bugün

(bkz: oldeuboi)
ihtiyar delikanlının (bkz: oldeuboi) amerika versiyonu. amerika da bu yıl gösterime girecek. baş rollerde Josh brolin , Samuel L. Jackson , Elizabeth Olsen gibi isimler var. orjinali çok iyiydi. merakla bekliyoruz.
oldeuboi in amerikan çekimi. spike lee denen zibidi çekecekmiş. güzelim filmin berbat bir kopyası olacak...
film afişi görücüye çıkmış olan film.
http://www.kalemsuare.com...ldboy-icin-yeni-afis.html
spike lee ismi insanı korkutsa da josh brolin her rolün altından kalkabilecek bi adam. önyargılı olmadan bekleyip görmek lazım.
Fragmanı yayınlanmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=A8gpi44y4TU
fragmanı izlendiğinde "vay be iyiymiş" tepkisinin verilmesi muhtemel film. spike lee'nin elinden çıkan iş ne kadar iyi olur bilinmez ama beklemeye değer.
filmi izlerken sonunu merak ettiğim, finalinde de beni çok etkileyen bir film. unutamadığım, unutulmaması gereken özgün bir senaryoya sahip filmdir.
(bkz: old boy) kime önerdiysem beğenmedi gerçi ama ben çok seviyorum.
(bkz: old boy) kime önerdiysem sevmedi gerçi ama ben çok beğeniyorum.
(bkz: old boy) beğenmeme rağmen kimseye önermedim.
film tek bir kelime üzerine kurulmuştur dedikodu. dedikodunun bu denli güzel anlatılacağını tahmin bile edemezdim. film insanın piskolojisini acayip bozuyor. izlememenizi tavsiye ederim.
haset kelimesinin en çarpıcı anlatımı denilebilecek kore yapımı film. kesmesiz çekilmiş en uzun kavga sahnelerinden birini barındırmaktadır. quentin tarantino'nun amerika sinemalarına sunması ile dünya çapında hakettiği başarıyı, nihayet kazanmıştır.
Güzel kurgu, iyi kast ve başarılı yönetmen. Sonuç, orijinali kadar izlenesi bir film ortaya çıkmış. Sinemadan çıkanların yüzünde tuhaf bir ifade vardı gerçi. Sonunu izlediğiniz zaman bu ifadeyi anlayacaksınız. Bence toplum olarak bu tarz konulara alışmamız gerek.. Zira bunlar gerçeklik payı olan şeyler.
bizden ensest iliskinin ayrilik hikayesine uzulmemizi bekleyen, tuhaf film.

basarili bir senaryo, iyi oyunculuk, amenna. ama bu filmde tuhaf olan seyler yok mu allasen?

toplumsal ahlaki kurallarimizi yargilamamiz isteniyor bu filmde. iki kardesin birbirine asik olabilitesini ne kadar dogru? hangi toplum bunu normal karsilayabilir?

hatta birakin dini ahlaki kurallari filan. dogada canlilar dahi kendi kardesiyle ureme niyetine gitmez. bu doganin kanunu. cogalmak, cesitlenmenin en buyuk sebebi.

biseylerin farkina varmak lazim.

umarim masumane bir niyetle cekilmistir bu film.
(bkz: ot çekip senaryo yazmak)
yenisini eskisinin hatrına izlemediğim film.
ensest bir ilişkinin güney kore versiyonu.
izlediğim en iyi filmlerden. Güney Kore sinemasını çok severim zaten, kesinlikle çok kaliteli. Yalnız hollywood bu filmi yeniden çekmeyeydi iyiydi.
eskisinin, yenisinden daha iyi olduğu film. spike lee finalde, eskisini izleyenleri de ters köşe yapmak istemiş ama olmamış.
yeni versiyonunu izlemediğim ama eskisinin efsane olduğu bir film. insanı derinden etkiler.
Boyle intikam mı olur.kusasım geldi.yıllar önce kore versiyonunu izleyip sonunda vaayyy emenikee dedirtmiştir.
olm, böyle intikam olmaz! seyredilmesi gereken, oyunculuk ve senaryosuyla insanın kanını donduran film. insanı koreden soğutuyorlar yahu, allah muhafaza!
orjinali sarsıcı bir filmdir. uzakdoğu filmlerini hiç sevmem ama adamlar bu filmi iyi kotermış...
Eskisi iyi olan film,
Beğenmeyen iğrenç bulan g.tüne kına yakabilir,
Beğenilmeyecek cinsten değildir,
Şu sözümüde yazın Beğenmeyenler,
O senaryolar her filmde boy boy, seni siken oldboy,
Ters köşenin tersine yatırır adamı.