bugün

Benimdir.Hayatimda toplasan 10 gun oruc tutmadim.Orucluykende surekli aciktim susadim kac saat kaldi tipi seyler soyluyorum.
ağzına kürekle vurulası insandır...
ahmet mehmet veli ramazan ismindeki insanlardır. biziz lan yani..

özellikle ilk 1 haftasında sıklıkla bu ruh haline giriyoruz. her şey dürtüyor resmen tutmayanlardan birileri 10 metre kadar yakınında su sigara falan içiyorsa uçan tekme atma hissi doğuyor içine.

görsel

ilk 1 haftadan sonra ama o stres topu kıvamındaki adamlar gidiyor bir çoğumuzun içerisine mülayimler yerleşiyor. şimdi neden böyle oluyor diye sormayın bende bilmiyorum belki iman eksikliği belki içimizdeki gebeşlerin kıpraşması belki ilk haftanın zorluğu. aç kalıyorsun kolay değil tamam dini bir ibadet zorluğunu görmemen lazım falan ama hiç birimizde sahabeden değiliz neticede sıradan insanlarız. manevi duygularımız ilk 1 hafta tam oturmuyor işte. he bu demek değil ki işi hayvanlığa vurun su içenlere saldırın ota boka kavga çıkartın bunları yapmayın zaten normal zamanlarda da bir zahmet..
Söyleneceksen tutma. Oruç sadece aç kalma değil nefse hakim olmadır.
Adamın derdi, bizi gerdi durumudur.
Maneviyatı, söylenerek, dırdır ederek gölgeleyen densizdir.
Sanki bana tutuyor!
Ağırbaşlı ve sabırla tutamayacaksan, sen tutma ulan ayı!
Oruç bende hiçbir zaman ne stres ne yorgunluk ne de asabiyet yapmaz. Ama günün yüzde yetmişini aç geçiren insanın da o kadar kaprisi olsun. O kadar kaprise de toplum müsamaha göstersin bi zahmet.

Ayrıca yine dikkatimi çekti. ilke entry Hem entry ve nick uyumuna hem de entry ve nick uyumsuzluğuna örnek.
orucu allah için değil de gösteriş için tutarlar anca.
(bkz: yine geliyor tipini siktiklerim)
sürekli dile getirip bir de neden tutmuyorsun diyen davarlar da var.
sana ne!
dayak atılası insan.
aç kalınca bünye eror veriyor ondandır. insan temel ihtiyaçlarına zaten neden set vurur anlamam. yemek yememek gibi bir ibadet anlayışı çok saçma. din insanları dengeli beslenmeye itsin. bu daha mantıklı bence.
kazanacağı sevaplara eksi puan yazıldığını bilmesi gerekir.
güncel Önemli Başlıklar