bugün

bazı dincilere bilimsel bir soru sorulduğunda verdikleri cevaptır. bunların bazıları da dinlere inanmayanlara kuran'dan ayetler söylerlerki yeme de yanında yat.
Ol der olur da bir türlü bulutlara "ya bir mevsim de afrika'ya boşalıverin oradaki insanlar da açlıktan kırılmasın azap çekmesin, çocuklar kundakta gıdasızlıktan ölmesin" diyemez. Herhalde söylersem karizmam çizilir diyor.
bir yaratıcının takdirini kendi zekaları ile sınamaya çalışanların anlam veremediği ifadedir.

neymiş afrika da çocuklar açmış da, kutuplarda penguenler çok yalnızmış.

tövbe haşa adamlar kendi işlerini yapmaktan aciz ama,

allah a akıl vermekten de geri durmuyorlar.

arkadaş bilgisayar oyunu mu bu,

"ver bu level i ben geçeyim, afrikadaki aç insanları doyurayım, sonra yine sen tanrı ol" diyebiliyorsunuz.

adamlardaki mantığa hayran kalmamak mümkün değil.

yaratıcıyı kendi değerleri ile yargılıyorlar.
Senin imanının bir kat daha artması afrika'daki açlara bir şey kazandırmıyor muhterem. Sen burada kendi sıcak götünün üzerinde oturur ve imanını PS oyunundaki gibi 10x ve katları şeklinde arttırırken orada insanlar ölüyor. Burada tok karna laf yetiştireceğine git onlara süt yetiştir de bir işe yara; ya da artan imanınla git iki dua et, nasıl olsa power-up olmuşsun.

Bir tespit.
(bkz: olmazsan olmaz büyümez çiçeklerim)
"kun fe yekun."

ol der ve olur.
ya acayip rahatlatıcı bir söz değil mi bu? ol der, ve olur... bu kadar bitti. çünkü tanrı zaten yapıyor ve senin bunları düşünmene gerek yok, bunu bilsen yeter. bilimsel araştırmalar falan boşuna hep yani ama anlamıyorlar işte. kafaları basmıyor demek ki. neyse. ben gidip biraz ateistken müslüman olan bilimadamı videosu izleyeyim.
Keşke yok ol dese de yok olsam.
Ortaokulda yağmurun nasıl yağdığını öğrendiğimden beri inanmadığım ayet. Demek ki ol deyince değilde olmuyormuş demiştim.
"kun fe yekun"'un anlamıdır.