bugün

oje saydam renklerdeyse yenir. bir de french manikurlu olanların sadece haşlama, buğulama ve tatlilari yenir. bbtrh fetvalari/2019. cilt 4. cüz 5,2.
Yenmezse yanında yatılabilir. Hangisinin olduğuna siz karar verin, evet.
Eldivenle yapsın yemeği onu da mı biz söyleyelim.
bu yeni genşler cok alem. simdi bunlar iş hayatina atilacak ilerde. mesela biri benim şantiyeye gelse, işe başlasa.

- şefim, bize yemek catering firmasindan geliyor ya, acaba o firmanin ojeli calisani var midir?
+ ne bilim amk.
- bu konudan emin değilsek ben yemem.
+ aç kal o zaman pezevenk.
- yiyeyim en iyisi.
aseton kokar yaptığı yemekler hep.
şimdiki kızların yaptığı yenir mi? elini yıkama, bir bulasık yıkıyorlar sadece elini değdirip çekiyor. 2 yumurtayı zor kırıyorlar. ben kendim yapar yerim biraz kendi ayakların üstünde durun kızlara muhtaç değilsiniz. banane abdest tutup tutmamasından ben hijyene bakarım. mecbur değilsem ojeliden de yemem merdiven altı sanayi lokantasındanda hatta pazardan alışverişe karşıyım. akşama kadar kaç kişi elliyor mikrop yuvası.
ellerini mi pişiriyorlar ki ?

kısır vs yapmıyorlarsa ( eldivensiz ) mesele yok.
yenilir.
Işletmemizin katı kurallarindan biridir, mutfakta olmasan bile "tirnak uzatmak ve oje yasak". Çok kizsak da Aniden yapılan denetimlerde kontrol edilen tırnaklar sayesinde adamlara hakkıni teslim ediyoruz.

Ellerimiz dış dünya ile en çok temas eden organlarımızdır, tirnaklar mikropların yuvalanmalarına elverişlidir. Ojeli tirnaga gelince; hamur, köfte yoğururken kopan, ayrilan, soyulan ojeler oluyordu ama artık çok daha kaliteli ojeler var piyasada.
Yine de bir seçimdir. Ben yoğurma işlemi olmadığı sürece ojeyi temizlememe taraftarıyım.
ojeli değilde tırnakları uzun olan kızların yaptığı yemek yenir mi dese daha sağlam başlık olurmuş.

cevabı ise hayır yenmez ıyyy one lan benim de arkadaşlarım var leş gibi elleri bir de eşşek ölüsü gibi sigara içiyorlar dokunduklarına dokunmam.
Kokoreç yiyen tipler bunu "yemem" diyor. Hohaha. Oğlum sizin evlilik hayatınız çok zor geçecek.