bugün

(bkz: abazan tayfasi)

sarisin mavi gozlu rus kadin askerleri gorunce yelkenleri indirirler...
klavye basinda oturmalari daha hayirli memleket icin..
ben ne ak'ım ne de kurt ama, baştan beri bir rus uçağının düşürülmesi gerektiğini yazdım sözlükte. aklın yolu birdir çünkü.

ha bu çapsız hükümetin bunu gerçekleştireceğine inanmıyordum ama cesaret ettiler, belki de abd fişfikledi bilemiyorum.

dış siyaset bir satranç oyunu gibidir. rusya bu tacizleri -hava sahası vb.- soğuk savaştan beri yapıyordu karşı bloka dahil ülkeler üzerinde, hep gücünü sınıyordu nato ülkelerinin. 50 senedir bir Türkiye çıktı uçağını düşürmeye cesaret eden.

eğer sınırının dibinde, başka bir ülke seninle aynı geçmişe, soya, dile sahip toplulukları bombalıyorsa, senin reaksiyon göstermeme şansın yoktur. ha korkaksındır göstermezsin, ha abd seni frenler göstermezsin ama şerefsiz ve korkak olarak hatırlanırsın.

1970'leri hatırlayın biz bugün ecevit'i, erbakan'ı mücahit ecevit, erbakan diye hatırlıyorsak seviyorsak, tüm olanaksızlıklara rağmen ingiltere, abd gibi ülkelerin baskılarını dinlemeyip, kıbrıs'a asker çıkartıp, soydaşlarımızın yardımlarına gittikleri içindir.

rusya ile savaş, uzak ihtimal. dediğim gibi bu bir satranç oyunu ve ülkeler birbirini böyle dener, daha ne kadar ileriye gidebilirim diye. ama bir savaş olursa ve vatanımız saldırıya uğrarsa, merak etmesin korkak arkadaşlarımız, biz kurtuluş savaşında dedelerimizin yaptığı gibi cepheye gider vatanı savunuruz, onlar da kadınlar ve çocuklarla sığınaklara girip saklanır, sorun değil...
çok pis ctrl-a + shift-del-enter çekerim.