bugün

vardır herkesin böyle bir kitabı. ve o kitap her zaman çok özel bir yerde durur kişi için. hiçbir zaman o kitaptan aldığı hazzı alamaz ardından okuyacağı kitaplarda. özeldir, candır, canandır vesselam. benim ki ise;

(bkz: the lord of the rings)
mario puzzo godfather.
sefiller.
"Hiç bir Uçak, Uçuramaz sizi bir Kitap Kadar" cümlesini sonuna Kadar hakedecek olan Kitaptır.
(bkz: kinyas ve kayra)
yaşamın ucuna yolculuk.
a.şerif izgören-şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır.
martin page, nasıl aptal oldum?
Cerrah.
uğultulu tepeler.
veronika ölmek istiyor.
asar şamil ve rus terzi.
çalıkuşu.
içeriğinde unutuln şeyler olsan da en güzel rüyalara benzeyen kitaptır. huzur verir.
Günahkâr.
Siliniş.
Çırak.
yabancı. bulantı, dönüşüm, ekmek arası, böyle buyurdu zerdüşt, çavdar tarlasında çocuklar, suç ve ceza, kumarbaz. uzar bu söylim. ama baya uzar. aklına geldikçe uzar. uzatim mi?
siddhartha- hermann hesse
ilk okulda okuduğu peyami safa'nın cingöz recai serisinden bir kitaptır. belkide o kitapı okumam bana kitap okumanın zevkini tattırdı. kitabın ismini hatırlayamadım şimdi.
yüzyıllık yalnızlık
her kitap okumayı sevdirebilir. tamamen ayrı dünyalardır. ama özellikle nazım hikmet okuyun.
(bkz: silmarillion)
germinal.
(bkz: ahmet ümit-beyoğlu rapsodisi)
(bkz: harry potter serisi)
jean christophe grange' nin herhangi bir kitabını kitabevi rafından indirecek kişinin keşfedeceği kitaptır.

--spoiler--
yüzde yüz etkilidir. deneyiniz.
--spoiler--
da vinci şifresi.
(bkz: martin eden) ötesi yoktur bu kitabın. ardından kütüphaneden çıkmaz olursunuz.