bugün

o sevimli şampuanların etkisinde kalmış tiptir.

öyle güzellerdir ki.
minnak minnaktır. kimi görgüsüz kendi banyosunda hatıra diye sıralar. ama neticede şampuandır, sabundur dikiş setidir kalemdir orada kullanalım diye konmuştur çalmayın efendim.
ben bugüne kadar almadım. genelde saç döken kalitesiz, otel işleteni tarafından kiloyla alınan ucuz şampuandır.
fakat alan olursada kimsenin bi şey demeye hakkı da yoktur. parasını vermiyor mu amk.
otellerden ufak şampuan çalma dürtüsüne engel olamayan yazarın aşağılık duygularını cezalandırmak amacıyla diğer yazarlardan yardım talebini karşılayan başlık

otellerdeki ufak şampuanlara engel olamadığı yoğun ilgiler duyan tip her çalma davranışının ardından toplumsal vicdanı tarafından tehdide uğrar, dışlanır, hor görülür. arınmak için de birçok insanın görebileceği onu duyabileceği yerlere bunu yazar.

benim vicdanım onun bir hırsız olduğunu söylemiyor.
küçük hesapların adamıdır. biz ki öğretmenevinden sanayi tipi baton tuvalet kağıdı aşırırdık. hey gidi adam ki neyin peşinde.
çalmak sayılmaz. hatıra olarak almak diyelim. gittiği her otelden mutlaka bir "hatıra" alan yazardan nameler...
Minik şişeleri çok şirin olduğu için ben alıyorum. Çalmak da değil bizim için koyulmuş zaten.
Bizim tayfa bir ara tuvalet kağıdına kadar aşırmışlardı. Sonuç kullanmadılar. Orada öyle bir psikoloji oluyor ki zannediyorsun kıtlıktan ölecem ben. Dedim az malzeme almışsınız havluyu yorganı da alaydınız. Hatta yatağın kirişini neden sökmediniz ayıp size. Diye.
Havlu koleksiyonu yapan arkadaşim var sampuan da ne oluyor.
Her yere şampuanım, saç kremim, duş jelim ve bilumum kremlerimi taşıdığım için ben kullanmıyorum bile.

Yalnız gittiğim bir otelde klorane şampuan veriyorlardı, onları alıp attım çantaya, yalan yok.

Benim için konmuşsa almam çalmam anlamına gelmez. *
Kimse başka bahane aramasın, Bunu yapan insanın Ruhu hırsızdır.
düğünde ortaya konulan kuru pastaları yemeyip çantaya koyup evde yemektir. kötü değildir, hırsızlık denilemez.
görsel
Yalnızca şampuan mı

Bu gözler neler gördü.

Bir israilli tv nin içinde ki tüpü çalmıştı...
Çalmak sayılmaz. Sizin için konuluyor onlar. Siz kullanmazsanız bir sonraki müşteri kullanıyor. Oda + kahvaltı ücreti ödeyip kahvaltıya kalkmazsanız da işletmenin işine gelir. Öğlen Uyandığınızda yarrak yersiniz.

Stajyer receptionist, herbokist bildirdi.
hayır yani elini yıkasan avcunu doldurmayacak kadar şampuanı çalıp ne yapacaksın? üstelik ne marka olduğu da belli değil. saçını mı döker, içine biri ibneliğine artırdı mı tükürdü mü yoksa bimde satılan ipek marka şampuanın yan sanayisi mi? ben elimi bile yıkamamaya imtina ediyorum bu otellerdeki şampuan, sabun ıvır zıvır için.
Parası peşin ödendiğinden çalma eylemi değildir. Uzun bir tatile çıktıysanız ve iyi bir şampuan bulursanız muhakkak alın. Zira diğer otellerde neyle karşılaşılır bilinmez.
görsel
Bir hk müd olarak. Katılmadığım önerme ..

700 oda her oda da 4 çift buklet. Tanesi 63 sent 5 dolar civarı ediyor..

Ay sonu 10 bin dolar hesabı arr fazlası cıkabiliyor..

Bir hk müd olarak hiç tebessüm edemiyorum..
(img:#1905047)
Odamda saklıyorum tanesi 63 cent çalıyorlar aq. Adam 10 gün kalıyor 15 adet kullanıyor.))) duş jeli banyo köpüğü vücut losyonu derken günde 5 dolar.. 10 günde 50 dolar..

Odanın sıngle günlük fiyatı aq..
o minik sabunlar ne kadar işe yarıyor haberiniz var mı? Her gittiğim otelden minik sabunları alıyorum ben. Umumi tuvaletler başta olmak üzere inanılmaz işe yarıyorlar.
öncelikle bu çalmak değil almaktır! onlar zaten odada kalanlar için konulmuştur. yani kendisi için konulanı alıyorlar. başkasının malını çalmıyorlar.

otel çalışanlarının odaları tek tek gezip bunlar da almış şampuanları diye küfür ettiğini düşünmüyorsunuz herhalde.
buna asla çalmak demem ben , sen sonuçta o odayı tutuyorsun parasını veriyorsun ve o şampuan ıvır zıvır senin için konuluyor oraya bu yüzden çalmıyorsunuz. ben koleksiyon yapıyorum arkadaşım, nereye gidersem oranın bi küçük hatırası bu.
görsel
Hep unuttuğum için kendimi keriz gibi hissetmeme neden olan olay. Bir de bunun terlik versiyonu var.
Gereksiz bir aktivite. Uğraştığınıza değmez.
Bir otelci olarak ben hastalık olarak görüyorum...
eskiden lokantadan tuzluk çalanların modern versiyonudur. şu anda pandemi nedeniyle biraz cesaret gerektirir.