bugün

en tehlikeli insandır.. hayatınızda en çok bu insana dikkat edin.. dikkatli bakan gözler detayları kaçırmayacaktır..
ortamı oluşturan bireyler; oje muhabbeti, abazanlık üzerine mülahazalar, ego sınırlarını zorlayacak övünmeler yapıyorlarsa, susmanın en mantıklı yol olduğunu düşünen kişilerdir. saygı duyulup, onunla birlikte susulması gerekir.
iki dinle bir sus insanıdır.
sessizlik hali bir düşünme halidir.. en büyük planlar ve düşmanlıklar sessizliğin içinden çıkar. tabi herkes için geçerli değil bu durum, muhabbet bayıyorsa ben de sessiz kalırım.. mesele o değil, sürekli.. her zaman sessizlik..
akıllı ve iyi bir dinleyicidir. Dikkat çekmeye çalışmaz ön planda olmaya çalışmadığından söyleyecek bir şeyi olduğunda söyler. Sessizlik hep devam ederse ortamı konuşmaya değer bulmamıştır.
kafası bir milyondur. içinden neler geçtiğini kim bilir...
(bkz: bu hikayedeki mal benim)

gideceğim yerlere gitmeden önce kendi kendime konuşurum: bak sessiz sessiz durmayacaksın çatır çatır konuş milletin çocukları ne yırtık lan öküz gibi dinleyip dinleyip gelme.

olmaz tabi.evdeki hesap çarşıya uymaz hiç.

ben böyle vacır vucur konuşup ota boka gülen tiplere şaşırıyorum arkadaş.olmuyor yani,yapamıyorum.özgüven eksikliği de değil,ya da espriyi anlamadığımdan ya da kelime dağarcığımın zayıf olmasından da.

neyse ya böyle işte.

tanım: gittiği mekanlarda herkesle içli dışlı olmayan kendi halinde insanlardır.ağırbaşlıdır,sakindir,asildir,...vs.
asosyal insandır. konuştuğu zamanlar da kekeleyerek konuşur.kendimden biliyorum
Asosyal insandir.
ic dunyasiyla kendi tatmin etmis ama bir o kadar da sessiz kaldığı sürece dışlanmayı kabul de etmis kisidir.
üzerindeki gereksiz çekingenliği atınca, eski sessizliklerine pişman olacak insan. kendimden biliyorum.
ortamı yokluyordur.
hemen zıplayıp saçma sapan espriler yapıp kendi kendine gülen yavşaktan bin kat iyidir.
sonradan açılır.
Küçük insandır.
ortama zorla getirilmiştir. kimseyi tanımıyordur. ya da ortam saçmalığın daniskasıdır. ortam gol olur.
metrobüste düğmeye basmasına rağmen kapı açılmadığında zincirlikuyuya kadar gitmesi muhtemel insandır.
hiç öyle tahliller yapmayın hemen. belki de işitme kaybı var ve kalabalıkta muhabbete katılmak onun için çok zor. ve insanlara zahmet vermemek için de sessizce oturuyor. kendimden biliyorum olabilir yani. fesatlık yapmayın hemen...
edit: hangi babayiğit eksilediyse mesaj atsın bana.
yabancı dil konuşuyordur.
sevgilisiyle tartışmalıdır.
evden tartışmalı çıkmıştır.
ortamdakiler maldır.
(hayat bazen ömrümüzde konuşmayacağımız tiplerle aynı ortama sokabliyor bizi)
Konuşmaya değer bir ortam olmadigini düşünen insandır.
eziktir. boyle giderse hicbir yerde hakki yendiginde hakkini koruyamaz ve pisirik kalir.
ortamda fazlaca konuşan insan varsa ve muhabbet gereksizse konuşma ihtiyacı duymayan şahıstır.
ne konuşacağını bilmiyordur. saçmalamayıp rezil olmaktansa susmayı tercih etmek zorunda kalmıştır.
ortamdaki kişiler kasıntının önde gideniyse veya orada bulunmaya mecbur kalmışsa kişi, konuşmak istemiyor olabilir.
iyi bir gözlemci ve dinleyicidir. birazcık da sinsilik vardır ama dozunda.
ortamdaki sıkıcı muhabbete arkadaşları hatrına katlanan, bir anca gitsem havasında olan insandır.
kimine göre ezik kimine göre cool'dur. genelde konuşulanları dinlemez, masa örtüsünün ucunu katlar, sigaranın külünü düşürmeden içmece gibi kaba etinden uydurduğu oyunlar oynar. çünkü bilir ki onlardan olmamış belki de olamamıştır hiçbir zaman.

bazı insanlar döneminin adamı değildir. sığamazlar.