bugün

merhabalar sevgili uludaşlarım; az önce mahlası holysin olan yazar arkadaşımızın #11340426 başlığını okumamla birlikte uzun zamandır düşündüğüm bu fikri sizlerle paylaşma gereksinimi duydum.

şimdi konu şu; benim ulu önderim recep tayyip erdoğan olduğu gibi ben ve benim düşüncemdeki insanların çocukları okulda istiklal marşını atatürk büstü önünde okuması tutarsız ve anlamsız durmaktadır, bu bağlamda demokrasimizin gerektirdiği şekilde herkes kendisinin sevip benimsediği ulu önderinin önünde söylemesi daha doğru olur.

çünkü ulu önder recep tayyip erdoğanın 8 yıldır bu ülkeye sağladığı katkı su götürmez, getirdiği überseviye inkar edilemez. türkiye kanuni sultan süleyman döneminden beri böyle bir gelişme ne görmüş nede işitmişti.

kısaca ulu önderim recep tayyip erdoğanın büstünün olması demokratik bir ülke olarak boynumuzun borcu olmalıdır.
adam haklı beyler. bizi tatmin etti.

-cemil çiçek-

cidden konulması gerektiğine inananların sayısı çok şaşırttı beni 2 dakika içinde. *
geç kaınmış bi düşüncedir. ulu yüce çok büyük önderi anmak şimdi mi aklınıza geldi.
büst beyinli söylemi.
üzerinde de mümkünse "van minüt" yazsın ki olayın saçmalığı üzerinde bir dakika düşünmeye davet etsin.

ha bir de şu yazsın:

"ananı al da git.. ey büste bakan vatandaş."
--spoiler--
(bkz: orayı yıkarlar)
--spoiler--
eğer okul olarak kastedilenler imam hatipler ve kuran kurslarıysa garipsenmeyecek durumdur.
(bkz: pireyi deve yapmak)
rte aşkıyla yanarken islamiyetin kurallarını unutan bir yobaz isteğidir. sizin inandığınız islam'da heykelmiş, resimmiş, sanatmış bunlar yasaktı, unuttunuz mu yoksa?
(bkz: #11340531)
sansürün ışık hızıyla geldiği başlık. yazmamla silinmesi bir oldu. lan daha beynimdeyken sildiniz yeni yeni döküldü parmaklarımdan. basılmamış kitap gibi.
(bkz: ütopya)
özellikle binicilik okullarında kesinlikle olması gerekir.

(bkz: ataları cirit atan milettin attan düşen başbakanı)
büstün demir parmaklıklarla korunması gerekliliğini beraberinde getirecek gerekselliktir.
kamu davası olarak alınabilir,

yazara ve uludağ sözlüğe "musatafa kemal'e hakaret" suçunda manevi tazmınat davası açılabilir.
her başbakanın büstü okullarda bulunmadığı için götümle katıldığım düşüncedir.
saçma sıçmık gereklilik. okullardaki çocuklar şut çekip isabet ettirsin diyedir, niye olacak yoksa.
bu sözlükte harbiden beyni olan kişi sayısının beyni olmayandan çok daha az olduğunu ispat eden söylem. son zamanlarda duyduğum en baba espri buydu yahu; 'ulu önder recep tayyip erdoğan'.
(bkz: yok artık lebron james)
(bkz: ben devletin başına geçeyim de görün lan lideri)
bir vatansevmez kişinin büstü olur.
şurda üç beş yıl sonra böyle düşünenlerin bakıp bakıp güleceği istekleri.
olabilecek en büyük saçmalık. inanılmaz bir durum. erdoğan hayranı olsaydım yine aynı şeyi derdim. objektif düşünürsek atatürk yoktan var edecek derecede tüm milleti tek başına çevirmiştir cepheye. erdoğan ise eskisine göre az bıraz(hadi çok olsun) geliştirmiştir. ne yaparsa yapsın yeni bir devlet oluşturamayacağına göre ''ulu lider'' denmesi tamamiyle saçma. anlamıyorum. insanların derdi ne yahu. gelişmek nedir?

gelişmek;(tabi türkiyenin durumuna bakarsak) amerikaya kendinden emin bir şekilde kafa tutmak,hiçbir şekilde ne hayvancılık olsun ne de tarım kesinlikle dış ülkelerden almaması.

şu an dünyada iktidarda olan devlet başkanlarının büyük çoğunlunun hatta hepsinin kendi başına, yani istediği gibi yönettiğini mi sanıyorsunuz?
tabii ki hayır
şu anda türkiye'de iktidara kim geçerse geçsin. ister erdoğan ister kılıçdaroğlu. yinede düzenin aynı olacağını söylemeliyim. derin devlet ve dış baskı diye birşey var. kişi iktidara geçer,derin devlet ve dış ülke,güçlü ülke(amerika ve diğer sömürgeci milletler) gelir ve tutar şu sözde başkanın kulağından parasını verir ve senaryo başlar. ''paranı vereceğiz rahat edeceksin ve yapılması gerekenleri yapacaksın.ülke ne çok kötü olacak ne de rahat nefes alacak. aksi takdirde indirilsin vb.''der.

ee illaki kabul eder.sanmayın başbakan kafasına göre davranır. parasını alır yer. e isterse biraz başkancılık oynar ve az biraz millete paranın yüzünü gösterir. ama bunu belli sınırlar içinde yapar.

bakın amerikaya. obamanın çıkan olaylarla bir alkası yok gibi. dikkat ettiniz mi?

adam yaptırmıyor ki. derin devlet yapıyor.

işte atatürk'ün farkı da budur. tarafsız düşünün. ama adam gibi. anlarsınız kimin lider olarak sayılması gerektiğini.
aşağıda söyleyeceğim gereklilik kadar geçerli durumdur:

(bkz: okullarda yar ğımın büstünün olması gerekliliği)
okulların kiminki olursa olsun mutlaka bir büst ile şenlendirilmesi gerekliliğini vurgulayan önerme. bir tapınma malzemesine her zaman ihtiyaç vardır.
(bkz: büstü olmayan okulun çiçeksiz pencereye benzemesi)
(bkz: ama çiçek canlı len en azından)
gereksizdir.
güncel Önemli Başlıklar