bugün

Evet sözlük bu konu derin bir konu kendinizi güvene almanız lazım hiç yoksa bir çantaya bir iki parça eşyanızı koyun bir de fener koyun zor bir durum tedbirli olun la.
yatmadan önce dua edıyorum hepsi o.
Binalara bir soralım hazırlar mıymış, zira değillerse deprem can aldı diye doğa olaylarını suçlarız.
Olası bir büyük depremde iç Anadolu, Erzincan, malatya-elazığ, Van civarında çok büyük bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Ankara (çok eski yapılar bulunan semtler hariç), Eskişehir, Kayseri, konya altyapısı kuvvetli iller. Malatya, Elazığ, Van'da ise sıkıntılı yapılar zaten önceki depremlerde kendini ele verdi.

Orta Karadeniz sıkıntılı gibi duruyor.
Çorum, tokat gibi.

Olası Antakya depreminde Hatay.
Adana ve Gaziantep'in genelinde sıkıntı olmasa da kenar mahalleleri pek güven vermiyor.

Marmara bölgesinde bursa, istanbul (özellikle batı yakası) bana riskli görünmekte. Kocaeli yine ha keza.

izmir, Manisa, Denizli yöresi yakın zamanda yaşanan depremlere rağmen güven vermiyor. Çünkü buralarda Malatya, Van gibi bir atılım görmedim, en azından denk gelmedim.

Muş, Bingöl hattı da oldukça riskli ve altyapının çok kuvvetli olmadığı illerden.
Türkiye inşaat sektöründe henüz bir randıman yakalayamadı yani muhtemelen 7 ve üstüne dayanacak yapı sayısı her 10 bin nufuslu kapsama dahilinde bi elin parmaklarını geçmez.