. o arada ineceğim yere geldim. müslüman müslüman yürüyerek evime geldim, dualarımı ederek sabaha kadar allah'a yalvardım.
oturur istediği yere bu da abazan fantazisidir başka da bir şey değildir.
batida normal sarkta anormal olan durum.
iyi ki 'otobüste boş yer varken erkek kucağına oturan kız' başlığının öznesi olmayan hanımdır kendisi. şükür allahımıza.
orospudur.*
edit: * ironiden anlamayan beyninizi
.......yim !
modern bir ülkede gayet normal bir olaydır. otobüste bir erkeğin yanında oturan kız erkeğin üstüne atlamaz veya erkek kızı yemez. ama bazı sapık beyinliler bunu böyle algılar, doğaldır.
diğer kızlardan pek bir farkı yoktur.o an gözüne orası çarpmış oturmuştur ve ya dalgınlığına gelmiştir. art dinetli bir düşünce istisnai bir durumdur.
(bkz: bomboş otobüste şoförün kucağına oturan kız)
bazı karşı cinslerinin aksine 'insan' diye bir kavramı hayatında bulunduran kızdır. evlenmek istediği kişiyi seçerken elbette insan (cinsel tercihine göre) kadın ve erkek tercihinde bulunabilir fakat otobüste yanına oturacağı kişinin insan olması yeterlidir bir 'insan'ın. ama tabii ki bu zavallı bünye, karşı cinsten her varlığa potansiyel tehlike olarak bakan sürüngen ırkınca anormal karşılanacaktır.

bu kızı sorgulayan ve hatta üstüne bir de yargılayan zihniyetin ise malum durum gerçekleştiği esnada kimler uyarılmış diye takip etmesi de ayrı bir muammadır.

gerçi çok da endişelenmemek lazım. kulaklıktan izmir marşı dinleyen, anlamamasına, üstüne üstlük bunun farkında olmasına rağmen cumhuriyet gazetesi okuduğunu belirtilen şekilde dile getiren laik kıza, çok sevgili kardeşimizin sorduğu "o kadar yer varken neden benim yanıma oturdunuz?" anti-laik paranoyasının hemen akabinde aynı namuslu ve anti-laik erkek arkadaşın hanım kızımızı öğrenci evindeki eğlenceye davet etmesindeki çelişkiden, asıl kabarmanın talihsiz ve yersiz bir rüyanın ürünü olduğu kanısına kolaylıkla varılabilir.
(bkz: dervişin fikri neyse zikri de odur)
(bkz: uykudan uyanıp başlık açmak)
kızın fark etmediği, erkeğin fark ettiğidir.
elbette orospu değildir. ama içinde yaşadığı toplumun algılarını umursamayıp bi anlamda düşüncesizlik edendir. umursamazlık ve düşüncesizliğin sonu insanı orospuluğa kadar götürebilir pek tabi.

yapma kızım, git başka yere otur. yoksa malzeme olursun bak böyle başlıklara. akıllı ol.
(bkz: otobüste kızlar teklif ediyormuş)
(bkz: otobüs doluyken erkeğin kucağına oturan kız)
(bkz: bu işte bir iş var)
(bkz: otobüs bomboşken kızın yanına oturan erkek)
bu kadar basit düşünmeyen kızdır. *
güzelse erkeğin ağzının suyunu akıtır, çirkinse "hay skiim yeaææ" tepkisi verdirtir. normalse, "buna da şükür"* der erkek. lakin bi şey çıkmaz, bu hareket boş yere irdelenmemelidir.
(bkz: otobüste çıkarmak)
tekrar söylemek isterim:
(bkz: brazzers kayıtları başladı ya ondan)
(bkz: alıştırmadır o alıştırma)
'ne anlatmak istiyor acaba' diye düşündüren durum.
zor durumda olan kızdır
kendisini ilk koltuğa atmanın derdinde olan yurdumun masum kızıdır.
arkadan gelen çifte kibarlık yapmış kızdır. hey allam ya
eylemi yapan kızın çeşidine göre değişik kelimelerle adlandırılabilecek eylem.

(bkz: oynak kız) (bkz: yamanma)
(bkz: başı yerde masum kız) (bkz: dalgınlık)
birçok kişide yollu olduğu izlenimini uyandıracak oysa sadece yolcu olan hanım kızımızdır.
güneş durumuna göre, gölge olduğu için o koltuğu seçen kızdır.