bugün

Siz gündemdeki saçma salak pop şarkılarını ezberleme telaşına düşerken biz çocuk şarkıları ezberliyoruz.
Bakın dilime dolandı şimdi.
Yaz geldi çiçekler açtı
Arılar hep çalıştı
Arı viz viz viz...
abla, bari bize yapma. *
Burada da mı? Nişanlımın mesleği ve evet bıktım bu otlu boklu böcekli şarkılardan.
Çocukla çocuk olmaktır.
Sabırlı olmayı bilmektir.
Hiç yorulmayıp, durumdan şikayetçi olmamaktır.
Her zaman kısa yolu bulmaktır.
Ve en önemlisi; yaşlanmamaktır.
işsiz kalmak demektir.
bence çok tatlı iş lan. tam kadın işi. yorucu olabilir ama stressizdir en azından. birsürü minnak kuzuyla oyun oynuyorsun falan.
Hayatımda kalbimin sesini dinleyerek peşinden gittiğim ve beni pişman etmeyen tek şey.

ideal meslek, bayanlar için çok uygun muhabbetini falan geçin de yemin ederim bu çocuklar benim ömrümü uzatıyor. Karşılıksız sevgileri, masumlukları, meraklı soruları, heyecanlı tavırları ve beni benden alan öğrenme hevesleri. Her çocuğun bende bir iz bıraktığına inanırım. Öyle ki daha üniversitede staj yaparkenki öğrencilerim düşüyor bazen aklıma. ilk çocuklarımı o kadar çok özlüyorum ki şimdi başka öğretmenleri var diye kıskanıyorum. Çok özlüyorum hepsini. Umarım hiç üzülmezler.

Sevgisini paylaşmaktan korkmayan, hayatımda iz bırakan bütün çocuklara. *
Sınıfa girdiğiniz an size hazırlanmış bir kahvaltı tepsisini bulmaktır.

görsel
Sizler kitapçılarıdaki en çok satanlar raflarının çevresinde gezinirken, sabahattin ali'ler orhan pamuk'lar okuyup yanında kahve içip instagrama bin bir etiketle paylaşırken bizler çocuk kitapları okuyor, bundan huzur duyuyoruz.

görsel

Tombul fil boni oldukça etkileyici ve akıcıydı. Tavsiye ederim... *
Allahın, tüm yeteneklerden verdiği değerli insanlardır.

Bir insan düşünün ki, tüm sanat dallarıyla ilgilensin.
Aynı anda hem müzisyen hem oyuncu, heykeltıraş ressam olabilsin.
Deneyler yapıp, ilgi çekebilsin ki çocukların içinde var olan merak duygularını görüp, adapte olmalarını sağlayabilsin.
Oyunlar oynatsın ki enerjilerini attırabilsin, hapisten hallice evlerinde ellerinde tabletleri olan çocuklara.
Versin eline kalemi kağıdı ki, iç dünyalarından haberdar olsun.
Bir insan düşünün ki yaptığından sıkılmasın, günleri birbirine karışsın, her yeni gün çocuklara tekrar tekrar aşık olabilsin.
bildiğin çocuk bakıcısı. ne öğretmeni amk.
Cahil cühaların önünden bile geçmemesi gereken başlık.

Yahu bunlar da çocuk sahibi olacak ya, tek hüznüm bu. Çocuklarınızı yarına öbürgüne eğitecek olan insanları küçümseyip ve aynı şekilde bu insanlara muhtaç olmanız nasıl bir aklın ürünü olabilir.
ileriki dönemlerde gülümsemekten burnunuz sarkar, kırışıklıklarınız artar. genç yaşınızda kırışık karşıtı kremler kullanır, burun ucunu kaldırmak için egzersizler yaparsınız.
şikayetçi miyiz? asla. bunlar bizi biz yapan sevimli şeyler.
hatun bolumu.

sinif ogretmenligi,okul oncesi ogrt. okuyan kizlar gelsin.
Şu başlığı hortlatma vazifesi bana ait. *
(bkz: yazarların etkilendiği kitaplar)

Her sayfasını merakla çevirdiğiniz, akıcılığında kaybolduğunuz, okurken sıkılmadığınız, verdiği ana fikirler ile hayrete düştüğünüz, kitaplıkların baş tacı olan kitaplara sevgi duymaktır okul öncesi öğretmeni olmak. *
görsel
Sınıfa girdiğim an karşılaştığım manzara buydu.
Tuana almış eline hikâye kitabını, toplamış arkadaşlarını karşısına.
Oyunlarını çözmeye çalışırken aslında tuana'nın beni taklit ettiğini anladım. Tıpkı benim hikaye saatinde okuduğum gibi, hikayenin resimlerini tüm arkadaşlarının görebileceği biçimde kaldırıyor, benim gibi tonlamalarına vurgularına dikkat ederek resimde gördüklerini okumaya çalışıyordu.
Kendi tabirlerince "öyyetmencilik" oynuyorlardı.

Hayat enerjisinin asla sönmeyeceği bir mesleği yerine getirmektir okul öncesi öğretmeni olmak.
Ruhumun daima çocuk kalacağından eminim.

görsel
güncel Önemli Başlıklar