bugün

15 kızın toplanıp içmemesi gereken bi içki türü. hele ki yurtta kalıyorsanız asla tavsiye etmiyorum. eğer olurda içerseniz ortada kamera ve fotoğraf makinesi olmaması tavsiye edilir. birde bunu içtikten sonra ateş basacağı için camları kapalı tutun o kafayla açarsınız ama açmayın. *
70 cl'liğini bir arkadaşımla beraber bitirdiğim içki. %47 gibi yüksek bir alkol oranına sahip. o civar yani 46 da olabilir. şişesi güzeldir ayrıca.
bira üzerine mucizeler yaratır. limon ve tuz ile überdir. incir reçeli sendin aşkım * .
olmeca candır.
çoğu kişi bara gittiğinde içtiği tekilanın olmeca olmasını ister ve öyle sipariş verir.
ama olmecayı ancak evinizde veya shotına 20 tl verip çok lüks mekanlarda içersiniz.
dışarda içtiğinizin olmeca olduğunu sanarsınız ancak, size kimse olmeca vermez.

edit:arkadaşım ankaranın en ünlü barmenlerindendir, ordan biliyorum.
candır can. ama bir acayiptir. insanı yavaş yavaş, en azından benim beklediğim şekilde sarhoş etmez.
--spoiler--

hayatında hiç alkol tüketmemiş iki arkadaşın "ama çok merak ediyoruvvz" demeleri üzerine bakırköy'deki ligos'a gittik. ben biraz geç gittim kafeye. merve ve fatma ikilisi bir ellerinde bira, bir ellerinde sigara kırk yıllık içici gibi yayılmışlar. halbuki ne sigarayı içebiliyorlar doğru dürüst ne de birayı dipleyebiliyorlar. bir yudumcuk bira, ardından ciğerlere dolmasına müsade etmeden ağızdan çıkarılan sigara eşliğinde kendinden emin pozlar veriyorlar. burçin de geçmiş karşılarına demiyor ki "aga bu nedir?"

velhasılı ben gittim yanlarına, oturdum başladık muhabbete. şöyledir böyledir. burçin bunlarda var mı iş, iyi içici olur mu bunlardan dedim. demez olaydım. onu bırak sen içiyor musun bugün demesin mi? zaten dünden de konuşulmuştu, kıvırmak olmazdı. dün shot varsa ben de varım, tekilanın tadını merak ediyorum diye ortalıklarda dolanan ben birden süt dökmüş kedi yavrusuna döndüm. bilmem ki, olabilir mi acaba falan derken bir baktım önümde ufak bir bardak, üzeri tuzla kaplı. bir dilim de limon. burçin aldı beni karşısına anlatıyor. işte önce tuzu yala ama sakın yutma tuzu ağzında kalsın. ardından shotı atama sakın ağzında bekletme direk yut. sonra da limonu em iyice. bayağı da heyecan yaptım niyeyse. barmen olacak şerefsiz de demiyor ki bunlar daha yeni 18e girmiş, dağıtmasınlar. neyse efendim.aldım elime bardağı, dediği gibi yaladım tuzu. tek seferde ağzıma alabildiğim kadarını aldım. hemen de yuttum. ah çenemin bağına sıçsınlar benim. senin neyine? limona bir sarılışım var. emersin emersin bana mısın demiyor. neyse bir zaman sonra geçti ağzımdaki tat. baktık bardakta duruyor hala üçte biri. burçin içemezsen ver bana dedi ama yok, akrep burcuyuz, inat insanız ya, içerim be dedim. attım onu da. senin inadına köpek tükürsün. o limonu bildiğin yedim. bir tek kabuğu kaldı. içimde bir ısınma, kulaklardan alev çıkıyor sanki. kızlara sataşıyorum ısındım bebeğim falan diye. burçin 15 dakika veriyorum baş dönmesi için dedi. gözüm sürekli saatte. on yedinci dakikadan sonra pat diye ayağa kalktım. iyiyim ben yaa dememle birlikte kıçımın üstüne oturmam bir oldu. sonra zaten bayağı şaft kaydı. mala bağladığım bir süre zarfı var anmak bile istemiyorum. ama size şu kadarını söyleyeyim, yüzümü yıkamak için burçinle tuvalete gittik ve burçin yanımda işedi.

kısacası, iki idiotun bira macerası bana yoğun baş dönmesine, burçinin bi tarafını görmeye, nargile dumanında boğulmaya ve birkaç olaya daha imza atma olarak geri döndü. içeceğiniz biraya köpek sıçsın kızlar. sizi seviyorum.
--spoiler--
12 shotla size asla hatirlayamayacaginiz anlar yasatir. * parasi koyar ama deger de.
en son 3 hafta önce içtiğim içkidir. Tekila deyince aklıma ilk olarak olmeca gelir. Silverı güzeldir ancak gold daha bir hoş. En kolay ve en çok zevk alarak içtiğim içkidir. Tekila , tuz ve limon. Muhteşem üçlü diye tabi edebilirim tabi tekila olmeca ise.
eğer olmeca gold içiyorsanız 8.shottan sonra kemerlerinizi sıkı bağlayın.
şu an beleş bulunca le cola ile kombo yapıp içtiğim (ah garibanlık)ve demek ki beleş bulunca insanı manyak kombinasyonlar yapmaya iten eylemsel içecek.
asla bir jose cuerva değildir.
Meksika'da üretilen ve satılan en önemli ve en kaliteli tekila markasıdır.
Patron dururken ispirtodan farksız olan tekılamsı.
şu videodan sonra dikkatli içmem gereken içki. http://www.youtube.com/watch?v=mBikt5EU-lY
Büyük Maya Tanrısınin ismidir.

aztekler 2000 yıl önce ürettikleri kutsal kabul ettikleri bu içkiyi olmeca'ya adamışlardır.

Olmeca isimli tekila da vardır.
arkadas ortamlarinin en gereksizi, yalniz basina tuketilirse icimi daha kiymetli olan tequila.
35' lik şişe 47,5 tl olan tequila markası.
makara arkadaş ortamlarında tüketildiğinde içimi en güzel tekila. beyoğlu gecelerinin vazgeçilmezi.
viski için jack ne ise tekila için olmeca odur denmiş. doğrudur. en fazla o kadar, daha fazlası asla değil. don julio veya patron ile kıyaslamak terbiyesizlik olur bu ikisine...
not: burada jack daniel's da yerilmiştir.
değişiklik yapmak için içip parayı kıydığım ama votka kadar etkili kafa yapmayan içki markası. içimi çok rahattır orası ayrı.
olmeca yazılmasına rağmen ısrarla olmega diye okunan tekila markasıdır. sebebi meçhuldür.

ilacı, limon ve tuzdur. limonun kabukları soyulup küp şeklinde dilimlendikten sonra, çatal vasıtasıyla tuza bandırılarak yenilir. böylece her seferinde eliniz, ağzınız limon sebebiyle yapış yapış olmaz.

bir diğer teknik, limonun suyu sıkılır. tekila bardağı ters çevrilerek ağız kısmı önce limon suyuna, sonra tuza batırılır. bardağın kenarı şöyle bir yalandıktan sonra shot atılır. yeterli ekşilik sağlanamazsa, shot sonrası küp limonlardan 1-2 tane de çiğnenebilir.
en iyi tekila değildir, jose cuervo içmeyenin amına koyayım.
35liğini açıp bir saat içinde aç karna tek basiniza hiç ederseniz camdan da kusarsınız, klozete kafa da sokarsınız. hayatımın en iğrenç, en eğlenceli, en şuursuz iki saatini de hafızamdan çalmıştır. bir de mide sikiyor. 24 saati geride biraktigimiz bu saatlerde hala bulantiyla hissettiriyor kendini serefsiz.
çoluk çocuğun su sanıp içtiği içki. güldürmüştür. evet.
Tek içilmemesi gerektiğini düşündüğüm içkidir.Günün stresini bir güzel alır her şeye "h.sittir ordan" dedirtendir orası ayrı.

Edit:Şu an güzel bir birlikteliğimiz var.