bugün 2662 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

olumsuz pekistirec

  1. 1 1
    ortamdan çıkarıldığında bir davranışın görülme olasılığını artıran pekiştireçtir.
    #2639257
  2. 3 3
    organzimadan beklenen ve organizmanın gösterdiği olumlu davranışa karşılık ortamdan hoşa gitmeyen uyarıcının çekilmesidir. ilk bakışta olumsuz gibi görünsede bu pekiştireç organizmayı doğru davranışa yönlendiren olumlu bir durumdur. şöyle ki başı ağrıdığı için ders çalışamayan çocuğa annesinin asprin verip başının ağrısını geçirmesi olumsuz pekiştireçtir çünkü çocuk için olumsuz olan bir durum olumlu hale getirilip davranışın yapılma olasılığı artırılmıştır. başka örnek verecek olursak kekleyerek konuşan bir çocuğa tüm sınıfın gülmesi üzerine öğretmenin gülenleri susturması olumsuz pekiştireçtir çünkü kekeleyen çocuk için olumsuz olan gülme davranışı ortamdan çekilerek çocuğun konuşma davranışı pekiştirilmeye çalışılmıştır.
    #3135265