bugün

Kaderse kaderimiz utansın be!
bu döngüyü kırmak için çabalıyor muyuz? asıl soru bu.
Neyse ki sonunda kurtuluyoruz.
Yemeği baharatlayabildiği için, üçten beşi çıkartabildiği için kendini tanrısal dahilikte gören kırılgan ve hantal bi hayvanın şikayeti. Üzülme evrilince geçer.
kimisi bu döngüye bile giremiyor.
Buna göre evlenmeyerek hayatın bugını kullanmış oluyoruz ve ölümsüz oluyoruz. Oley be.
Daha çocukluk yıllarında, kıyısından köşesinden istemli yada istemsizce dahil olduğumuz ve sonrasında bir kısmımızın kırmak için direndiği bir kısmımızın ise severek kabullendiği bir kısır döngü.
işe git, evlen, çocuk sahibi ol, vergilerini öde, faturalarını öde, televizyonunu izle, modayı takip et, normal davran, kurallara uy ve benden sonra tekrar et: BEN ÖZGÜRÜM çünkü ölüsün! (bkz: ölüler özgürdür)
Bu dayatmaları yapmak zorunda değilsiniz .
Napalım everestin tepesine çıkıp tulaay seni seviyom bitaneem terketme noluur mu diyem. Sonrada yamaç paraşütüyle Hindistan sınırına mı akalım. Tabi böyle olacak.
ben sırayı bozdum ama son hep aynı.
ben 3. aşamada kilitlendim. artık bi yaprak mı tıkadı nolduysa ordan sonrası akmıyor.

bu durumda ölüm kısmı beni ilgilendirmiyor sanırım.
Sırasıyla;istediğin okulda,istediğin işte,sevdiğin kişiyle,güzel bir çevrede,zamanı geldiğinde olursa ne mutlu sana.Yoksa hayattan ne bekliyorsun ki?herkes arnold schwarzenegger gibi fantastik bir hayat yaşayamıyor malesef,buna ne senin genetiğin ne de kapasiten müsade eder.
Kimi zaman moral bozan, Kimi zaman da zorluklara karşı moral veren hayat felsefesi.
çalışma leveline geçtim.
Ölme zamanım gelmiş o zaman.
Bu devirde evlenip, borc batagina batmak bile got isterken cocuk sahibi olmak agir malliktir.

Basindan bir evlilik gecmis, cocuk sahibi olmayan +30 yas ustu abiniz bildirdi.
okuyorum. çok mutluyum.
Ne olduğu değil nasıl olduğu önemli.